Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barabás nevet becézhetem...

Barabás nevet becézhetem Barninak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a köznyelvben a Barnabás becézése, de miért ne lehetne a Barabást is így hívni? Mennyire lenne furcsa?


Ti milyen hasonló esetekről tudtok, amikor valakinek egy másik név "hivatalos" beceneve volt a becézése?



2022. szept. 4. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Annak becézed aminek akarod? Vannak neveknek becenevei, de ez nem olyan hogy máshogy ne hívhatnád. Nyuszikának is becézheted, ha akarod.
2022. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
-?* nem kérdés, bocsi.
2022. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Úgy becézed a gyereked ahogy szeretnéd. Csak , hogy egy példát mondjak. Van egy nagyon jó barátnőm akit Viviennek hívnak, de a szülei kiskora óta Tündinek becézik… Így 30 év elteltével is mindenki így hívja. ( Szülei, barátok, a férje….munkatársak stb).
2022. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Én anno Palinak ismertem meg valakit, aki igazából Laci. Teljesen mind1.
2022. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Lehetni lehet, csak értelme nem sok van.

Add akkor a Barnabást és nincs félreértés vagy becézd Barinak vagy teljesen máshogy ne a nevéből.

Engem zavarna de ha téged nem, akkor ne törődj vele.

2022. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A Barnabás név nem tetszik, viszont a Barabásnak nincs normális becézése. Bari (mint a bárány?) vagy Bara, egyik sem igazi. Ha a Mártont lehet Marcinak becézni a Márti helyett, miért ne lehetne a Barabás Barni/Barna? Mennyire lenne neki gond a késöbbiekben, ha pl a suliban a vignettára Nagy Barna lenne írva és közben Nagy Barabás Endre a neve? Mint pl: Nagy Anna helyett Nagy Pankát használná az illető.

Én igazából nem tudok még dönteni, hogy mennyire jó, vagy sem. Mennyire furcsa, vagy teljesen hétköznapi lesz ez akkora. Ezért szeretnék pro és kontra érveket olvasni!

2022. szept. 4. 15:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az iskolai cuccaira nem a becenevét írnám rá. Soha nem is láttam vagy hallottam még ilyenről. Amúgy tényleg úgy becézitek, ahogy akarjátok. Szerintem nincs gond azzal, hogy a Barni-t szeretnéd használni, csak a gyerek tudja, hogy ő amúgy Barabás.

Ha a Barna név tetszik, akkor azt meg anyakönyveztetni is lehet.

2022. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Bernadett nevű ismerősöm Bettinek becézteti magát. A facebookon Betti Xy, instán és snapen Bettinaként hivatkozik magára, az e-mail címe is bettina....gmail.com.

Kicsit fura, hogyha írom a szabadságát, akkor sose áll a kezem a Bernadettre, automatikusan Bettinát akarok írni.

2022. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

De van egy Anikó keresztnevű szomszédom, aki Annusnak becézteti magát. Most ha meghallod az Annust, akkor automatikusan Anna ötlik fel, nem?


Engem nem zavar, csak furcsa. (A 8as válaszoló voltam!)

2022. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Barabást nálunk iskolában Barának nevezték a srácok. Bár neki ez a vezetékneve volt, a keresztneve meg Péter, de senki nem szólította azon.

Szerintem mivel a Barabás-Barnabás között egy n különbség van, előfordulhat kavarodás abból, ha Barninak, pláne Barnának becézed. Vagyis mások azt hihetik, hogy Barnabásnak hívják, nem pedig Barabásnak.

2022. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!