Heléna vagy Elena?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik hangzik jobban? És szerintetek romás nevek? Tesómnak ez a vélemnye róla. Persze tudom az én gyerekem nekem kell dönteni de eddig ez meg se fordult a fejembe elbizonytalanodtam

2022. szept. 20. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Elena
Heléna
40 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Heléna jobban tetszik, bár lehet, hogy ezt a görög mitológia iránti lelkesedésem mondatja velem.


Ne hagyd magad elbizonytalanítani, ezt nektek és a párotoknak kell eldönteni.

Bármelyik névre rá lehet sütni, hogy "romás", legalább ti fektettek bele energiát.

Nővérem az anyai nagymama, én meg anyánk nevét kaptam, az is jó lesz alapon.

2022. szept. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Derjaderja ***** válasza:
65%

Én ismerek Elenit (ami szintén a Heléna változata), de ő görög nemzetiség.

Én nem kedvelem, amikor valaki túlzottan szláv/olasz/amerikai stb jellegű nevet ad magyarként, nem magyarkodásból, hanem csak furcsa nekem. Ez szubjektív, de hát a véleményt kérdezted.

A Heléna nekem túl komoly, olyan, mint mondjuk a Patrícia vagy Ludmilla, olyan túl hölgyes. Az ilyen nevek akkor hatnak romásnak nekem, ha egyébként nem illenek a vezetéknévhez és a családhoz. Szóval mondjuk egy kifinomult, elegánsan öltözött gazdag anyuka kisasszonyka lánya nem disszonáns ha Heléna, főleg ha valami nemesi vezetéknév is van.

De Kanalas Heléna vagy mittudomén Vastag Heléna vagy Horvát Heléna, vagy egy átlag lestrapált anyuka nagyszájú lánya, az úgy furi és disszonáns.


Az Elena is idegen számomra, de a kettőből ezt választanám, ez a ritkasága mellett is egy egyszerűbb kis név, jobban is becézhetò talan.

2022. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a kettő tetszik, és nem romás egyik sem. Mondjuk ha a vezetéknév Kanalas vagy Orsós, akkor teljesen mindegy. :D

De tényleg szép mind a kettő. Az alapján választanék, hogy melyik illik jobban a vezetéknévhez, főleg ha még alliterál is valamelyik, akkor az nyerne.

2022. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hosszúhajú ***** válasza:

és a kettő között? helena? nekem ez.

nem jutott róla eszembe hogy roma név. úgy helena, hát így meg aztán pláne nem jut eszembe.

2022. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Heléna nekem nagyon tetszik, elegáns, kecses, ritka női név, de mégsem túltolt mint pl egy Hannaróza stb. Elena nem tetszik.
2022. szept. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
2es az Elena nem ritka név.
2022. szept. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os: jah a 98. a listán.... 😅 Pl. Tamarából több született, mint Elenából 2021ben...
2022. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem a Heléna tetszik.

Elegáns, szép női név.

2022. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Inkább Heléna. Nekem karakteresebb. Elena-Elina ezt mindig keverném, melyik.
2022. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A Heléna jobban tetszik.
2022. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!