Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok az Emmaróza...

Mit szóltok az Emmaróza Hannaróza Annamira nevekhez?

Figyelt kérdés
Párom miatt mindenképp kell a Zoé név. De ha azt vesszük akkor az én neveim is összevont nevek nem tudom ez mennyire kiszúrás a gyerekkel. De aki Lilien Viktória nevet ad az se rövidebb végülis Nem tudom mitévő legyek

2022. szept. 21. 17:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Soha ne a saját magatoknak tetsző nevet válasszatok, hanem olyat, amivel könnyen érvényesülhet felnőtt korában. Nem baj, ha ritkább név, csak valahogy passzoljon hangzásra a vezeték névvel.
2022. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
A Zoé Viktória nem rossz végül is.
2022. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
A Zoé Éva már nem lenne jó.
2022. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Én sem adnék 2 keresztnevet. Gondolj abba bele, ha férjhez megy és felveszi a férj nevét. Baromi hosszú.


De ha muszáj, a Zoé Viktória tényleg jó.

De pl ez az Emmaróza és társai. Ettől rosszul tudok lenni. Nálunk ez amúgy település 😅

2022. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Mármint én arra gondoltam hogy Emmaróza Zoé nagyon gáz lenne? Zoét ugyse használnánk de apuka hajthatlan
2022. szept. 21. 18:14
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Összevont név mellé nem adnék másodikat. Emmaróza Zoé már olyan mintha 3 neve lenne, pláne még a vezetéknévvel együtt nagyon sok.

Róza után a Zoé amúgy sem hangzik jól.

Akkor legyen inkább Emma Zoé, Anna Zoé stb.

2022. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon gáz úgy
2022. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%

Nekem személy szerint nagyon nem tetszenek ezek az összevont nevek (egy-két "régi" kivételtől eltekintve). Úgysem Emmarózának fogják hívni a gyereket a hétköznapokban, hanem vagy Emmának, vagy Rózának, vagy valami egyéb becenéven. Akkor miért nem elég mondjuk az Emma? Ha meg a nevek hangzása így együtt tetszik, akkor külön névként is teljesen normális lenne az Emma Róza.

Szóval nekem alapból nem tetszik az Emmaróza, Hannaróza, Hannaliza és társai, de ha még ezek után akarnál egy plusz nevet adni, az végképp szörnyű lenne. Vezetéknévtől függően viszont az Emma Zoé vagy valami hasonló jó lehet.

2022. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálnám azt a gyereket akit így hívnak. Legyen akkor Emma Zoé vagy Anna Zoé. Az legalább értelmes, szép név.
2022. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
A lányom Anna Míra. Anno nem létezett még összetett nevkent, ha lett volna, valószínűleg azt választom. Az érdekeljen, hogy neked tetszik e az adott név, ne az higy vadidegenek mit gondolnak róla.
2022. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!