Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajnalka névről vélemények?

Hajnalka névről vélemények?

Figyelt kérdés
Régóta egyik kedvenc nevem, és egyik iskolámban volt egy ilyen nevű lány és ahogy emlékszem, szerette a nevét meg Hajninak becézték és illett is hozzá, sosem csúfolták miatta. Viszont mióta olvasom a gyakorit sok névre mondani szokták, hogy kisbaba név, ez tipikusan olyan név ami kisbaba korban megy el, felnőttnek gázos...és kérdezném, ez a név ez a kategória vagy még tűrhető felnőttként is? A sima Hajnal név nem adja ezt a tetszést valahogy. Mit gondoltok erről a névről?

2022. szept. 22. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hajnalka vagyok. Szeretem a nevem, mindig tetszett.

Én ilyesmit sosem hallottam, hogy kisbaba név. Szerintem ez buta elgondolás, ilyen nincs, hogy kisbaba név, nevet egész életre választunk, nem kisbabakorra. Felnőttem én is már pár éve, de sosem éreztem azóta sem gáznak a nevem, szeretek Hajnalka lenni.

2022. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szép név, ritka is manapság. Sokkal szebb, mint az idióta nevek például: Hanna, Zoé, Luca, Kincső, Csenge, stb. Ezek mind elcsépelt tucat nevek.
2022. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nagyon tetszik!
2022. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Így hívták a hugomat, akit anyám örökbeadott. Egyetlenegyszer láttam egy üveg ajtó mögött. Vidám, mosolygós kisbabara emlékszem.

Szép név ,és mint írják ritka is .

2022. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezen semmi gyerekes nincs. Én az olyan nevekre mondom ezt, amik becenevek, pl Lili, Szofi. A Hajnalka nem becenév, igaz, hogy van kicsinyítő képző a végén, de az azért van, mert virágnév. A virágot magát hívják így.
2022. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem maga a név nem tetszik, de teljesen vállalhatónak tartom, egyáltalán nem kisbabás. Csak felnőtteket vagy majdnem felnőtteket ismertem ezzel a névvel, sosem hallottam, hogy bárki szerint gyerekes nevük lett volna. Szerintem inkább az olyan nevek gyerekesek, mint a Panka, Dorka, Manka.
2022. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk esélyes ez a név, nekünk tetszik.
2022. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tetszik, ha lány lesz biztos ezt adjuk 🥰
2022. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Rendben van, mint név. Én azért nem adnám, mert eddig három Hajnalkát ismertem meg, és nem túl jó a kapcsolatom egyikükkel sem. De erről nem a név tehet.
2022. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!