Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek több gyerekük van, és...

Akiknek több gyerekük van, és a legkisebb is 10 év fölötti: könnyebb lesz később, mikor nagyobbak, vagy már inkább nem vállalnátok a helyünkben több gyereket?

Figyelt kérdés

Olyanokat kérdeznék, ahol legalább két, de inkább 3 gyerek van, a legkisebb gyerek is már idősebb, legalább 10 éves. Lehet nyugodtan akár felnőtt is már az összes gyerek.


A dilemmánk a következő: két kisgyerekünk van, egy bölcsis és egy kisiskolás. Már kettőhöz sincs annyi türelmünk, mint amennyit gondoltunk, hogy lesz, de erre a dackorszak a kicsinél nagyon rányomta a bélyegét, ahogy annó a nagynál is. Viszont a naggyal 4-5 éves kora óta ezerszer könnyebb lett minden.


Gondolkozunk harmadik gyereken, de egyelőre visszatart minket az, hogy a meglévő kettőhöz is sok türelem kell. Viszont lassan kifutunk az időből, nem kellene sokat várni vele, hanem mielőbb dönteni, hogy jöjjön-e vagy sem.


Nyilván ketten tudjuk, hogy mit bírunk, de azt nem tudjuk felmérni, amiről nincs tapasztalatunk, ami pedig az, hogy később mennyire lesz nehéz, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Mert ha most azt mondjátok, hogy sokkal nehezebb lesz, sokkal több türelem fog kelleni hozzájuk, mert mondjuk a kamaszkor marha nehéz, akkor lehet, hogy inkább maradunk két gyereknél. De ha csak az első pár év ilyen nehéz a kialvatlanság, a konstans ráfigyelés és a dackorszak miatt, akkor bánnánk, ha ezt a pár évet nem áldoznánk úgymond be, cserébe, hogy legyen még egy gyerekünk.


Az anyagi és a logisztikai dolgok rendben vannak, vannak tartalékaink, tudunk félretenni is. indketten otthonról dolgozunk, én részmunkaidőben. A gyerekekkel töltött időt, háztartársi munkát teljes mértékben megosztjuk.


Segítségünk időszakosan van évente pár alkalommal, rendszeresen nincs.


Akinek van azzal kapcsolatban tapasztalata nagyobb gyerekkel, hogy mennyivel lesz nehezebb vagy könnyebb, ha már nagyobbak türelem szempontjából, mit tudnátok tanácsolni a régi önmagatoknak, aki azon gondolkozott, hogy vállaljon-e még?



2022. szept. 26. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt más tapasztalata nem releváns rátok nézve, mert senki sem garantálja, hogy nektek is úgy lesz.


Itt a kulcsszó nálatok az, hogy a jelenlegi kettővel sincs kellő türelem. A hárommal mitől lenne jobb? Még aki tökéletes türelemmel koordinálja a két gyerekét, az is belefuthat abba, hogy a harmadikkal borul minden. Vagy a két nagyobbal lesz nem várt probléma.


Az mondjuk rendben van, hogy anyagilag nem lenne gond a három, de az jó anyagi helyzet önmagában kevés, ha a szülőknek nincs türelmük.

Ebben a helyzetben én nem erőltetném. A két nagyobb gyerek érdekében sem, meg magunk miatt sem. Egy elképzelés, hogy mindenképp három gyerekem legyen, nem írhatja felül a józan észt.

2022. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Hát nálunk a kamaszkor ezerszer rémesebb a dackorszaknál. Én biztosan megbolondulnék, ha lenne itt egy állandó figyelmet igénylő kicsi. (2 gyerekünk van. 18 és 15 évesek)
2022. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


1-es, azért gondolkoztunk el rajta, hogy beleférhetne még egy, mert mire megszületne, addigra a kicsi is túllenne a dackorszakon. A nagynál meg most úgy látjuk eddig, hogy az első 3 év volt a legnehezebb, 4-5 éves korától meg kifejezetten könnyű lett vele. Ha lenne harmadik, addigra a kicsi is már közelebb lenne a 4 éves korhoz, mint a 3-hoz.


Illetve az is elgondolkoztatott, hogy másfajta türelem kell egy nagyobb gyerekhez, mint egy kicsihez. Kicsikhez valóban nincs jelen pillanatban több türelmünk, ezért sem vállaltunk eddig még egyet.

2022. szept. 26. 11:07
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
ezért nem kellett volna csokot meg hasonló hülyeségeket felvenni, tessék, most szülhetsz egy harmadikat is, miközben kimondod hogy már kettő is majdnem sok... de ne aggódj, a kisiskloás még kb tíz év, és nagykorú lesz, menekülhet, annyit meg kibírtok egymást gyűlölve-szenvedve is.
2022. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2-es, tudnál írni róla légyszi, hogy miben rémesebb a kamaszkor nálatok?
2022. szept. 26. 11:08
 6/23 A kérdező kommentje:
4-es, nem vettünk fel csokot, sem támogatást, külföldön élünk. Nincs semmilyen hitelünk sem.
2022. szept. 26. 11:10
 7/23 A kérdező kommentje:
Ja, értem, hogy a 4-es miért gondolhatta a csokot, mert írtam, hogy kifutunk az időből. Az életkorunkra gondoltam ezalatt.
2022. szept. 26. 11:12
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, én csak egyről tudok nyilatkozni, csak azért írok, hogy megerősítsem, a kamaszkor az nagyon kemény. Nekem a lányom mindig csendes, jól nevelt, jó tanuló kislány volt. Aztán 12-13 évesen elkezdődött vele a pokol. Nem tanult (olyan szinten, hogy pótvizsgáznia is kellett), rossz társaságba keveredett, sörözött, dohányzott, hazudozott. Próbáltuk nomrálisan kezelni, és szerintem sikerült is, mert normális felnőtt lett belőle, szerencsére 16-17 évesen kezdett egyre elvislehetőbb lenni.

Ez lutri. Tényleg ha nekem valaki korábban azt mondta volna, hogy olyan kamasz lesz a gyerekem, amilyen, nem hittem volna el. Mindig is neveltük, nem annak a hiánya miatt lett ilyen. Egyszerűen a hormonok hihetetlen szinten meg tudnak változtatni egy kamaszt, és ha ilyen gyerek jut, akkor csak a túlélésre tudsz játszani, remélve, hogy majd elmúlik.

2022. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az se jó, ha túl nagy a korkülönbség, mert akkor a harmadik kvázi egykeként fog felnőni, annyival idősebbek lesznek a testvérei.


Egyetértek 1-essel.

A kulcsszó az, hogy kettőhöz sincs elég türelmetek. A harmadikra még annyi sem lesz. Vagyis ne vállaljatok többet.


A kamaszkor másképp nehéz, mint a dackorszak, de ott nagyobb is a tét. Nem arról van szó, hogy esetleg cirkuszol a boltban és mindenki titeket bámul, hanem, hogy mondjuk rossz társaságba keveredik, leromlanak a jegyei, elszúrja a továbbtanulását, félbehagyja az iskoláját stb. Neked meg AZÉRT nem lesz türelmed hozzá, mert pont az előbb szívott le a dackorszakos legkisebb. A középsővel meg a kutya se fog törődni, mert vele nem lesz gond, ő ezért csak szimplán boldogtalan lesz.

2022. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszkor sokkal de sokkal nehezebb lesz mint a dackorszak.

Lehet, hogy egy tökéletes minta gyereked lesz aki tanul, viselkedik. De lehet minden nap egy szenvedés ha flegma, szemtelen, lusta tini lesz.

Megkell szenvedni azért hogy tanuljon!


Kiadás is több lesz, én kamasz mellé nem vállalnék babát.


Jelenleg egy kamasz 16 éves fiam, 11 éves kiskamasz fiam van. Hát lassan megőszülök, mert a nagyobb lusta, arra is képtelen sokszor hogy a táskáját elvigye a suliba mikor gimis.


A kisebb meg játsza a mini pasi felnőtett!! Végen van

2022. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!