Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan magyaráznád el egy 6...

Hogyan magyaráznád el egy 6 évesnek, hogy mi az az óvszer?

Figyelt kérdés
Konkrétan mit mondanál neki, ha mondjuk a boltban, vagy otthon a fiókban véletlenül meglátja, és megkérdezi, mi az.
2022. okt. 3. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Az arra kell, hogy ne legyen kisbaba.

Anno a gyerekem hozott oda nekem a kassza előtti sorban állva egy dobozzal...Nem volt kínos....

2022. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez neki már kevés magyarázat lenne.
2022. okt. 3. 13:09
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Ezt használják a felnőttek mikor nem akarnak kisbabát


Ezt használjuk hogy ne legyen kistesód

2022. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Miért? Megkérdezte hogy hogyan kell használni?
2022. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Aztán ugyan miért kevés magyarazat? Ebben a korban ennyimes kész. Nem 16 éves, hogy bemutató, hogyan kell hasznalni
2022. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Még nem történt meg a konkrét szituáció nálunk, csak barátnőmék egyanekkora gyereknénél. A kisfiú konkrétan tudni akarta, hogy de hogy lesz a baba, és hogyan kell használni. Ismerve a fiamat, ő is rákérdezne ugyanezekre.
2022. okt. 3. 13:26
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Én 6 éves korára már elmondanám neki, hogy hogy lesz a kisbaba. Nyilván a korával összehangolt módon, de szerintem érdemes a gyereket folyamatában beavatni mindenbe. És ha 6 éves korára tudja, hogy mi hogy működik, akkor az óvszert is könnyebben el lehet neki magyarázni, ha nagyon kíváncsi. Bár én nem feltétlen mennék bele részletekbe, de nem is titkolnám, ha ezzel nyaggat. Ha megelégszik az előző válaszolók magyarázatával, én is azt mondanám.
2022. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

El kell mondani, hogy úgy lesz a kisbaba, hogy amikor két FELNŐTT szerelmes egymásba hosszú ideje, akkor a bácsi berakja a nénibe a fütyijét ami jó érzés mindkettő FELNŐTTNEK. Ha nem akarnak kisbabát, ráhúzza az óvszert/gumit a fütyijére és nem lesz belőle kisbaba, az megvéd ettől.


Nemtudom mit kell ezen túlmisztifikálni, csak hangsúlyozni kell, hogy FELNŐTTEK csinálhatják, és ennyi.


Amúgy az enyém már kérdezte, épp nem volt kedvem mondogatni, szóval annyit mondtam, hogy felnőtt dolgok, szexszel kapcsolatosak(Az enyém tudja, mi az a szex), ha nagyobb leszel, elmondom. Általában a síkosító meg a vibrátor mellett szoktak lenni a rossmannban, olyan mélységekbe még nem volt kedvem belemenni, de a babacsinálás fizikáján már 5 évesen túlestünk.

2022. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Ha a boltban kerdezi meg, nyilván azt mondom h majd otthon megbeszéljük.

Otthon meg leültetem és elmondom hogy a felnőttel tudjál a módját. De a legfontosabb ha még nem akarnak babát akkor ezt használják.

Majd felpattanva elkezdem sürgetni h "jajj siessünk elmosogatni, főzni stb" Tehát elterelem a figyelmét.

Ennyi idősen semmi képp nem mennék még bele a reszletezésbe.

Ha vissza kérdez h megis hogyan (valószínűtlen, mert az elterlés ilyen korban bejön még) jövök a ha majd te is felnőtt leszel, te is megtudod.


Egyébként 7 éves a lányom, de még sose kérdezte meg. Az óvszerre itthon rákérdezett, de ennyi. Pedig vannak tesói. 5 éves volt mikor terhes voltam. Akkor se kérdezte meg hogy hogy kerültek a babák a hasamba

2022. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

9es, az enyém kb azonnal megkérdezte, amint megtanult beszélni. Az elején elég volt a pocakból, majd jött a hogy jön ki, mondtam kétféle módszert, majd a hogy kerül bele, meg volt az "ez mi" kérdés betétre/tamponra, kérdezte, hogy én miért nem veszek(nekem hormonos spirálom van, nem menstruálok), meg ilyesmi. Ha nem érzi, hogy tabu lenne körülötte, akkor sokat kérdez, de van, ahol feszültség van, ott érzi, és szégyell kérdezni akkor is, ha érdekli. De azt is el tudom képzelni, hogy szimplán csak egyszerűbb gondolkodású kisgyerek.


Próbáld feldobni a témát, ha vevő rá, akkor érezte a feszültséget körülötte, nem mer kérdezni, de érdekli. Ha leráz, akkor nem érdekli.


"Héjj, figyelj csak Julika! Te tudod hogyan lesz a kisbaba?" Kb ennyi az egész, innen fog kérdezni magától, ha érdekli, ha nem, akkor leráz és nem firtatja a dolgokat. Ha érdekli, kapásból visszakérdez, hogy "Hogyan?"

2022. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!