Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irodai munkát végző anyukák!...

Irodai munkát végző anyukák! Konkrétan mi a foglalkozásotok, munkakörötök?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy sok anyuka dolgozik itt irodában. A szokásos 8-16 órás munkarendben dolgoztok? Aki nem, az leírná, hogy hogyan, és hogy tud így pl menni a gyerekért az oviba stb
2022. okt. 3. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Én mondjuk személy szerint nem tudom, vissza tudok-e menni gyed után a munkahelyemre, de egyébként közgazdász vagyok, építöipari cégnél vettem részt külföldi meg magyar építkezések koordinálásásban, hr-feladatokat láttam el, fordítottam, satöbbi.


Ha nem tudok visszamenni, nem tudom, mi lesz, mert a férjem két műszakban dolgozik, így ő nem tudja fixen hozni-vinni őket :/

2022. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 0-24 órában működő diszpécseri szolgálatban dolgoztam terhesség előtt. Az is irodai jellegű.

Ott se hétvége, se ünnepnap nincs. 12 órás szolgálatban voltam.

Ha majd visszamegyek dolgozni, részmunkaidőt kérek, 6 órást, és azzal remélhetőleg össze tudom hangolni a gyerekkel.

Férjem pedig igyekszik a jelenlegi 3 műszakos munkája helyett 1 műszakosat találni.

2022. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én adminisztrátor voltam egy kis vállalkozásnál. (egy étterem és motel)

(excel táblázatok készítése, a könyvelésre valók összekészítése, rendszerezése stb)

9-15ig volt a melóm. Kocsival 20 perces út. Imádtam. Nagyon jó volt így a gyereket logisztikázni. Sajnos a Covid miatt csődbement. Így most nincs hova visszamennem. (jelenleg gyeden vok) A gyereket pedig nem vették fel bölcsibe, nert jelenleg nincs munkaviszonyom

Nem tudom h mi lesz,a férjem 3 műszakozik, szóval a gyerekek logisztikázása rám marad.

2022. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Patológián vagyok adminisztrátor, legfőkébb a vezetőségi értekezletekről hanganyagot veszek fel, és az elhangzottakból jegyzetet készítek, kéréseket teljesítek, emaileket írok, olvasok, szkennelek, röplapokat gyártok, nyomtatok, naptárat vezetek, értekezleteket szervezek, beosztást viszem fel az online naptárba stb.


Csak délelőtt dolgozok, hogy tudjam hozni, vinni a bölcsiből a gyereket.

2022. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Multinál irodai alkalmazott, a nagyobbik gyerek születése után logisztikára sikerült helyet találniuk nekem a visszatéréshez, most innen megyek el szülni megint, fogalmam sincs, melyik csapatba kerülök majd vissza és milyen munkakörbe. Hivatalosan 8-tól 17-ig tart a munkaidőm, mert az ebédszünetet külön számolják, de eleve fél órás ebédszünetet tartok és amúgy sem figyeli senki percre pontosan, hogy mikor megyek el, szóval ilyen 4 és fél5 között szoktam lelépni, mikor hogy. A bölcsi közvetlenül az iroda melletti épületben van, szóval 2 percen belül ott is vagyok a gyerekért. Mondjuk így is mindig az elsők között viszem be és sokszor ő az utolsó, szóval elképzelésem sincs, hogy mások, akik teljes munkaidőben vannak és esetleg komolyan is veszik a munkaidőt, azok hogy csinálják, mert ennél közelebb fizikailag nem lehetnék már a gyerekhez napközben, de mégis.

A kicsi születése után ugyanennél a cégnél fogok dolgozni (egy ideig legalábbis biztosan), majd meglepetés csapatban, meglepetés pozícióban, de részmunkaidőt fogok kérni, az tuti, addigra már a nagy is ovis lesz és mi is elköltözünk messzebbre, szóval max 6 órás munkaidőt szeretnék, bár a férjem amúgy távmunkában dolgozik, szóval kb bármikor tud jönni-menni a gyerekekért, ha szükséges, de én szívesebben vagyok a kicsikkel mint a munkában, szóval ennyit erről.

2022. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Eláruljátok nekem, ilyen munkákat hogy lehet szerezni, miközben mindenki ezekre hajt? Ismerős segített vagy szimplán jelentkeztetek és felvettek?
2022. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

3 vok Nekem mázlim volt. Gyárban dolgoztam előtte. Hónapokig küldözgettem az önéletrajzomat.

Miután meg volt az interjú azt mondta a főnökasszony h nagyon szimpatikus vok neki, így ha nekem is megfelel akkor kezdhetek is mielőbb. Igazából ő elsősorban egy munkahelyi barátnőt keresett és én szimpatikus voltam neki.

A pénz is ugye kevesebb, mert 6 órás (na meg bejelentett minimálbér)

Szóval érted?!

Na meg nem Bp hanem agglomeráció. Gondolom ez is sokat számít

2022. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6

Én külföldön élek, szóval annyira nem kell teperni, de kb 4 hónapig küldözgettem az önéletrajzom, mivel előtte nem volt ilyen tapasztalatom, nehezebben és lassabban jött össze.

2022. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Irodai adminisztrátor voltam a nagyobb lányom mellett egy építőipari cégnél, elég sokrétű munka volt nagyon szerettem. H-p 8-4-ig volt munkaidő, ebédszünetet sem kellett ledolgozni, volt szabi, táppénz. Egy hirdetésben találtam meg, 8-an jelentkeztünk, engem vettek fel.

Most itthon vagyok a kisebb lányommal, azóta lett egy saját vállalkozásunk aminek a papírmunkáit a kicsi mellett csinálom. Így nem kell visszamennem dolgozni majd a céghez és a sajátunkba nem kell felvenni senkit. Szerencsére az időt magamnak osztom be, itthon kialakítottunk egy kis irodát.

2022. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Irodai munkám volt az első terhességem előtt és alatt, 8 órás volt. Gyes után 6 órában kezdtem újra dolgozni ugyanott, csak más részlegen. A második gyerek után szintén ugyanoda megyek vissza 6 órában, aztán a kicsi ovis időszaka után váltok teljes munkaidőre itt vagy máshol, ezt még nem tudom. Utolsónak a válasz: én a végzettségemen aluli munkakört is megpróbáltam és innen el tudtam menni szülni biztonsággal. A versenyszféraban már necces lett volna kisgyerekkel visszatérni, így alábbadtam az igényeimből.
2022. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!