Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiú az apja keresztnevét...

A kisfiú az apja keresztnevét kapja?

Figyelt kérdés
Férjem nagyon szeretné, ha a születendő fiúnk továbbvinné a nevét. Nekem magával a névvel nincs gondom, viszont számomra nagyon fura lenne ugyanúgy hívni a férjem meg a fiam. Csak egyféleképpen lehet becézni, maximum a -ka kicsinyítő képzőt lehet hozzátoldani, de nekem akkor is olyan fura lenne. Van már egy lányunk, neki is a férjem válaszott nevet, mondjuk ott az nekem is tetszett, de magamtól nem gondoltam volna rá. Tudom, hogy sok családban hagyomány ez, hogy a fiú az apa nevét kapja, de ebben a helyzetben ezt tényleg nekem kellene elfogadni, lenyelni? Nekem is ő lesz az egyetlen kisfiam. Egyébként nem is József és társai kategória név, hanem annál modernebb, meg maga a név tetszik is, csak az nem tetszene, hogy ugyanúgy hívják őket. Más családokban ez hogy működik? Hogy sikerült meggyőzni apukát másik névről? Vagy anyuka hogy tudott ebbe beletörődni? Ha nem is vagytok érintettek, mit gondoltok, mit tennétek ebben a helyzetben?

2022. okt. 11. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Fontos a hagyomány, a fiú kapja az apja nevét
Olyan nevet kell választani, ami mindkét szülőnek egyformán tetszik
Ha amúgy tetszik a név, ne zavarjon, hogy ugyanúgy hívják őket, adjátok az apa nevét
Egyéb, leírom kommentben
77 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy olyan nevet választottunk, ami mindkettőnknek tetszik. Nem tudom egyes emberem honnan veszik a pofát, hogy a gyerek neve kérdésében a másik szülőn át vigyék az akaratukat. Mondd meg neki, hogy akkor a te vezetéknevedet kapja, az már biztos nem fog tetszeni neki. Bocsi, biztos rendes ember a férjed, de én leülnék vele és elmondanám, hogy ez nem igazán érett viselkedés.
2022. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
A férjem neve régóta a kedvenc férfi nevem, de fel sem merült egyikünkben sem, hogy a fiunk azt kapja. Éppen így a lányunknál sem merült fel az én nevem.
2022. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősi körömben megoszlanak a vélemények. Van ahol az apa nevét kapta, van ahol az apa nevét második névként kapta és ahol teljesen mást. Egyébként nekem is tetszik a párom neve, simán adnám a fiamnak. Engem nem zavarna, hogy ugyanúgy hívják őket. Ha téged zavar, akkor adjátok második névnek, vagy keressetek olyat ami mind a kettőtöknek bejön.
2022. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a férjem egyetlen alternatívát ajánlott eddig, ami viszont kifejezetten nem tetszik nekem. Én egy 10es listát nyomtam a kezébe, ebből 1re mondta, hogy nem rossz és hogy akkor legyen az a második neve (az övé után természetesen), és hogy használjuk mindkettőt. De ezt őszintén szólva nem tudom elképzelni a gyakorlatban. Mármint odáig oké, hogy 2 névvel anyakönyveztetjük, de hogy lehetne mindkettőt használni? Nekem is 2 nevem van, de az egyik csak a hivatalos okmányokon szerepel.
2022. okt. 11. 19:06
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mindegy, de az a lényeg, hogy tudjatok olyan döntésre jutni, amivel mindketten elégedettek vagytok. Igen, mindkettőtök gyereke lesz, ne győzni akarjatok egymáson, hogy az jusson eszébe a másiknak a saját gyerekéről, hogy miért nem inkább amúgy hívják...

Esetleg még vegyétek elő a teljes listát ( [link] és olvassátok fel hangosan vagy valami időt szánjatok erre a kérdésre.

2022. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a férjem neve a kedvenc fiú nevem így nem volt kérdés, hogy azt adjuk neki, de ha nem lett volna egyetértés, akkor választottunk volna másik nevet. Ez igazából rajtatok múlik, hogy mit szeretnétek. Szerintem nem gáz, ha az apja nevét kapja a gyerek, ez legyen mindenkinek a saját magánügye, hogy hogy nevezi el a saját gyermekét.
2022. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett a férjem neve és azt adtuk, de nem tudtuk rajta szólítani, mindkettőnknek rettenetesen fura volt és végül inkább a második nevét használtuk. A másodikat egyébként ő választotta, az elsőt közösen. Szerintem mivel negatív érzésed van ezzel kapcsolatban, semmiképp se hagyd magad. Mondd neki, hogy félsz, hogy nem tudod majd a nevén szólítani a kisfiadat, mert neked ez a név őt (a férjedet) jelenti.
2022. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk azért is kapta a fiam a párom nevét, mert amúgy is tetszett ez a név. Ha nem tetszett volna, max második névnek választottam volna. Mindenképpen olyan neve legyen, ami mindkettőtöknek megfelel, férjednek ezt el kell fogadnia. Ha nagyon ragaszkodik a nevéhez, de neked nem igazán tetszik, akkor legyen az a második neve. Mi is nagyon sokáig keresgéltünk nevet a lányunknak, nehezen, de megtaláltuk a megfelelőt. Nektek is sikerülni fog.
2022. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mikor szóba került a gyerek téma megbeszéltem vele hogy nem vagyok hajlandó se az ő se az én nevemet adni, max második névnek ha ragaszkodik hozzá. De hálaistennek ő is úgy gondolta ahogy én.
2022. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig is úgy képzeltem, hogy az apja keresztnevét kapja a fiúgyerek, pároméknál ez hagyomány volt (mondjuk az ő neve még új volt a családban), így ez lett. Nem furcsa egyáltalán, van a gyereknek egy külön beceneve, meg én örülök hogy ugyanúgy hívják őket.

Persze azért gondoltam hogy milyen jó lesz majd a következő fiúnak neveken ötletelni, végül nem volt jó, nehezen döntöttünk, első körben sokkal könnyebb volt.

Szóval én azt mondom, ha nincs baj a névvel, akkor nem lesz fura, de ha zavar téged akkor beszéld meg a pároddal. Mi mindketten ezt akartuk, nincs bennem hiányérzet.

2022. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!