Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ellátást fogok kapni?

Milyen ellátást fogok kapni?

Figyelt kérdés

A gyed lejártát követően a következő naptól visszamentem dolgozni.

Alig dolgoztam bejelentették,hogy a cég csőd alatt van, így szabadságra kellett mennem, majd 15 nap betegszabadság. Mikor ez lejárt, táppénzre kellett mennem és azóta is itthon vagyok. Valószínüleg a szülésig (dec. 31) már így is marad.

A kérdésem az lenne,hogy milyen ellátást fogok így kapni és mennyit?

Eddig:

A TGYÁS-om 104.000 volt

a GYED-em a maximum 85.000

A csőd miatt még nem kaptam meg a pénzem,de a fizetésem bruttó 135.000.

A Táppénzem most 85 körül lesz azt mondták a TB-nél.


2010. szept. 28. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem számolják fel a céget míg szülsz, nem szűnik meg a munkaviszonyod, ugyan úgy jár minden mint az első gyerekkel!
2010. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikortól meddig dolgoztál, és mióta vagy táppénzen?
2010. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2007. Február - 2008. Június vége (szülés napjáig)

Táppénzen most Július 29 óta vagyok.

2010. szept. 28. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól értem, 2010. június végén járt le a gyed, vagyis a táppénz és a gyed vége közti egy hónapot dolgoztad le, illetve akkor voltál szabin?

Ha igen, akkor az ellátások alapja így alakul:

1 hónap teljes bér, + 15 munkanap betegszabadságra kapott bér. A havi fizetésed 135000 + 65250 betegszabi, vagyis az ellátások alapja naptári naponta 3926.

ÍGy a tgyásod adójóváírással kb. 80 ezer, a gyeded meg kb. 73 ezer lesz havonta.


De nekem kevésnek tűnik a szabadság. Vagyis azt írd meg kérlek, hogy a gyed mikor járt le, mikor kezdted meg a tgyás-gyed alatt felgyülemlett szabdságaidat, és mikor kezdtél el dolgozni, hány napot dolgoztál. Csak a gyed utáni időszak érdekel.


Ha viszont tényleg 1 hónapnyi szabid volt (több kellett volna hogy legyen, mindenképpen!!) akkor így alakulnak az ellátások.

Ha menet közben megszűnik a céged, akkor menj el álláskeresési támogatásra, akkor újra biztosítottnak számítasz, és járni fog mind a tgyás mind a gyed.

Táppénzen most Július 29 óta vagyok.

2010. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!