Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Lili névnek milyen változata...

A Lili névnek milyen változatai vannak?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Lili név de rövidnek érzem és szeretnék olyan nevet találni amiben benne van a Lili vagy legalább becenévként lehetne hozzá használni. Köszönöm a válaszokat! :)

2022. nov. 7. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Liliána
2022. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Lilia, Lilien, Lilian, Lilián, Liliána, Lilianna, Lilibet, Lilibell, Lilibella


[link]

2022. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Linett is lehet Lilinek becézve.
2022. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a Lilien alakja tetszik.
2022. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, számít-e ez valamit, de Liliként én mindig elképesztően örültem, hogy nem Liliána vagy hasonló nevem van. Nekem sosem tetszettek az ilyen összevont vagy "túlképzett" nevek, de ez persze tök egyéni. Ha a mindennapokban Lilinek akarjátok hívni a kislányotokat, akkor szerintem inkább keressetek egy szépen csengő második nevet, mert úgyis mindig Lili lesz, nem pedig Liliána vagy Lilibet vagy akármi.

Hogy véleményt is mondjak a kettes által felsorolt nevekről (nem teljesen elfogulatlanul, persze):

Lilia: ez amúgy egész jó lenne, de szerintem elég szokatlan Magyarországon, és folyton javítgatni kellene majd az embereket, ha elrontják.

Lilien/Liliána: sosem tetszettek. Nagy ritkán valaki azt hiszi, hogy ez a nevem, és mindig kiakadok, nem tehetek róla. :)

Lilian, Lilián: ezek majdhogynem férfiasnak tűnnek számomra. Valamelyik nyelven (talán franciául) azt hiszem, férfinév a Lilian. Amúgy meg túlságosan emlékeztetnek az előzőkre.

Lilianna/Lilibell/Lilibella: ezektől rosszul vagyok, Lilitől függetlenül. Tudom, hogy manapság trendik az ilyen nevek, de nem bírom felfogni, mi a jó az Annaregina, Emmaróza és Hannaléna nevekben (igen, mind létezik). Külön névként teljesen vállalhatóak lennének, de mi a fenéért kell egybeírni őket? Ugyanúgy a harmadik Hanna lesz a gyerek az ovis csoportban, senkit nem fog érdekelni, hogy milyen név van a születési anyakönyvi kivonatára írva, ettől nem lesz különlegesebb.

Lilibet: az Elizabeth becézéseként aranyos lenne, de teljes névnek nekem nagyon fura, kicsit még Harry és Meghan esetében is, pedig nekik egész jó okuk volt rá. :)

2022. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-Köszönöm! Igazából tényleg a Lili név tetszik, most is csak néhányan akarnak lebeszéli róla a rövidsége miatt hiába mondtam, hogy nekem akkor is azok tetszenek, de már ahogy látom másnak is tetszik a Lili akkor marad továbbra is a LILI. :)
2022. nov. 7. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Lilla?
2022. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-Sose tetszett a Lilla, bocsi :/...
2022. nov. 7. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
A Lili egy önállósult becenév, de ha neked az tetszik, hat add azt.
2022. nov. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sándor Lili, Kovács Lili, Kis Lili ... :P :) :) :)


Lilla,Liliána, Lilianna, Julilla, Liana, stb.


De pl van MTA összes név, ott fel vannak sorolva. :) :)

[link]

2022. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!