Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem volt fizetve a tb- m...

Ha nem volt fizetve a tb- m itthon, és érvénytelen lett a taj számom attól a terhesgondozást , és terhesség megállapítást tudom állami intézetben csináltatni?

Figyelt kérdés

Kint tartozkodtam külföldön az elmúlt években, ingáztam. Itthon nem fizettem a tbt. Ha orvoshoz kellett menni akkor mentem magánorvoshoz.

Jövőhéten viszont sztk ba kértem időpontot.

A navnál már voltam bent, jeleztem nekik hogy kifizetem a hátralékot részletben, de határozatot még nem kaptam. Ilyenkor a terhesség megállapitást elvégzik az sztk ban, vagy elküldenek, mondván érvénytelen a taj.


2022. nov. 16. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvégzik, de kapsz majd egy csekket. Nekem így volt, mikor egyszer 1 hónapig nem volt tb-m.

Egy barátnőmnek nem évekre visszamenőleg ki kellett fizetnie...

2022. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*meg évekre akart lenni
2022. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt külföldön biztosításod, be voltál jelentve, akkor ezt hivatalosan le tudod igazolni, amit elfogadnak itthon is.
2022. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt kint sem. Csak magánorvosi ellátást vettem igénybe.
2022. nov. 16. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Most miért nem magánba mész? Ingyen sehol se fognak ellátni, így legalább te választasz orvost és nem kell fél napot töltened várakozással a kórházban.
2022. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kell hogy ingyen ellássanak. A hátralékot is kifizetem, emiatt már voltam bent a navnál, csak a határozat nem jött még meg.

Ha most ezt is kiszámlázzák még utána akkor természetesen ezt is kifizetem. Itt a kérdés az volt hogy ellátnak e. Azért ide kértem az időpontot, mert ehhez az orvoshoz szerettem volna kerülnim

2022. nov. 16. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ellátnak.
2022. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is nem sokkal a hazaköltözésem után lettem várandós. Mondjuk nekem rendezett volt a tb-m, mert annak idején megszüntettem, és a kinti volt fizetve. Kérésre - a terhességre való tekintettel - soron kívül újra aktiválták. Hivatalosan, papírokkal, csak hetekkel később tudtam igazolni.
2022. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj maganorvoshoz inkabb itt is, mert azonos aron van az sztk is, ha nincs tb, de maganban legalabb talan emberszamba vesznek es nem kell orakat varnod az idopontod ellenere.
2022. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ellátnak de azon a pénzen amit kiszámláznak elmész háromszor magánba
2022. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!