Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bizonygassam a gyerekemnek,...

Bizonygassam a gyerekemnek, hogy őt szeretem a legjobban, nem másikat?

Figyelt kérdés

A lányom, aki 12 éves, gyakran lát más gyerekekkel a munkám miatt.

Az utóbbi időben nagyon féltékeny. Főleg egy kislányra nagyon mérges. Ha vele lát (ami elkerülhetetlen), akkor vagy dühös vagy szomorú.


Van egy másik kislány, akivel a lányom jóban van. Ő mostanában olyanokat mond a lányomnak, hogy ő is látja, hogy mennyire szeretem a másikat.


Sokszor beszéltem vele erről. Van hogy nagyon csúnyán összevesznek. Pont a sok kiabálása, kitörései miatt sok, egyre több a kofliktus köztünk.


Sajnálom, de idegesít is. Az apja sem segít. Nem vagyunk együtt. De olyanokat mond, hogy tényleg rá kellene figyelnem meg szem előtt tartani...


Mit javasolnátok? Ez a helyzet megőrjít...


2022. dec. 1. 19:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nagyon imádom. De alaptalan teljesen, amit érez. Egyszerűen semennyi szeretet nem elég neki. Nem hajlandó megengedni, hogy másik gyerek a közelembe jöhessen. Szerintem nem normális ez a féltékenység.
2022. dec. 1. 19:10
 2/18 anonim válasza:
34%
12 éves lány ezen az értelmi szinten van? Engem inkább az aggasztana.
2022. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Biztos valami kiváltotta, hogy ennyire önbizalomhiányos e tekintetben,és nem hiszi, hogy szereted, vagy mást jobban szeretsz. Ez valami hiányra mindenképp utal. Mi a kislány szeretet nyelve? A testi kontaktus, érintés? A szép szavak? És neked mi? Lehet eltérő, nem tudod számára kimutatni olyannyira, hogy neki az kielégítő legyen. Valamit lát, amit az a kislány megkap belőled, de ő nem. Magadban keresd az okokat, nem érezne így, ha nem lenne számára valami kiváltó ok.


Az első elég primitív lehet, ha szerinte egy 12 évesnek nem lehetnek érzelmei, nem élheti meg a saját kis érzelmeit... Mindenkinek joga van hozzá, csak hogy tudd. Ahogy egy csecsemőnek, úgy egy 12 éves gyereknek is,épp úgy egy 45 éves férfi embernek.


Mindenképp a kapcsolatrensszerünkben keresném azt a kis hibát, amit ő így értelmez.

2022. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Mért beszélsz rébuszokban: miféle szakma az, ahol egyedi gyerekekkel vagy együtt úgy, hogy a saját gyereked ezt látja? Mindenesetre konfliktusos viszonyban, dühkitörős gyerekkel pszichológushoz kell menni, magától értetődő.
2022. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért viszed be a gyerekedet a munkahelyedre?
2022. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Tanár, gondolom obajár a lány ahol tanít.
2022. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Az enyém is ilyen, a barátaival és az anyjukkal és azok testvéreivel, rokongyerekekkel is látott sokat. Nyilván én is játszom velük néha, van, akivel sokat.


Volt, hogy féltékeny volt, ő is ilyen, neki is bizonygatni kell.. egyszer vigyáztam szomszéd gyerekére, ő is velünk volt, akkor nagyon féltékeny volt. Nem akar kistesót, az biztos.. de csak 7 éves. Én kb naponta mondom, hogy ő a kedvenc gyerekem, mikor lefektetem. Egyke, tökigaz. Szerintem jó, ha hallják. 12 évesnél furcsa, de így, hogy van, aki sugdos a fülébe, érthető. Felnőtt leépítené ezt a kapcsolatot a helyében.

2022. dec. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem abból nem lehet baj, ha rendszeresen mondod, ki is mutatod, hogy szereted. Meg persze újra és újra meg lehet magyarázni neki, hogy a munkád miatt másokkal is kell foglalkoznod. Ha nem segítenek ezek a dolgok, akkor szakember segítségét kérném a helyedben, nehogy akaratlanul többet ártsak, mint használjak.
2022. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A kérdést azért írtam ki lényegében mert terhes vagyok. Elmondtam neki. Azóta nem ölel meg, mert a hasamhoz nem hajlandó érni. Maximum, ha ülök.

Nagyon tiltakozik. Mondogatja mennyire utálja. Nem tudom így mi lesz.

2022. dec. 5. 21:32
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mi vaaan? "Főleg egy kislányra nagyon mérges. Ha vele lát (ami elkerülhetetlen), akkor vagy dühös vagy szomorú." A hasadban lévő gyerekre érted, hogy ha vele lát? "Nem engedi, hogy a másik gyerek a közeledbe jöhessen? A hasadban lévő? Neked komoly mentális zavarod van! Vidd gyerekedet pszichológushoz, de te is menjél el egyhez, mert neked még nagyobb szükséged van rá! Kitől vagy terhes, ha nem vagy együtt az apjával? Hű, de zavaros!
2022. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!