Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta anya lettem, miért nem...

Amióta anya lettem, miért nem örülök semminek?

Figyelt kérdés

Másfél éve szültem.

Nem szeretem már a csokit, a chipset, egy gömb fagyit se bírok megenni, pedig azelőtt 3-4-5 gömböt is megettem. Nem bírom megenni a pálcikás jégkrémet se, se a sült krumplit, amit úgy imádtam. És még sok más dolgot.


Terhességem alatt már nem tudom hogy hogy volt.



Nem szeretek már programokra járni, emberekkel találkozni, pedig társaságkedvelő voltam.

És nem jó élményként élem meg a nyaralást, kirándulásokat se.


2022. dec. 6. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Ismét egy elcseszett gyerek fog felnevelkedni. Grat..
2022. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nagy eséllyel szülés utáni depresszió, ami csak rosszabb lesz, ha nem kezelteted.
2022. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Láthatóan nem tesz boldoggá, hogy állandóan a gyerekkel vagy, gondolom hétvégén sincs pihenés neked.

Keress bármit, ami érdekel vagy add be bölcsibe és menj vissza dolgozni. A gyereknek is az elégedett, boldog anya a jó.

2022. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez többet kéne tudni,pl milyen egy napotok?
2022. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez szerintem nem szülés utáni depresszió hanem simán anyaság. Nincs is időd enni, vagy megszoktad hogy te vagy az utolsó a sorban az igényeket tekintve, már nem fagyira vágysz hanem arra hogy magadnak szentelj időt. Anyaként már fagyizni sem elmész hanem elviszed a gyereket és esetleg te is eszel ha van szabad kezed...

Magyarul soha nem az történik amihez kedved lenne hanem a kötelesség mindig az első hiszen a gyerek rád van utalva.

Én is érzem mióta megvan a gyerek, hogy már csak feküdnék néha nyugalomban, de készenlétben állok hogy mikor kell ugrani ezért még kényelembe se helyezem magam mert úgyis menni kell.

2022. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rengeteget változtak a prioritások. Pl. imádtam spontán lenni és random lefoglalni egy repjegyet a hétvégére és menni. Már a rémálmaimban szerepel... :D De ezt már a terhességem előtt is kezdtem megfigyelni, talán semmi köze az anyasághoz, szimplán csak megváltoztam. Jobban élvezek egy állatkertet, mint egy kimenős estét a barátaimmal, mert egyszerűen imádok a gyerekemnek örömet szerezni, míg egy buli már nem tesz boldoggá.

Utáltam fózni, most imádoo, mert a gyerekem két pofára zabálja a főztömet.

Mondjuk enni sajnos továbbra is szeretek.

Próbálj egy kicsit több időt magadra szánni és gondolkozni miket csinálnál szívesen, hogy férne ez bele a napjaitokba, stb. Tervezz és valósítsd meg.

2022. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bölcsődés lesz nyugi. Akkor csinálhatod, azt, h betegszabadságot veszel ki és egyedül vagy otthon. Pároddal is lehet egyszerre szabit kivenni amíg bölcsődébe van.


Aranyosak a gyerekek, nagyon lehet szeretni őket.

De ezeket a kamu dumákat be hidd el. Akinek gyerek után jobb lett még nagyon jó vagy hazudik vagy előtte érzete azt, h egy senki és most azt hiszi így már lett valaki, h szülő.


Minőségi időt se lehet szabni a gyerekre, ha ki vagy égve.

Nyáron menjen táborba.

Ha lehet akkor nagyszülőkhöz sokat.

Önállóságra nevelni.

Aztán serdülő korban ő fogja mondani, h hagyd békén.


Nem kell túlpörögni a szülőséget.

Az összes szülős, anyás stb Facebook csoportból lépj ki, az a legkárosabb.

Gyakorin, fórumokon se nézd.

Szedj sok omega 3 át, napi 6-8 szem mert a magzat leszívja az ágyból és ezt így lehet pótolni.

Semmiképpen ne foglalkozz más szülőkkel, a legtöbb ember amúgy is rakás sz*r.

2022. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!