Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Õszintén, mivel ez egy anonim...

Õszintén, mivel ez egy anonim oldal: mi a véleményetek azokról a nõkrõl, akik “jódolgukban” nem szülnek?

Figyelt kérdés

Értsd: diploma és/vagy jó szakma, jó fizetés, jól keresõ pár, stabil kapcsolat, egészséges szervezet, saját lakrész/örökölt ingatlan valamelyik részrõl.


Nem akarom elárulni, hova tartozom, de hallottam egy olyan véleményrõl, hogy a jóléti társadalmakban (vagy Magyarországon a jóléti rétegben) a nõknek túl sok lehetõsége van, ami nem gyerekcentrikus


2022. dec. 20. 18:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Semmi. Engem nem zavar, ha valaki nem szeretne gyereket. És örülök hogy jól megy a sora.

Azt sajnálom, ha valaki szeretne, de nem tud valamiért.

2022. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, véletlenül nyomtam a “félig hasznos”-ra. Köszönöm. 😊😊
2022. dec. 20. 18:21
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Magasról tojok rá, hogy ki nem vállal gyereket. Őszinte vélemény.
2022. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy az ő dolga. Csak annak szabad gyereket szülni, aki vágyik rá. Nem azért mert nincs más lehetősége.
2022. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos a család,de az én vagyok.

van aki úgy boldog ahogy van :)

Mindenki maga dönti el...ha karrierbe akar sikeres lenni akkor abba sokan nem akakrnak gyermeket de pl párjukvan

2022. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb nem szülni annak, aki megtehetné, de nem akarja, mint aki alapvetően nem akarja, de megszüli akármilyen külső nyomás vagy bármilyen haszonszerzés reménye miatt.
2022. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Jól teszik. A gyerek általában csak elrontja az ember életét
2022. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

"nõknek túl sok lehetõsége van, ami nem gyerekcentrikus"


Igen, nyilván, ha egy átlagos muszlim országban lennénk, ott belekényszerülnek a nők a szexuális eszköz és anyaszerepbe, de hogy egyébként mennyire boldogok azok a nők, hogy nekik csak ennyi lehet az életcéljuk, mellette semmi joguk sincs?

Ez emberi élet? Nem hinném.

Meg nem beszélve arról, milyen társadalmi szerep jut ott azoknak a nőknek, akik nem tudnak szülni (amiért 100%-ban őket okolják, mert olyan, mint férfi meddőség, fel sem merülhet), vagy nem szülnek (elég) fiút.


Én azoknak, akik így gondolkodnak, azt kívánnám, szülessenek újra egy ilyen országban - nőként.

Mert 99.99%-ban férfiak nyilatkoznak így, akik egy jó része fel sem tud mutatni egy normális párkapcsolatot, mert alkalmatlan rá, és szerinte ezért a nők a felelősek.

2022. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy azt kezd az életével, amit akar. Hogy emiatt milyen lesz a társadalom az meg pláne minek érdekelné, hiszen neki úgysincs gyereke.
2022. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem pozitív, hogy a nőknek mostmár van döntési lehetősége és nincsenek belekényszerítve a szülésbe. És nem hiszem, hogy valaki "jódolgában" nem alapít családot, pont az lenne a logikus, hogy az anyagi biztonság méginkább hozzájárul gyermekvállalási kedvhez, mert nem kell azon kattogni, hogy miből eteted, ruházod, taníttatod, stb.
2022. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!