Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koszolja a falakat a gyereketek?

Koszolja a falakat a gyereketek?

Figyelt kérdés
Kisgyerek(ek) mellett milyen gyakran festetek? Nálatok is vannak koszok a falon? Nemrég festettünk 4 év után, 3 hónapja, és már megint itt ott összekoszolta a falat a 4 évesem.
2022. dec. 24. 18:19
1 2
 1/20 babyboom567 ***** válasza:
95%
koszolja
2022. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem



De a sarkokat leverik

2022. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem a saját szobájában összefestette múltkor a falat kicsit, az mondjuk nem gáz, mert ott mosható festék van, gyönyörűen lejött. A nappaliban sajna viszont nem mosható a festék, szörpöt borított rá múlt héten, halványan de látszik a helye. A konyhán zsíros kezét rányomta a falra egyszer, ott lemostam óvatosan és átkentem újra a festékkel és eltünette nyom nélkül. Szóval 3 hónap alatt 3 ilyen legalább. A nappali valszeg át lesz januárban kenve moshatóval.. 🤷🏻‍♀️😂
2022. dec. 24. 18:36
 4/20 Anonimpp1 válasza:
100%

mint ha az én 3-éves fiamrol írtál volna.😂🤷🏽‍♂️

Szinten folyamatosan a kis kezeivel össze fogja a talált az ebédlőben a saját szobájába is . És ha éppen ebéd után van és zsíros a keze bizony az meglátszik . És volt már olyan hogy a szobájában éppen kettesben játszottunk és fektettünk (temperával ) és csak egy pillanatra szaladtam ki a konyhába a sütőből ki venni a húst és szépen a papír helyet a falra került a tempera . Viszont én amikor a lakást festettük a nyáron direkt több festéket vettem és így a férjem időközönként le szokta festeni sajnos más megoldást egyenlőre nem találtunk rá .

Igen igen többször le ültünk és átbeszéltük vele ,hogy a falalt összefogni nem szabad viszont eddig eredménytelen volt sajnos.

2022. dec. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőn összefogdossák a falat állandóan. Nagyon hamar megbántam, hogy ott nem mosható a festék. Többi helyiség nem gáz. Konyha és a szobájuk mosható nekik is.
2022. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kifestettünk, bepakoltun leültünk, erre a gyerek kiváncsi volt hogy a pörköltös keze hagy e nyomatot a falon, hagyott.
2022. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

2. Vagyok


Nàlunk talán a túlzott óvatosság.


Festékhez, ceruzához stb nem fèrnek hozzà, csak felügyelettel.


Enni csak az asztalnàl lehet, onnan tilos elmenni csak úgy, a fürdőben kèzmosás van előbb.

Ott az ajtó mellett vannak foltok.

3 èves

Ès 4,5 èves


Amúgy miattam nagyobb gàz van.. múltkor a falraborîtottam a kávèmat..meg ilyenek..


De hozzáteszem, hogy nyilván nem csak a mi érdemünk, hanem szerencsére fogékonyak is erre a gyerekeink.

2022. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
5 éves, már nem. Legalábbis direkt nem. 3-4éves kora közt volt pár akciója, hogy a falra rajzolt vagy direkt odanyomta a festékes/maszatos kezét. Vettünk mosható, "dörzsölés álló" festéket. Azt könnyebb lemosni. Persze mióta moshatóak a falak nem akart rá rajzolni 😃. Lehet véletlen, vagy megértette hogy nem szabad, de kb egy éve nem csinált ilyet. (Véletlenek persze vannak, hogy kiborul valami és a falra is jut belőle, de ugye már mosható meg tényleg balesetek, nem direkt)
2022. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok a fiam ezt kb 8 évesen tesztelte, soha nem firkált falra, élete első fal tesztje volt
2022. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Melyik mosható festék mosható ténylegesen?

Mert a polifarbe nekünk nem vált be. Egyáltalán nem jön le róla minden és kopik is, ha (előírásnak megfelelő módon) próbálom eltávolítani a foltokat.

Egyébként direkt nem alkotott soha egyik gyerek se. Amíg akkorák voltak, csak felügyelet mellett rajzolhattak, utána elraktuk. Nem volt elől se toll, se semmi.

Előszobában vannak foltjaink, csempe kellett volna, mert még a felnőtt vendégek is sokszor a falba kapaszkodnak, nem csak a gyerekek.

Sarkok sérültek, kilátszik az élvédő.

Villanykapcsolók környékén van még itt-ott apró folt, mert ugye amíg nem érték el könnyen, addig a falat is tapizták, ahogy nyúltak.

3 éve volt festés. Ahhoz képest egyáltalán nem szörnyű. Teljes festés még nem kellene, de javítgatni lehetne.

2022. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!