Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tömeg vezetéknevekhez milyen...

Tömeg vezetéknevekhez milyen keresztnevet adnátok?

Figyelt kérdés
Pl.: Horváth, Szabó, Kiss, Nagy, Fekete, stb. Amikből rengeteg van.
2023. jan. 1. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Angéla,Beatrix,Edina,Helga,Regina,Viola,Violetta.
2023. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ami tetszik. Nagy előnye ezeknek a vezetékneveknek, hogy majdnem bármi jól illik hozzájuk. Csak amiatt nem választanék egy Illumináta vagy Maximusz nevet, mert ki akarom emelni a tömegből, ha egyébként nem tetszik vagy nem adnám szívesen.
2023. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk az volt a módszerünk, hogy akkor legalább a keresztnév legyen viszonylag ritka. Fogtuk innen a táblázatot:


[link]


És azok közül a nevek közül választottunk, amik a 100. hely körül voltak a mostanában adott nevek között. Ezek elég ismertek, mindenki tudja, hogy férfi/női nevek, de azért nem túl gyakoriak. A naptárt is átlapoztuk, meg a második táblázatot is átnéztük, és onnan olyan nevek kerültek szóba, amik az első táblázatban nem szerepelnek előkelő helyen. Ezen kívül két utónevet választottunk, a második nagyon ritka manapság.


Női névvel szerintem egyszerűbb lett volna, abból valahogy több van. De lehet, hogy ha lányunk van, pont azt érezzük nehezebbnek.

2023. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
#3 vagyok. Mi azért csináltuk így, mert mind a férjemnek, mind apósomnak sok kellemetlenséget okozott a gyakori név.
2023. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem választanék ezért fura, különc nevet.
2023. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Én is kevésbé felkapottat választanék, persze nem extrémet.
2023. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Annyira nem tömeg a miénk, mint egy “Nagy”, de elèggè elterjedt kb mint egy “Szabó”



Olyat adtam, ami tetszik.. nem a mostani divatnevek közül, de a 100-ban benne van.


Most a face-n rákerestem..

Az egyikük nevéből kb 100felett van személy regisztrálva…


Másikukéból kb 50 ( de az egyik az változata a nevének. (Emília de Emili-k is a szűrésben benne voltak.)



Engem nem zavar.

2023. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Vagy egy nem túl gyakori nevet, vagy kettő keresztnevet, főleg ha még rövid is a vezetéknév.
2023. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lánynevekből akkori top 40-60 körül választottunk, de azóta feljebb jöttek sajnos, a fiunk viszont nincs a top 100-ban.
2023. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Klotild és Balambér
2023. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!