Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik egy férfi név,...

Nagyon tetszik egy férfi név, de semmi nem található róla az interneten. Hol lehetne még utána nézni?

Figyelt kérdés
Végig olvastam a létező összes fiú nevet, egyetlen egy tetszett meg nagyon ez pedig az Őze. Nem tudom miért fogott meg, de semmi nem található róla. Nincs jelentése,nincs névnapja de anyakönyvvezető. Hol találhatnék még róla valamit? Így hogyan adhatnám a kisbabámnak ezt a nevet ha még névnapja sincs? Egy ajánlott névnapot találtam ami pont az én születésnapom ( október 27).

2023. jan. 14. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Van egy csomó név aminek nincs névnapja naptárban, azért nem találsz róla semmit mert lehet csak 1 ember adta eddig aki kérvényezte vagy csak egy kettő.
2023. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
HA megadod a nevet, akkor még segíteni is tudnánk.
2023. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, nem vettem észre, hoyg odaírtad,
2023. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Így hogyan adhatnám a kisbabámnak ezt a nevet ha még névnapja sincs?"

Pont úgy, mintha lenne névnapja. A névnap nem egy hivatalos dolog, nincs rá szükség ahhoz, hogy anyakönyvezhető legyen egy név. Ha nem tetszik valamiért az ajánlott névnap, akkor találj ki egyet magadtól. Mondjuk a mai dátum, január 14. Vagy tök mindegy, válassz valamit, amikor semmi más nincs a családban.

Mást nem valószínű, hogy fogsz róla találni, mivel gondolom 1-2 ember van, akit így hívnak, és feltételezhetően az olyan nevek közé tartozik, amiket valaki csak úgy kitalált. Lehet, hogy egy Őze Lajos rajongótól ered, vagy lehet, hogy az őzekhez van köze. Nem a véleményünket kérted, úgyhogy nem is azt fogom leírni, de ha tetszik egy név, akkor miért kell, hogy legyen valami elképesztően szentimentális jelentése?

2023. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Van olyan név, ami nemrég keletkezett, ezért nincs névnapja. De a www.wikipedia.org oldalon talán megtalálod amit keresel. Csak írd be a nevet.
2023. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt mindjárt négy névnapot is ajánlanak: [link] Egyik sem október 27. Ezt ahány helyen nézed, annyiféle talán. Egyébként a névnap dolgot úgy is megoldhatod, hogy adsz egy második keresztnevet, és akkor ünneplitek az övét is.


Egyébként azért nincs névnapja, mert ez alapján csak 2019-től adható: [link]

2023. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem viccen kívül, lehet, hogy az első, aki ezt a keresztnevet adtam meglátott egy őzet; és onnan jöhetett neki ez az ötlet. De lehet másféle eredete is, pl esetleg egy külföldi vezetéknévből, idegen hangzásúból magyarosított, és, hogy onnan jött belőle keresztnév esetleg.

[Én nem értek hozzá,és nem olvastam a korábbi kommenteket. ]

2023. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy, asszem, új neveknek névnapot is lehet kérvényezni. De itt ránéztem, és valaki linkelt valamit, hogy ennek a névnek már pont van. :)
2023. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!