Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Noé névről?

Mi a véleményetek a Noé névről?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

csúfoló becézések egyik alap neve. pl " hol a bárkád?"

noémi női névre is átkeresztelik stb

2023. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tetszik, de vannak jóval gázabbak is szerintem.


Ráadásul van Noémi nevű ismerősöm, és őt szokták Noének becézni. Szóval nekem kicsit fura elképzelni férfinévként.

2023. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj 1-es, nekem Melinda a nevem, el nem tudom mondani hány gúnynevet kaptam az idiótább osztálytársaimtól. Persze gimiben és az egyetemen ez már nem volt gond, ott nem találkoztam ezzel a réteggel. Ennyi erővel kb egy név se adható.

A Noé meg szerintem szép név.

2023. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk amúgy nem otthon…
2023. febr. 2. 10:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az érdekelne, hogy kicseszés-e ez a név egy gyereknek vagy nem.
2023. febr. 2. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamat így hívják, még csak 3 éves, nem tudom mi lesz később. Egyelőre az oviban senki nem bántotta miatta és a játszón is mindenki megdicsérte, hogy milyen szép neve van, úgyhogy ő egyelőre szereti. Egy ismerősöm fiát is így hívják, ő már iskolás, nincs belőle gondja. Rajta kívül van másik ismerősöm Ausztráliában, neki Noah nevű kisfia van, nincs semmi gond ott se.
2023. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút a bárka jut róla eszembe, de amúgy nem gondolom kicseszésnek
2023. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Noé kb az egyetlen férfi alakja a Bibliának Jézus után, akit minden tanulatlan proli is ismer, szóval ha ezt a nevet adjátok, akkor tényleg mindenki rá fog asszociálni. Engem ez nem zavarna, de én mondjuk alapból vallásosnak tartom magam. De el tudom képzelni, hogy esetleg ez van, akit zavarna. Viszont ha külföldön éltek, akkor miért magyarosítva adnátok a nevet? Az már kicseszés lehet vele valóban, hogy olyan betű van benne (az é), ami csak kevés abcben található meg.
2023. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!