Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire bírtátok átvészelni...

Mennyire bírtátok átvészelni a kialvatlanságot a baba mellett? Tényleg akár kórházba is lehet vele kerülni?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal beszélgettünk erről a múltkor, akkor mondta nekem, hogy a keresztapukám (mamám fia) borzasztóan hasfájós volt, majdnem másfél óránként kelt éjszaka, de mégsem került kórházba nagyim. Ez szervezettől függ?
2023. febr. 8. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
A női szervezet ilyenkor szó szerint csodákra képes.
2023. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon durva volt, sokat sírtam, kikészültem, dehát kibírtam, mert ki kellett. Az eleje a nagyon nehéz, mikor először találkozik a szervezeted azzal, hogy gyakran ébredsz és ébren is kell maradni.
2023. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Egy kolléganőm eljutott addig, hogy a háziorvosa győzködte, feküdjön be a kórházba pihenni pár napra, mert teljesen kész van.

Kb. 2,5 éves volt a nagyfia, a kicsi pár hónapos, és volt egy időszak, amikor szó szerint 5 perceket aludt. A baba tök jól megvolt, ő meg teljesen kész volt.

2023. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Sosem hallottam, hogy valaki kórházba került volna emiatt.

Nekem az első gyereknél volt brutális az alváshiány. Sokszor kelt, és hamar azt vettem észre, ha alszom egyben három órát, már kipihentebb állapotban vagyok. Ez volt számomra akkor a "nagy" alvás.

A másodiknál is kellett annyit kelni, de ő anyatejes volt, sokkal könnyebb volt vele. Meg ott már megszoktam, az első gyerekem addig is kelt minden éjjel többször.

2023. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem hozzá lehet szokni, nekem az első 3-4 hónap volt brutal, zombi uzemmodban léteztem és utána egyre könnyebb lett, pedig nem aludtam többet, csak valahogy jobban bírtam
2023. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

4hónapos koráig volt hasfájós a fiam.

Sokat sírtam, idegileg nagyon kikészültem, sokszor ülve aludtam éjszaka mert a kicsi is csak úgy tudott aludni, sokszor aludtam keveset. A nappalokat jobban bírtam, akkor elfelejtettem, hogy éjszaka milyen rossz volt.

Visszatekintve rövid időnek tűnik, ott akkor azt hittem sose lesz vége. 2 év telt el, 1 éjszakát aludt át eddig a gyerek úgy igazán, most ha 4-5órát tudok aludni akkor ki vagyok pihenve. Hozzá lehet szokni.

Barátoknál apukának szabira kellett mennie mert hallucinált a fáradtságtól (ott is hasfájós gyerek volt).

2023. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Több, mint 2 éve 1,5-2 óránként kelek a kislanyomhoz. Én már hozzászoktam.
2023. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

4 honapig nagyon kialudt voltam,nem kelt a gyerek ejjel,tok jo volt...de 4 honapos koratol kezdve elromlott az alvasa...egesz ejjel nyoszorog,kinlodik,sokszor megebred...ma a ferjem azt mondta,hogy olyan fejem van mint aki egesz nap alkoholt ivott.. mondom jaa az csak azert van mert amig te ejjel szunyokaltal,en orankent nyugtattam a gyereket

Aldás amikor ket harom orat alszom egyhuzamban...

2023. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
10 hónapja nem aludtam 2 óránál többet. Nemhogy kórházba nem kerültem emiatt, de igazából már észre se veszem :) ha van egy fél óránként kelős éjjel, akkor nehéz a másnap, ha 2 órát alszik egyben, akkor jó vagyok.
2023. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Alvásmegvonással embereket kínoznak, csak úgy mondom...


Én ezt nem akartam sem magamnak, sem a családomnak. Nem láttam volna értelmét, hogy tönkreteszem magam, a baba is átveszi a feszültséget.

7 hónapos a lányunk, 2 hós kora óta alszik éjjel (este 8-tól reggel 7-8-ig). De az első 8 hétben bőőőven sokat volt ébren. Ami segítséget tudtunk, igénybe vettünk és egy percig nem érzek emiatt bűntudatot.

Nálunk úgy van, hogy a férjem is teljes értékű szülő, nem "besegít", hanem ugyanúgy kiveszi a részét mindenből, mint én. Megosztottuk az éjszakákat, felváltva keltünk fel a babához. A babakocsiban nagyon jókat alszik születése óta, anyukámmal, nagyimmal, vagy éppen a legjobb barátnőmmel bármikor elengedtem sétálni. Én abban az 1-1,5 órában gond nélkül aludtam, tudtam, hogy jó kezekben van. Ugyanez volt a többi napközbeni alvásnál, én is pihentem, amikor ő aludt, vagy elvolt.

Már a terhességem előtt is járt hozzánk egy hölgy takarítani, ő a lányunk születése óta heti kétszer jár már, nem csak egyszer. Bevásárlást, ebédrendelést megoldottam online.

2023. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!