Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes levetetni a köldökzsin...

Érdemes levetetni a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában, de elég macerásnak tűnik. A levétellel és tárolással még nincs gond, viszont a felhasználása annál nehezebb. Sok helyen nem is végeznek transzplantációt csak pl. csontvelőből, a nemzetközi szabályozás sem egységes és csak kevés betegség kezelésére alkalmas. Tapasztalatokra és véleményekre lennék kíváncsi pro és kontra. Ki miért vagy miért nem vetette le? A “ki tudja hova fejlődik a tudomány “ és “bele fért anyagilag” érvnél szeretnék valami konkrétabb választ. Köszönöm!

2023. febr. 13. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is olvasgattam annak idején (tavaly) és arra jutottam hogy jelen állás szerint itthon nem éri meg. Van egy oldal amin ott van hogy az elmúlt években hányszor használták fel milyen betegségeknél hány éves páciensnél stb. és nagyon kevésnek találtam. Illetve sokszor nem is annál tudják használni akié, a betegségek egy szűk körében csak. Illetve valami olyan is rémlik hogy a köldökzsinórvér nem elegendő hanem akkor már több kellene vagy nagyobb csomag. Bocsi erre már nem emlékszem tisztán.
2023. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem… első gyereknél belerágtam magam.. teljesen felesleges sajnos.
2023. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Felesleges. Orvosi genetikán dolgozom, semmi értelme még és sokáig nem is lesz.
2023. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges. Az összes köldökzsinórvér, amit eddig felhasználtak itthon, az külföldi bankból volt. Úgy emlékszem sajátot még a viléágon se használtak fel. Banknak lenne értelme, mint a vérbank:)
2023. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Én hematologussal beszélgettem róla, nekünk is tavaly lett volna aktuális, hogy levetessuk-e... Ő határozottan azt mondta felesleges. Küldött egy tobboldalas dokumentumot a hematologusok szövetségetol, akik ebben határozottan és egyöntetűen elutasitjak, és megtevesztonek nevezik az egész bizniszt. Fizetsz egy csomót a tarolasert, miközben a gyakorlatban nem lehet felhasználni. Plusz az őssejteket bármikor, bármely életkorban ki tudják nyerni az ember véréből.
2023. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Pénzlehúzás az egész.

Ahogyan utolsó írta, őssejteket bármikor könnyedén tudnak nyerni a gyerekből. Akkor meg minek?

2023. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Orvos vagyok, lehúzás az egész, nem érdemes. Pontosan ez van, hogy nem nagyon lehet fehasználni, ha tényleg baj van.
2023. febr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kifejezetten érdemes, (a témában elég jártas vagyok, ilyen helyen dolgozom) felhasználható sok helyzetben.
2023. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4 itthon már 5-6 hazai mintát felhasználtak, megjegyzem sikeresen.
2023. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha fel is használták, akkor is könnyen tudták volna őssejteket nyerni a páciens véréből, sokkal olcsóbban, mint amit a koldokzsinorvert levétele és tárolása jelent.
2023. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!