Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabadidőtök van...

Mennyi szabadidőtök van gyereknevelés mellett?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves mellett, heti 2szer el tudok menni edzeni magamat, egyszer a kutyával is eljutunk agility edzésre (mondjuk utóbbira jön velem, de ettől függetlenül azt énidőnek számolom, mert azzal foglalkozok, amit én szeretek). Havi egy körmös. Havonta egy egész napos önismereti tréning. Havonta egy hétvégi napon verseny.

Home officeban dolgozom, tehát elég rugalmas a munkaidőm (de emiatt ha van valami este/éjszaka is dolgozom. Heti 3 napot jár bölcsibe.

A kezdeti “megkattanok, olyan mintha börtön lenne” érzés után, ez most számomra teljesen megfelelő.

2023. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos a kisfiam, hetente kétszer elviszi délután 1-2, ritkán 3 órára anyósom, olyankor van “énidő”, azért idézőjel, mert ilyenkor általában behozom a házi munkában való lemaradásomat (nappal borzasztóan és rövideket alvó gyerekem van, így az sajnos nem opció), de ilyenkor szoktam elszaladni kozmetikushoz, körmöshöz, fodrászhoz, mikor épp melyikhez, havonta csak a körmös van. Jó, mert pont elég kikapcsolni az agyamat, igazából sokkal többet nem is igénylek. Ha jön a jó idő, meg a nyár, biztosan többször elviszi majd a mama.
2023. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a kislányom. Annyi időm van, amíg a gyerek alszik (teljesen kiszámíthatatlan), de ez többnyire elmegy főzésre, házimunkára, így nem nevezném szabadidőnek. Néha azért önzőzöm és teszek magasról mindenre. Leülök és felteszem a lábam... Nyilván ilyenkor alussza a legrövidebbeket. XD

Heti egy nap 2-3 órára szeretek elmenni itthonról, ilyenkor az apja vigyáz rá. Bevásárolok, beülök enni valamit, bambulok magam elé, stb. Vagy egy fodrász, masszázs, akármi, amire éppen szükség van. A lánykám este 11-ig szórakoztat minket, így este sem igazán van szabadság...

Egyéb segítségünk nincs, így ennyi fér bele. Akár gyakrabban is megléphetnék pár órára, de én szeretem, ha tudunk családként is csak úgy lenni.

2023. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Havonta egyszer körmöshöz járok, az durván 2 óra. Illetve 2 havonta fodrászhoz, az is 2 óra.

16 hónapos a kislányom.

2023. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

28 hónapos a gyerkőcöm, mivel nincs segítségem, így minden percemet vele töltöm. Itthon edzek,ha alszik olvasok vagy varrok. Fodrász, manikűrös, kozmetikus én magam vagyok. Ruhát meg minden mást a netről rendelek. Nem járok tényleg sehova, csak játszótérre a gyerekkel.

Köszönöm, jól vagyok. 😀

2023. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a nagy, 3 hónapos a kicsi, jelenleg a szabadidő egy futurisztikus fogalom :D Jó, hazudok, a nagyobb néha elhagyja a nappali alvást már, és olyankor 10 előtt már bealszik, így ezeken a napokon kicsit jobb (a kicsi olyan 8 körül kezdi meg az esti alvását). De napközben még ha a nagymama vagy a férjem jönne is segíteni, a 3 hónapost még nem tudom huzamosabb időn keresztül másra bízni. A "nagy" kéthetente szombaton a nagymamánál alszik, ez mondjuk jó szokott lenni, de a baba olyankor még nyilván ugyanúgy itthon van velünk, szóval ez csak mérsékelt pihenés (szabadidőnek nem nevezném). Mielőtt a kicsi megszületett volna, a nagyot simán bármikor rábízhattuk a nagymamára egy-egy mozi vagy éttermi vacsora erejéig, most ez kb egy évig még szünetel. De tudom, hogy lesz ez még jobb is :D
2023. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2 hetente járok körmöshöz, de az 1 óra. Azon kívül bevásárolni szoktam menni, vagy plázába. De oda meg a 12 éves jön velem mindig.

A férjem 7-17-ig dolgozik, elég keveset van itthon. Sokszor szombat vagy vasárnap délelőtt is van munkája, meg mellette focizik,az heti 1 edzés és 1 meccs. Szóval nem sok idő van nekem egyedül.

Pont a napokban jutottam el oda, hogy el szeretnék menni valahova egyedül, cél nélkül. Szóval nem a Rossmnannba pelenkát venni mondjuk. :D

9 hónapos a baba, szeparációs szorongás korszakát éli, konkrétan ha ébren van, a s*ggemben van folyamatosan. Kicsit ez most kimerítő.

Sajnos nekem nem élnek a szüleim, anyósom meg nem igazán akar nagymama lenni. Tesóm szokott néha vigyázni a picire, de ő meg tipikusan az az ember, aki sosem ér rá. Eddig 3x volt itt, 1x temetésen voltam, 1x orvosnál, 1x meg a nagyot vittem szemészetre. Szóval egyik se én idő volt. :D

Most picit besokalltam. Valószínűleg ha jó idő lesz, és sokat kint lehet lenni, majd a kedvem is jobb lesz. :)

2023. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Kedves #7-es,

Mondjuk az kicsit durva, hogy a férjednek van szabadideje, heti kétszer is, neked meg semmi, nem gondolod? Nem is csoda, hogy besokalltál, ha minden a te nyakadban van.

2023. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom, hogy nem jó. A férjemnek a foci mindig is megvolt, csak baba előtt heti 2-3 edzésre is el tudott menni.

Az a baj, hogy nekem nincs úgy semmi konkrét, ahova el tudnék menni. Pedig mehetnék, csak hétköznap, ha hazaér 6-ra, már nem tudom, hova mehetnék. :D

Meg tavaly még rugalmas munkaidős volt, sokat volt itthon nap közben. De most sajnos új a mukkahely, ez így nem olyan családbarát.

2023. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Én 7re járok funkcionális edzésre. Simán lehet menni 6 után is.

Egyébként tőled függetlenül érdekes, hogy rengeteg nőnek/anyának nincs semmi más a munka/gyerek/háztartás triumvirátuson kívül. 🤔

2023. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!