Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Introvertált gyereknek segítsé...

Introvertált gyereknek segítség lehet egy testvér?

Figyelt kérdés
Segíthet neki egy testvér abban, hogy jobban szeresse a társaságot, vagy ez nevelés kérdése? 2.5éves
2023. márc. 2. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha nem hordtad közösségbe akkor nyilván zárkózottabb. Viszont ha hordtad és így se nagyon nyit akkor ilyen típus. De egész pontosan mit takar az hogy nem szereti a társaságot?
2023. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem, sőt.
2023. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem vesz tudomást a többi gyerekről vagy zavarja más gyerekek jelenléte a játszótéren és elszalad előlük, kerüli őket, nem megy hozzájuk túl közel, akkor az viszont az autizmus jele is lehet.

Az én kisfiam is 2,5 éves lesz nemsoká, auti. Eleinte nem vett tudomást, utána félt elszaladt. Most sem szereti, ha közel mennek hozzá. Nem játszik senkivel. Magányos farkas, de ő így boldog.

Csak mondom, hogy ez is lehet egy jel. Persze, ha ezen kívül semmi más nincs tünet nincs, akkor hagyd figyelmen kívül, amit írtam. Csak segítő szándékkal jeleztem, hátha valakinek jól jön ez az infó.

2023. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Mièrt kène segìteni rajta. Nem mindenki party animal.

Az èn adhd-s kisfiam (+enyhe auti tünetekkel) sem mindig szerette a tàrsasàgot.

Mostanàbna kezdem elfogadni, hogy ő jobban elvan sokszor magàban.

2023. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem 2 tesóm volt és ők sose zavartak,de a ,,csak ismerősöktől" mindig lemerültem és most felnőttként is úgy vagyok, hogy elfaradok ha idegen emberrel kell 5-10 percnél tovább beszélgetni.
2023. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

1.Ne ezért legyen tesója.

2. Ne ezért vetesd el a bébit.


Amúgy nem, nem segít.

2023. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Lányomnak jót tett a testvér. Nyilván nem lett tőle extrovertált (ilyet várni nyilván butaság), de rengeteget segített a szocializációban, önérvényesítésben, társas interakciókban. Otthon a testvérén "edzette" magát, s ezáltal jobban teljesített idegen közösségben is a maga módján.

Ő olyan volt, mint amit a 3-as auti tulajdonságnak ír.

A kihalt játszótereket szerette, szó szerint menekült a gyerekektől 3 évesen is.

Szenzoros, ingerkerülő, figyelemzavaros, nem auti.

3,5 évesen lett testvére. Konkrétan a testvérén tanulta meg, hogy mire jó egy másik gyerek. Nem az óvodában, de ott tudta alkalmazni.

2023. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Miért kellene 2,5 évesen szeretnie a társaságot? Egyáltalán miért kellene introvertáltnak nevezni emiatt, és megoldásokat keresni, főleg ilyen bizarrt, hogy ezért legyen testvére? Durván túlgondolod.
2023. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem segít. Sőt. Sokkal nehezebb egyedül lenni. Amire egy introvertált személyiségnek NAGY SZÜKSÉGE van!

Én rengeteget sírtam gyerekkoromban,mert játszanom KELLETT a húgommal. Szinte fizikai fájdalmat éreztem....

És nem értette SENKI meg.


Ne tedd ki ennek a gyerekedet!

Lehet testvére,de hadd tartsa meg a távolságot.

Te meg olvass egy kis pszichológiát. Jót fog tenni.


Valaki vagy introvertált,vagy extrovertált. Ezt megváltoztatni nem lehet,ez alaptermészet.

Nekem naponta legalább 2-3 óra egyedüllét kell,hogy kiegyensúlyozott legyek.

Családom van,férjem, gyerekem. Megoldom mégis. Ha más nem ,éjszaka.


Ez nem olyan, amit ki lehet nevelni valakiből.

2023. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

8

Valószínűleg így hogy az első nem lett tőkéletes insta-kompatibilis keresi a kifogást a másodikra hátha az jobban sikerül.

2023. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!