Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CsED, GYED kérdés, működik ez...

CsED, GYED kérdés, működik ez a kiskapu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem teljesen vagyok képben, de ha jól tudom, a csedet, gyedet a szülés előtti fél év jövedelméből számolják. Két éve itthon vagyok a gyermekemmel, és most úgy tűnik, jön a második baba. Most nagyon kevés pénzt kapok, időközben pedig ugye volt fizetésemelés. A férjem szerint papíron most vissza kéne mennem dolgozni, kivenném a szabikat, utána pedig eljönnék táppénzre (sajnos veszélyeztetett terhes vagyok), és akkor már ebből az új bérből számolnák a következő babára járó összeget. Nekem ezzel kapcsolatban nagyon rossz érzésem van, mert ez csalás, és azt se tudom, hogy meg lehet-e egyáltalán csinálni. Viszont az a kis plusz pénz meg nagyon jól jönne, ami nyilván nem olyan nagy különbség, de azért 6+x hónap alatt már látványos.


2023. márc. 24. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A szülés előtt így nem lesz újabb 6 hónap jövedelmed, táppénzből ugyanis nem fognak neked csed-et, gyedet számolni. Amivel több pénzt kapnál így, az a táppénz. Jól látod amúgy, ez így valóban csalás. Sok helyen megjátsszák, börtönbe nem fogsz kerülni miatta, de nem minden munkáltató tolerálja.
2023. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha a a vérsedet kompenzálták akkor a szerződésesbőp fognak számolni..

Ha nem kompenzáltak, akkor kell visszamenni papíron szabira is, mert akkor kénytelenek felhúzni a béredet.



Hiába mész vissza szabira valójában abból nem fognak szàmolni semmit, mert nem lesz 120-180 nap bérezésed, hiszen ennyi szabid biztosan nincs.


De az ideális ilyen esetben a pár nap szabi,és utàna tp.


( ez akkor nem igaz, ha a korábbi jövedelmed, amiből számoltak magasabb, mint a mostani szüléskor a szerződéses béred- pl jutalékos rendszer vagy műszakpótlékok miatt vagy bónuszok miatt lehet ilyen… a kedvezményszabály lép ilyenkor életbe… de ahogy îrod, nálad a mostani lenne a magasabb)

2023. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

1 nem csalás


Ahol a munkáltató nem alarja munkaügyi bíróságon is a kismama nyer


( ha valóban veszélyeztetett, amit a szakorvos hivatott megerősîteni, papîrral igazolni)

2023. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül csalás, de nem túl etikus a munkáltatóval szemben, így én azt mondanám, hogy ilyesmit az játszon, aki nem ragaszkodik ahhoz, hogy ugyanehhez a munkáltatóhoz szeretne jó szájízzel visszamenni később dolgozni.

Ha a munkáltató balhézik, akkor viszont nem baj, ha abszolút megalapozott és nem csak mondvacsinált veszélyeztetett terhes az ember. Ha elfajul odáig a helyzet, hogy táppénzcsalás gyanúját jelentik, abból lehetnek malőrök. Mivel te feltételezem ténylegesen veszélyeztetett vagy, ezért ez nálad nem probléma.

A juttatásaid nem emelkednének, amit nyersz, az a magasabb táppénz összege.

2023. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

4 ha magasabb a mostani bére akkor a juttatásai is emelkednek


( tapasztalat)

2023. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a védőnő külön ajánlotta,hogy menjek szabira utána táppénzre
2023. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!