Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9,5 éves lány nem tud a női...

9,5 éves lány nem tud a női dolgokról?

Figyelt kérdés

Burokban tartott waldorfos, már szőrösödni kezd, a melle már tavaly kezdett fejlődni, bármikor menstruálhat és egy ovis többet tud nála.


Mit lehet ezzel tenni? Már kistini testileg, hamar érő kategória, nem a kövérsége miatt cicis, nem kövér.


A szülei nyilván olyanok, akik waldorfba rakták, "még gyerek" felszólalással mindenre.. ezt senki sem vitatja, de a lányuk korán érő típus testileg, ha lelkileg gyerek is, tudjon már arról, ami vele történik.. 9-10 évesen több lány is menstruálni kezdett már 20 éve is, meg most is, neki meg gőze sincs ilyesmiről.


2023. márc. 27. 03:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Te ki vagy a történetben hogy ennyire belelatsz a dolgokba?
2023. márc. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A barátnőjének az anyja.
2023. márc. 27. 03:47
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg a gyerek anyját akkor hogy mégis mikor akarja felvilágosítani? Bármikor megjohet neki. És ha megijed?
2023. márc. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Az önmagában, hogy waldorfos nem jelenti, hogy nem tudhat ilyesmiről.

Nem te vagy a szülő, úgyhogy nincs igazán közöd ehhez és azért ez nem akkora probléma, mintha nem tudom, mondjuk bántalmaznák, biztos majd elmondják neki, hogy mi az a menstruáció, amikor már meg van, mi érdekük lenne titkolni? Előfordul, hogy nem mondják el előtte, nem fog a gyerek pánikrohamot kapni, ha tudja, hogy ott a szülő, akinek bármit elmondhat.

De egyébként én is csak azt tudom kérdezni, amit az első, hogy ki vagy te most ebben a dolgoban, hogy egy 9 éves gyerek mellnövekedéséről meg szörösödéséről irogatsz?

2023. márc. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem olyan a kapcsolatuk(és meg is értem miért), hogy bármit elmondhasson, kérdezhessen, tudom, hogy a másik gyerek anyja is sejti, csak nem akarja belátni, hogy távoli a viszonyuk.


Az én gyerekemmel beszéli meg, aki egyébként képben van, pedig nála még a kapuban sincs serdülés, ő későnérő típus. Én az az anyuka vagyok, aki nem hagyja kettesben a gyerekét mással, csak rövid időre, és akitől néha kérdez a kislány a szülei helyett.. illetve lehet, hogy tőlük is kérdezett valamikor, de a "házasság után szeretnének egy babát és akkor lesz" nem oké válasz egy 9 évesnek, de már 7 évesnek sem. Elég kellemetlen, mert én nem mondhatok mást, minthogy kérdezze meg a szüleit, de azt biztos nem fogom megszabni, hogy a gyerekem is titkolózzon előtte normális hétköznapi dolgokról, max annyit mondok, hogy szépen mondja el..

2023. márc. 27. 04:21
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

“Egyáltalán nem olyan a kapcsolatuk(és meg is értem miért), hogy bármit elmondhasson, kérdezhessen“


Az úgy más, dehát az meg már egy másik problémakört vet fel.


Nektek nem dolgotok felvilágosítani. Én hagynám az egészet őszintén pont ezért, de persze az se baj, ha a gyereked szépen el tudja neki mondani, amikor rákérdez, mert iskolában úgyis fel fog világosulni előbb utóbb, ha nem is a felvilágosodás órán, de a többi gyerek által.

2023. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem kevered bele a waldorfot, még el is hiszem, hogy éjjel fél négykor ez a legnagyobb problémád
2023. márc. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a Waldorffal? Úgy írsz róla mintha valami elfekvő lenne rühes gyerekeknek.
2023. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

"Én az az anyuka vagyok, aki nem hagyja kettesben a gyerekét mással, csak rövid időre"


Mert ez normális???

2023. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell kotnyeleskedni. Te se vagy normális
2023. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!