Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazas (1500km) 4-6 hetes...

Utazas (1500km) 4-6 hetes csecsemövel? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Karacsonyra utaznank haza, autoval! Vegig autopalyan! Olasz-osztrak-magyar vagy olasz-szloven-magyar autopalya jobb? A picurt beköthetö mozesben vinnenk, otthon megengedett?

Valami eszrevetel, tipp az utra?

Köszönöm!

Lehurrogok kimeljenek!


2010. okt. 8. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Hűha, akkor még nagyon pici lesz... Így utólag belegondolva, amilyen állapotban voltam én (fáradtság, aggodalom) mikor 4-6 hetes volt a lányom, én nem mernék belevágni. Ha ti igen, akkor is minél később, pár hét is sokat számít a picur immunrendszerének fejlettsége szempontjából.

Megálláskor az ajtókat nagyon óvatosan nyitogassátok, mert a hideg téli huzat biztos nem tenne jót neki.

Nem vagyok benne biztos, hogy a beköthető mózes szabályos-e itthon.

2010. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Mi 6 hetesen mentünk Barcelonába átszállással, bár repülővel,de a reptéri transzfer, és a várakozás is rengeteg időt vett el. Nagyon jól bírta, fel sem tűnt neki. A mózes nagyon jó, mert abban végig nyugodtan tud aludni. Nem tudom a magyar kresz menyire engedi. Az uton végig vannak normális benzinkutak, így bárhol meg tudtok állni, még ha esetleg tápszeres lenne, akkor sem okozhat gondot a kaja melegítése. A karácsonyi nagy forgalomra viszont készülni kell, ha esetleg gáz van a pályán- sztrájk, karambol-és ott rekedtek, legyen sok meleg takaró.
2010. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A beköthető mózes szabályos Mo.on.Én az olasz-osztrák-magyar autópályát javaslom,és nem lesz gond az uttal szerintem,nagy részt aludni fog a baba.Ha anyatejes akkor nincs gondod végképp az etetéssel,ha tápszeres akkor a vegyél egy termoszt,babavizet magaddal,a benzinkutakon szivesen megmelegitik neked a vizet,esetleg vehetsz autós üvegmelegitőt is.Tedd a termoszba az üveget,és ha utkozben megéhezik tudsz is etetni,nem kell akkor keresgélni.Vigyél az utra több üveget,mert nem fogod tudni mindig elmosni megfelelően.Pelenkázni ha nagyobb autótok van tudsz ugy is hogy ki se kell szállnotok,ha mégis akkor a babát jól öltöztesd fel mielott még bárki is kinyitná az ajtót,egyébként a kutakon nagyon jó pelenkázók vannak,főleg az osztrákoknál.Hány nap alatt akarjátok lenyomni az utat?Sok sikert!
2010. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Egyébként én a hordozót biztonságosabbnak tartom sokkal egy esetleges ütközésnél,hirtelen fékezésnél a pici babának,ha van az is szerintem vigyétek el azt is magatokkal.
2010. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat, tippeket!

Az utat "egybe" nyomnank le. kb.16-18ora! Majusban voltunk otthon, akkor az olaszoknal es az osztrakoknal is dugo volt utjavitas miatt! Bar az osztrakoknal mindig javitjak, ezert gondoltuk a szlovenok fele. Ugy hallottuk arra jobb es gyorsabb is. Igen, akarjuk vinni a hordozot is. Alapbol megszoktunk allni 2-3orankent. Es remelem anyatejes lesz! :-))))

2010. okt. 8. 10:23
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmék Olaszországból járnak rendszeresen haza, az ő kisfiuk 7 hetes volt amikor első alkalommal autózott haza a családdal. Ők hordozóban hozták, éjszaka utaztak, a kisfiú pedig szinte semmit nem vett észre az egészből. Ők is próbálták a szlovén utat is, de visszatértek a régi olasz-osztrák-magyar útvonalra.
2010. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szlovénia felé menjetek, hugom 1-2 havonta jár ki Ternibe és mindig Szlovénia felé megy

A másik: minél kisebb a baba, annál könyebb az utazás, enni és aludni fog.

megengedett múzes, de én inkább hurdozóba raknám.

Nem kérdezi meg 10 percenként, hogy mikor érünk oda:-)))))

2010. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

előző

osztrákoknál állandóan túrják az utat, tele van 100-as táblákkal, nem lehet jól haladni

2010. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Irgum-burgum, tessek felpontozni, az elsö valaszolot, csak leirta a velemenyet, semmi rossz szandek nem volt benne!


A hordozoban nem kenyelmetlen neki, ilyen hosszu uton? Jo kiveszem neha, de akkor is.

Az olaszo.i baratok, nem a matricaara miatt tertek vissza az osztrak szakaszra. Mert tenyleg mindig javitjak!

A szloven 1hetes vagy 10napos= 35€?

2010. okt. 8. 13:16
 10/21 anonim ***** válasza:
Az olasz barátaim biztos, hogy nem az útdíj miatt váltottak, elég jól állnak anyagilag. A babahordozó szerintem kényelmes a babának ilyen kicsi korban. Gyakorlatilag az anyaméhben megszokott pozícióban utazik :)
2010. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!