Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért engedik szabadabbra a...

Miért engedik szabadabbra a fiúkat mint a lányokat szexuális téren?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom hogy a fiúknak szabad ez vagy az, a lányoknak nem. Gondolok itt a párkapcsolatra is, diszkóra, szexualitásra. Miért van még mindig ez a berögzött gondolkodás? Sokan mintha erényövet adnának a lányukra, a fiúk meg menjenek caináljanak amit akarnak, körülbelül.

2023. ápr. 14. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Mert a fiú nem lesz terhes.
2023. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Ez a logikus magyarázat, igen. A fiú nem lesz terhes.
2023. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
De akivel a fiu van, lehet terhes
2023. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Igen, a fiú tehrbe ejthet egy lányt, de az abortuszt nem neki kell elszenvednie.
2023. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
90%
Szerintem szerencsére ez már kezd megváltozni. Én pl. már nem vagyok huszon éves, a harmincas éveim közepén járok, de engem spsem fogtak. Sokat beszélgettünk a szexről, ígynpontosan tudtam mire kell vigyázni. Szóval ezt csak azért mesélem mert jómagam is ellenpélda vagyok. :)
2023. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Meg a kihordást, megszülést, életből, munkából, suliból való kimaradást sem, ha megtartja esetleg. A fiúnak/szüleinek max. anyagi kára lesz, de a lánynak elég sok más.
2023. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

"De akivel a fiu van, lehet terhes"


Valóban. De nem ő megy abortuszra, nem ő szül, nem ő lesz egyedülálló anya 16-7 akárhány évesen végzettség, munka, anyagi és érzelmi háttér nélkül. A fiú a legrosszabb esetben fizeti 18 évig tartasdijat, de azon kívül semmi más kotelessege nincs. Ha anem akarja, a gyereknnem kapja meg a vezetéknevét és a budos életben látnia sem kell.

2023. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ezert kell a védekezést hangoztatni. Hogy óvszer nélkül még véletlenül sem.. bár sok helyen tabu ez az egész. Pedig serdülőkorban a szexualitás iránt már nagy az érdeklődés
2023. ápr. 14. 18:42
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a terhességnél triviálisabb oka van. A lányokat kitől féltik? A fiúktól. A fiúkat kitől féltik? Öhmm…a lányoktól?Én ha lányom lenne nem attól tartanék, hogy hülyeséget csinál és terhes lesz, hanem hogy megerőszakolják/elrabolják/megölik, és nem a lányok.
2023. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Hány olyan esetet hallottál, hogy egy lányt traumatizált egy nem teljesen végiggondolt szexuális kapcsolat? Mert én elég sokat. És hogy egy fiúnak volt traumatikus ugyanez? Biztos van ilyen, de sokkal ritkább.

A lányok fizikailag és lelkileg is sérülékenyebbek, ők szoktak terhesek lenni, őket szokták megerőszakolni, bedrogozni, vagy ők mennek bele kamaszként mindenféle megalázó helyzetbe, ami egy életre tönkreteszi őket. Tarthatsz nyugodtan begyöpösödöttnek, de az én felelősségem megvédeni a kamasz lányomat.

Nyilván ha lesz majd egy normális, rendes kapcsolata, attól nem fogom titani, de nem fogom veszélyes helyzetekbe belelökni csak azért, hogy mutassam, milyen laza vagyok.

2023. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!