Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz ezt eldönten...

Miért ilyen nehéz ezt eldöntenünk?

Figyelt kérdés

A férjemmel van egy 3 éves kisfiunk. Egyik pillanatban szeretnénk még egy babát, a másikban nem.

Sokszor vágyunk rá, hogy újra babázhassunk, aztán meg megijedünk feladni a "kényelmünket". A fiunk már elég önálló, így van idő kettőnkre is, amit nagyon élvezünk. Viszont a baba téma újra és újra előkerül.

Igazából problémamentes terhességem volt, csodás szülés élménnyel, és egy jó alvó, nem hasfájós, tündéri babát kaptunk az élettől. Kétlem, hogy másodjára is ilyen "szerencsénk" lenne. És nem szeretném megbánni, hogy vállaltunk még egy babát. Mert ismerek ilyet is sajnos, akinek a 2.baba érkezésével tönkre ment minden.

A korom miatt azt megbeszéltük a férjemmel, hogy ha idén vagy jövőre nem döntjük el ezt, utána én már nem vállalnék babát. Szerencsére teljesen egyetértünk mindenben, ugyanazok a dilemmáink vannak.

Anyagi téren egyébként aránylag jól állunk, nagy családi házunk van, egy kevés hitellel, tehát ez nem lenne akadály.

Akik esetleg hasonló helyzetben voltak, hogy döntöttek? Megbántátok? Szívesen olvasnék történeteket.


2023. ápr. 17. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem egy baba miatt fog tönkre menni, ha tönkre megy. Az csakis rajtatok múlik, hogy hagyjátok-e tönkre menni. Sokaknak olyan gyerek mellett is tönkremegy a kapcsolatuk, aki olyan “könnyű gyerek”, mint a tiétek. Nem az ő felelősségük, hogy a szüleik mit kezdenek a kapcsolatukkal és a nehézségekkel.
2023. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom, ha egy babát 100%ra akar valaki, nem hezitál rajta, hanem belevág. Viszont ha valaki ennyire hezitál, nem akarja 100%ra onnantól kezdve én biztos be nem vállalnám, mert ott tuti bajok lesznek.


Mi 100%ra akartuk a 2.gyereket. az első álom terhesség volt, átlagos szülés, nagggyon jó baba. Másodjára lett egy problémás terhességem, a szülés igaz könnyebb volt, de ő borzasztó baba/gyerek. 1.5éves, többemberes. Kicsinál idegileg. Nálunk kérdéses, hogy a házasságunk megússza e, pedig szikla szilárd volt a 2.elött.


Én tuti nem vállalnám be, ha ennyit kell hezitálni rajta

2023. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ti tudjátok mennyire vagytok túlagyalósok, mennyire reálosak az indokaitok.

Én már az első előtt is nagyon be voltam parázva, a második előtt sem lesz ez máshogy. De én tudom, hogy képes vagyok a realitástól teljesen elrugaszkodva túlgondolni mindent, ha belepörgetem magam.

Nálunk eldöntött tény, hogy lesz második, az nem, hogy mikor. Mivel szeretnénk és a túlagyaláson kívül nem igazán szólnak ellene komoly ész érvek sem, valószínű lesz. Ettől még néha elborul az agyam.

2023. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi vállaltunk, pedig a nagy többemberes volt. Nem bántuk meg, de két gyerek sokkal fárasztóbb, mint egy, még úgyis, hogy nálunk a kicsi a nyugodt. 1,5 éves koráig tök jó volt, és most, 3,5 éves kora körül kezd jobb lenni. Nem bántuk meg egyáltalán, de látam a férjemen, hogy nagyon a határán van, és én is egyre többször érzem azt, hogy mostanra nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is elfáradtam.
2023. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Wow, ezt a kérdést akár én is írhattam volna, pont ugyanígy vagyunk! Addig semmiképp se lesz második, amíg nem akarjuk mindketten egyértelműen... Márpedig egyelőre nagyon nem egyértelmű. Nehezen tudom azt is eldönteni, hogy tényleg akarnék-e én magam még egyszer babázni, vagy csak nosztalgiázom.
2023. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
84%

Mert jól átgondolt döntést akartok hozni.

A legtöbb gyerek nem így fogan.

2023. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy sem kételkedtem, hogy nálunk a nagyobbik egy horror újszülöttkort produkált, tipikus többemberes gyerek és nem nagyon segít senki. De én mindig is két gyereket akartam, és a nagyobbik után ha a kicsi pont ugyanolyan lesz (még pocakban) , akkor se fog annyira sokkolni, mint valaki olyat, akinek az első gyereke könnyű eset. Plusz én annyira szeretem a fiam, hogy engem nem tudott semmi eltántorítani a másodiktól.
2023. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is pont ìgy vagyunk olyan külömbsèggel, hogy nem jò alvò gyerek a mienk...most már csak 1-2x kel èjszaka. 2,5 èves
2023. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképpen voltunk mi is a férjemmel. Nekünk 2 gyermekünk van, és a 3.babán ment a huza-vona.

Elsőt is, és a másodikat is határozottan szerettük volna. 2,5 év van köztük. Az első baba nagyon jó alvó volt ( most is) nem volt hasfajos sem. De több emberes. Aztan jött a második. Semmit nem aludtam éjjel, hasfájós is volt. Eltelt kicsivel több mint 4 év. Előtte hallani sem szerettem volna több gyerekről. De akkor valami mégis megváltozott. Mi lenne ha...

Minden adott,anyagiak, korunk, házasság is rendben. Gyerekek is okosak,egészségesek, és már viszonylag nagyok is. ( lányom már 8 éves, kisfiam pedig 5,5 éves)

2021 decembere óta ment a hezitalás. Mindent át beszéltünk,nem rohantunk,nem sürgetett senki. Egyik héten szerettünk volna, másik héten megbeszeltük miért nem jó ötlet. Aztán csalódás, agyalás és a sok de ha mégis...😃 És ha megbánjuk? És ha most lehet,később nem ? Tudod ,ilyenkor minden is feljön. De most harmonikus minden 2 gyerek, vegyes neműek stb.

Végül 2022 novemberében eldöntöttük,hogy adunk egy esélyt a dolognak. Hiszen több mint 1 év alatt sem tudtunk igazából lemondani róla. Folyton téma volt.decemberben volt még utoljára 😊 Jelenleg 19 hetes vagyok a kisfiammal 😊 Szeptemberben érkezik hozzánk a 3.baba. Mi így döntöttünk. Nem kapkodtuk el az biztos. 😃 De inkább 100szor át gondoltuk,át beszéltük minthogy meggondolatlanul,felelőtlenül belevágjunk.

Kívánom, hogy a számotokra a legjobb döntést hozzátok meg.

Mi nem banjuk ,nagy szeretettel várjuk a legkisebb kis gézengúzt. Olyan természetes, hogy már itt van velünk ( a pocakomban) 😊

2023. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg hezitáltok, NEM akartok gyereket, ez fix.


Aki gyereket szeretne, az csinál, nem tétovázik.

2023. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!