Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 16 éves (még iskolás)...

Ha egy 16 éves (még iskolás) lány szül egy kisbabát, akkor a szülést ellenző nagyszülőknek kötelessége suliidő alatt ellátni az unokát?

Figyelt kérdés
Ha a barátja is 16-17, semmi illegális. A szülést teljesen ellenző nagyszülők ha nem hajlandóak foglalkozni az unokával, amíg a gyerekek suliban vannak, akkor mi lesz? Egyáltalán megtehetik, hogy nem vállalják? Elméleti kérdés!

2023. máj. 12. 16:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
A lánynak szülei nincsenek?
2023. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nagyszülőkről van szó, mi a kérdés 1-es? A nagyszülők ha ellenzik, de a lány annak ellenére sem megy abortuszra és megszüli. Kötelességük segíteni vagy nem? Nem tehetik ki őket otthonról semmiképp, mivel még nincs 18.
2023. máj. 12. 16:04
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát már eleve, ha nem vállalják az unoka gyámságát, mivel a szülők 18 alattiak, akkor a baba akár állami gondozásba is kerülhet.

Ha viszont vállalják, az ő felellősségük.

2023. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nagyszülő = a csecsemő nagyszülei, a lány apja+anyja, a fiú apja+anyja. Így értettem.
2023. máj. 12. 16:06
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvileg míg valamelyik,, gyerek " szülő nagykorú nem lesz csak úgy vihető haza a baba,ha egy felnőtt korú családtag, legtöbbször szülő, gyámja lesz a babának.Ha a gyámságot elfogadta akkor kell vigyázni a babára.

Viszont akár az anyuka is lehet magántanuló és akkor csak vizsgázni kell bejárni,pár órára meg gondolom a nagyszülő is vigyazna a kicsire

2023. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem kötelességük.Ha a lány babázni akart, akkor babázzon ne lőcsölje másra. Majd ha bölcsődés lesz a gyerek akkor menjen vissza tanulni, vagy esti tagozaton. 16 év a tanköteles kor úgyhogy akár dolgozni is mehet hogy ne a szülei nyakára potyogtasson.


Vagy hogy gondolod, Anyád rugassa ki magát hogy a te gyerekedre vigyázzon? Aztán meg vergődnél he nem jutna enni neked meg a kölöknek igaz?

2023. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy a nagyszülő nem vigyázna a kicsire, mert nem is akarja, hogy a gyereke szüljön.
2023. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

16 éves korig tart jelenleg a tankötelezettség! Szóval a kismama nyugodtan abbahagyhatja a sulit,hogy vigyázzon a babára az apuka pedig elmehet dolgozni.

A másik lehetőség pedig, a magántanulói státusz.

2023. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

Én abortuszellenes vagyok, szóval megértem, ha meg akarod szülni. De azt nem értem, hogy mégis miért gondolod, hogy anyukádnak bármi kötelessége lenne ez ügyben?

Ahogy mások is írták, 16 év a tankötelesség, szóval otthagyod az iskolát, és ellátod a gyereket, 2 évesen megy bölcsibe, és befejezed estin.

Anyukádnak ez nem a dolga, ez a te dolgod.

Az más kérdés, hogyha az én lányom kerülne ilyen helyzetbe, és segítenék neki, de alapvetően nem értem a felháborodásod.

Én anyagilag tudnék neki segíteni, nem mennék helyette GYES-re, nem mondanék fel a munkahelyemen emiatt. Apuka hol van, neki mi a véleménye a dologról?

2023. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Itt az az alapvető tévedés, hogy "nem teheti ki őket".


A lányát valóban nem teheti ki, ugyanis az első végzettsége megszerzéséig eltartási kötelezettsége van felé (függetlenül attól, hogy mennyi a tankötelezettségi kor, ez két külön dolog), viszont a születendő unoka gyámságát alapból nem köteles vállalni.


Tehát a lány hazamehet, de a babát nem adják ki neki a kórházból, ha a nagyszülők nem vállalták a gyámságot, azaz nem is lesz otthon semmilyen kisbaba, akit el kelljen látniuk. A baba megy gondozásba valahova, vagy apukához.


Amúgy nem tudom, miért kell ezt a kérdést minden héten feltenni mostanában. Te vagy a 16 éves lány?

2023. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!