Dorka vagy Zorka?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 20:36
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Így nem tetszik egyiküknek sem.

A Dorina névhez rossz emlékeim vannak.😔

A Dóra névről a Dóra a felfedező jut eszembe.

A Dorottya meg nem tetszik.

2023. máj. 22. 21:07
 12/34 anonim ***** válasza:
81%

Egyik sem a legjobb a cs után szerintem, de a Dorka egy fokkal jobb.

Teodóra esetleg?

2023. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
57%
Zorka
2023. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a Zorka olyan kreált, erőltetve kitalált névnek hangzik.

A Dorka normálisabb hangzású.

2023. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%
Zorka újabb név; újabb keletű (legalábbis én annak számítom) ; úgyhogy az kevésbé zavarna; ha Zorkának neveznéd; mintha Dorkának. Mert a Dorkából már többet is ismerek; azokat már megszoktam,hogy a "komolyneve" Dorottya, vagy Dóra. De főleg Dorottya. Meg még egy Doroteát is ismerek. Meg tetszik még a Dorotina. És a Dorina is nagyon menő név. Én mind a kettőt valami felnőttes; komoly alakban adnám, hogy pl Zóra/Zora, és Dorina. A Zorka meg a Dorka önmagukban nekem sajnos becenevesek. :S:S Szóval olyan alakban meg nem adnám azokat a neveket. Csak Zóra/Zora-ként, és a Dorkának valami elegánsabb változataként adnám. Aztán becézni lehet őket, de engem pl zavarna, ha olyan "komolytalan-jellegű", "babás" nevem lenne a hivatalos papírokon.
2023. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Dorka.
2023. máj. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

Ezek közül inkább a Dorka.


De szerintem Takács Dóra jobb lenne. A Dóra a felfedezôvel mi a baj? Tív év múlva valószinûleg a kutya se fog emlékezni rá. A Dóra név viszont örök klasszikus.

2023. máj. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ezek közül lehet választani, akkor inkább Dorka.
2023. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

Én a Zorkát választanám inkább, bár valóban üti a vezetéknév végén a cs-t. De a Dorka nekem olyan nagyon infantilis becenév, és ha már a Dóra a felfedező zavar, akkor az Ózban a Dorka miért nem? Pedig az tovább benne lesz a köztudatban, mert örökzöld klasszikus.

Esetleg lehetne valamilyen dórára végződő hosszabb női névben gondolkodni, mint a fentebb említett Teodóra. Biztosan van még más hasonló is. Akkor azt lehetne Dorkának becézni.

2023. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
74%
"a Dorka nekem olyan nagyon infantilis becenév" Mármint ezt úgy értettem, hogy mivel ez egy becenév igazából és eredetileg, ezért nekem gyerekes.
2023. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!