Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után tűntek el a...

Mennyi idő után tűntek el a barátaid miután megszületett a pici? Az első látogatás még oké, de utána már nem érdekes se a gyerek, se én.

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 22:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Vannak akik az első látogatásig sem jutottak el 😂
2023. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
A terhességem megállapítása napján összeveszett velem egy vélt sérelmén. Megvárta a jó hírt, gratulált, majd belém veszett. 18 éves barátság volt. Mikor megszültem, próbált nyitni, de akkor már én nem kértem belőle. Épp eleget idegeskedtem a dolgon terhesen, pedig volt elég gondom amúgy is.
2023. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Ha azt mondom hogy 3 barátnőm volt akik várták velem a kicsit?

Az egyik főz nekem húslevest (4 éve Főzi nekem 🤣)

A második kapni akart az alkalmon én a férjemre mászni (🤮)

A harmadik pedig szépen lassan kopott le. Neki nagyobb gyerekei vannak, pedig én mentem volna velük bárhova. A férjem is támogatott benne. De sebaj, egyedül vagy anyukákkal, anyukámmal /tesómmal járok el. Jobb mint a semmi 😅

2023. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálam inkább fordítva volt. Az egyetlen barátnőm terhességem előtt az ország másik végébe költözött így igazából már akkor elmentünk egymás mellett. Messengeren tartjuk a kapcsolatot, ő nemrég szült, mostmár megint van közös téma, nem telik el hét, hogy ne beszéljünk.

Szóval mióta megszületett a gyerek azóta 3 közeli barátnőm lett és sok ismerős anyuka, akivel ha összefutok mindig tudunk váltani pár szót.

2023. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

4 barátnőm van. Egyik sem kopott le, pedig már 15 éves a lányom.


Nem jó barátokat választottal.

2023. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
2 közeli barátnőm volt, de abból egy már korábban lekopott. De azóta lettek újak, úgyhogy tulajdonképpen több lett, mint előtte volt.🙂
2023. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%

Hívtad őket?

Én nem találkoztam az egyik barátnőmmel szerintem több mint egy éve (még bőven terhes volt), talán most sikerül összehozni. Mert nem hívott, mert nem válaszolt. Itt volt a babaköszöntő meg a neki összerakott ajándék, meg volt beszélve, hogy talizunk, aztán mikor hívogattam, akkor szólt, hogy ja mégse jó. És többet nem kérdezte, megyünk-e. Én meg nem fogok könyörögni...

Időközben rengeteg gondja lett, azokról is mástól tudok, ő nem szólt, csak utólag, pedig nagyon jól tudta, hogy azonnal mennénk (mert volt rá példa máskor is).


Ezzel nem azt mondom, hogy nálad is ez van, de tegyél azért te is, hogy ne tűnjenek el a barátok. Keresd őket, hívd őket, menj el a talikra picivel vagy pici nélkül. Ne várj arra, hogy ők járuljanak eléd.

2023. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

"de utána már nem érdekes se a gyerek, se én."


Nem bántani szeretnélek, de ugyan mi lenne nekik érdekes a TE gyerekedben? Főleg, ha nekik még nincs is saját...


Nekem is van gyerekem, imádom, szeretem, a világom közepe. De tudom, hogy másnak, még a legjobb barátnőimnek is csak egy cuki kiscsaj, aki néha igenis tud idegesítő, meg sok is lenni.

2023. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%
Másik oldalról tudok véleményt írni. Mindig hivogattam ide-oda a barátnőmet, de neki folyton a gyerekkel kellett lennie, egy órára nem bízta volna másra. Kicsiként még oké, de kb 6 éves volt akkor, mikor fűztem, hogy alidjon nálam egy estét és csináljunk vmi csajos programot, de nem tudott elszakadni. Feladtam, már csak szülinapokkor köszöntjük egymást Facebookon és ennyi.
2023. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%

Azt nem mondanám, hogy eltűntek a barátok és azt sem, hogy a gyerek miatt. Egyszerűen csak meglazultak a barátságok, többen külföldre költöztek, a Covid sem tett jót neki (a baba alatta született), az élethelyzetünk is változott, voltak korábbi fix közös programok, amik vagy kikoptak vagy már nem lehetségesek (pl. nincs már meg az a nyaraló, ahol tizensok évig stabilan minden nyáron együtt nyaraltunk). Aztán van, akivel többször beszélünk, mert a gyerekek hasonló korúak.

Egyébként van egy barátnőm, aki az első gyerek után még elég jól benne maradt a baráti körben, a második után egy jó időre eltűnt (beteg volt a baba, huszonévesen volt jobb dolga is a bulizásnál), aztán amikor rendeződtek a dolgok, ismét feltűnt. Addig én is hívtam mindenféle eseményre, holott sejtettem, hogy úgysem jön, aztán évekkel később megint elkezdett rájuk járni. Szóval csak kitartónak kellett lenni :).

2023. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!