Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyatejen nevelkedö babának,...

Anyatejen nevelkedö babának, adjak négyhonapos kortol ajálot bébiételt? Vagy majd hathonapos kora után. Ezek a ételek tápszeren "nevelkedő" babáknak készülnek föként?

Figyelt kérdés
Ne sértödjön meg senki h tápszereseknek gondolom öket.Tisztába vagyok vele h nem jökedvükböl adnak nekik anyatejhelyet tápszert hanem muszálybol.
2010. okt. 10. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy látod,hogy elég neki a tejed és szépen alszik,nem nyűgös,akkor még ráérsz.

Ha esetleg már kevés neki akkor kis alma, répa jöhet.

2010. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ráérsz még. Ha van elégtejed, de nem akarod kivárni a 6 hónapot, akkor is ráérsz majd 5-5 és fél hónapos korában elkezdeni a kóstoltatást.
2010. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


HÁTHA SEGÍT

2010. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyatejes babának semmi szüksége kiegészitő táplálékra, vagy folyadékra az anyatejen kivül 6 hónapos koráig. A 4 hónapos kortól adható kaják leginkább azoknak a babáknak valók, akik tápszeresek, illetve tápszer-és anyatejesek.
2010. okt. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes és elég a tejed, akkor szerintem várd meg a hat hónapot.

Akkorra lesz érettebb a baba szervezete, elsietni nem érdemes, mert a tápcsatornának is fejlődnie kell, meg semmi értelme leterhelni a bélrendszerét, amikor még az immunrendszere is kialakulóban van.


A bébiételekre olyanokra írják rá a 4 hónapot, hogy a hajam égnek áll.

Málnás, epres... amiket amúgy csak egy éves kor után adunk. És nekem hiába mondják, hogy kivonják az allergizáló anyagot belőlük. Mert ha igen, akkor mi marad meg a gyümölcsben? Minden más is elvész.

Szóval csaak azt akartam tanácsolni ezzel, hogy légy körültekintő és tudd, hogy mit mikortól lehet adni, ne dőlj be az üvegeknek.

Szép napot!

2010. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha eleg a tejed es nem teher neked a kizarolagos szoptatas, vagy suli, munka miatt nem kell meg joideig elvalasztanod a babat, akkor varhatsz meg a hozzataplalassal.

Mindket fiam tapszeres, de en sem kezdtem el negy honaposan etetni oket massal, a nagyobbikat 5 honaposan kezdtem kostoltatni, a kisebbik 6 honapos koraig nem fogadott el semmit a tapszeren kivul.

(Mas: nem vagyok bebietel ellenes, ha kell, akkor kell, en is szoktam adni, mert gyakran utazunk. De a babanak "fozes" nalunk jobban bejott. Nem kell ehhez tudomany. A gyumolcsos bebieteleket egyaltalan nem eri megvenni szerintem. Minden heten veszek par darab almat, banant, egyeb idenygyomolcsot, a nyariakbol raktam a fagyasztoba (barackot hamozva, kockazva, szilvat, meggyet mosva, magozva, stb). Ezekbol valamennyit osszedobsz, turmixolod, ha bukos a babad, akkor surited valamivel. Es kesz. Mosogatassal egyutt 5 perc. 8 honapos a fiam, de a gyumolcsadag mondjuk egy alma, fel banan, par szem meggy a fagyasztobol, vagy par kocka barack. Ez osszeadva 100 forint nincs, nemhogy 300, mint a legtobb uveges kaja.

Az ebed ugyanilyen egyszeru: krumpli, vagy edeskrumpli, sargarepa frissen, par kocka hamozott, kockazott cekla, sutotok a fagyasztobol, plusz szinten elore lekockazott, lefagyasztott hus hozza. Ez igy belemegy sutozacskoba, nagyon pici viz ra, 20-25 perc alatt megparolodik, turmixolom (vagy most mar torom, kockazom), megy hozza egy kaveskanalnyi olaj (a zsirban oldodo vitaminok miatt kell), illetve en most mar zoldfuszert is rakok a zacskoba sutes elott. Egy sutesbol 2 adag lesz, a masnapit turmixolas nelkul elcsomagolom es a hutoben semmi baja, igy kovetkezo napra is van ebed. Mostanaban fel marek tesztat is szoktam fozni es az is megy hozza, vagy rizs. Egy ilyen ebedben a legnagyobb koltseg a sutozacsko, de a ket napi adag nem kerul osszesen 300 forintba.


Meg mielott valaki tamadna: tenyleg nem azert irtam ezt, mert bajom van a bebietellel, mert neha direkt adok, hogy azt is megegye maskor, amikor utazunk, de ugy gondolom, hogy a babaetel keszites nagyon kicsi munkat igenyel, ezzel szemben nagyon finom, egeszseges eteleket adhatok igy a fiaimnak, raadasul ha azt nezem, hogy a fiamnak nem lenne eleg egy uveg bebietel, attol picivel tobbet eszik, igy mondjuk hat honapnyi etelkeszitessel osszesen kb 100 ezer forintot sporolok (tudom, kiszamoltam).

2010. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!