Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hónap bejelentett munka...

Hány hónap bejelentett munka kell nettó 100ezer Ft feletti fizuval, h jó GYED-et kapjak?

Figyelt kérdés
és azt mennyi ideig kapom?
2010. okt. 11. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
12 hónap, hogy kapj egy évig.
2010. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A GYED két évig jár a régi és az új rendszer szerint is, annak, aki jogosult rá. Hogy mennyit kapsz (és hogy mi számít jónak),azt nem tudom, de úgy tudom, maximálva van az összege, de nettó értékeket én nem tudok...
2010. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oep-et fel tudod hívni, és adnak telefonon tájékoztatást. De az utolsó 2 évedből nézik az 1 év ledolgozott időszakot és ebből csinálnak valami átlagot.

Én elég sokszor hívtam fel őket.

A Teve utcait hívd.

2010. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyed maximuma, amit két évig kaphatsz, attól függően hány hónapot dolgoztál, 70 ezer ft körül van, plusz eddig volt adójóváírás, azzal együtt 85 körül (januártól meg ki tudja lesz-e egyáltalán). Ennél többet akkor sem kapsz, ha előtte 20 évet dolgoztál. A számításnál a bruttó jövedelmet veszik figyelembe, én közel 140 ezres bruttó után max gyedet kaptam!
2010. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!