Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a Normen nevet...

Szerintetek a Normen nevet lehetne engedélyeztetni?

Figyelt kérdés
Hol kell ezt elindítani és mikor? Tudom , hogy Norman van, de a betűsen nem tetszik és ugye senki nem is ejti e-vel.

2023. jún. 4. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen esélytelen. Normen utónév nem létezik. Ha kenne is, meg kellene indokolni. A jobvan tetszik nem elfogadható.

Mondjuk szlovák származású vagy (apuka, anyuka is az), Magyarországon születtél, és az utóneved magyarosan lett bejegyezve, akkor erre átírás kérhető.

Olyan utónévre semmiképpen sem, ami nincs.

Vannak országok azt hiszem, ahol akár Tóth Biciklipumpa is lehetnél, de nálunk nem.

2023. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Meg lehet próbálni, de ha annak a kikeresése sem megy, hogy hogyan kell elindítani, akkor tuti nem fog menni.


Nyelvészetileg meg kell indokolni, hogy miért elfogadható, nem elég annyit írni, hogy "mert nekem így tetszik". Ez egy kicsit nehezebb feladat, mint a Google használata.

2023. jún. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Első, arra utal a kérdező, hogy kérvényezni hogy lehet, hogy bekerüljön az utónévtárba…


Meg lehet próbálni, de több kérvényt utasítanak el, mint amit engedélyeznek.


Itt van leírva részletesen a menete:


[link]

2023. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Ertem én jól, a pirisat is köszi.

Sehogy nem kerülhet be. Nem utónév, és egyetlen nyelven sem az.

2023. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De van pl külföldön Justin - ha jól tudom azt is elfogadták magyarosítva, kiejtés szerint írva. Külföldön létezik a Norman utónév, akkor miért ne lehetne azt is kiejtés szerint magyarosítani? na mindegy, majd kiderül, próba szerencse
2023. jún. 4. 11:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Szerintem értem, mit írsz (Normen név sehol nem létezik, csak Norman), de ez nem így van. Először is, pl. az USA-ban szinte bármilyen idióta név adható, még az X Æ A-Xii is, szóval biztos vagyok benne, hogy létezik Normen nevű személy. Viszont a Ronaldó (így, hosszú ó-val) vagy a Szantiágó sem létező név máshol, itt mégis engedelyezve vannak, mivel itt a neveket a magyar helyesírás szabályai szerint kell írni és ejteni. Ezért én simán látok rá esélyt, hogy a Norment engedélyezik.

Bár magára a névre kitérve: én biztosan nem adnám. Szerintem alapból fura, ha a jelenlegi nevek közül valaki nem tud választani, még túl hosszú is az engedélyezett nevek listája. Az ennyire ritka nevekkel meg szerintem csak a baj van, senki nem fogja tudni, hogyan írja, ejtse (nem pont a Normen esetében), összekeverik népszerűbb nevekkel, félrehallják... Tuti nem tenném ki a gyerekemet ennek, inkább legyen ő a harmadik Bence vagy Hanna az osztályban. Illetve lehet, hogy velem van a baj, de a Norman névről automatikusan a Psycho és a Bates Motel főszereplője, Norman Bates jut eszembe, ami nem biztos, hogy egy remek asszociáció. Nem azt mondom, hogy Hannibál szintű (igen, az is adható), de lesznek páran, akiknek egy csodás késes-fürdőszobás jelenet fog beugrani a névről.

2023. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó ezen most mosolyogtam, mert pont a Bates Motel miatt tetszik ez a név.. az én fülemnek nagyon jól cseng
2023. jún. 4. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rémlik hogy azokat a neveket alapból kukazzak, aminek valamilyen hasonló, magyar formája már létezik. Tekintve hogy van Norman, a Normen lehet hogy nem fogja elérni az ingerküszöböt. De az is lehet, hogy az idegen kiejtés miatt átmegy. Mindenesetre átgondolnám, hogy ha létezik a Norman, akkor szivatnam e a gyereket egy olyan névvel, ahol folyton betűzni kell majd, hogy normálisan leírják. (Sajnos ezt a szülők sokszor nem veszik figyelembe, én egy szüleimen kívül álló ok miatt diktálom a nevemet rendszeresen betűzve, mert normálisan nem úgy kellene írni, ahogy van.)
2023. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Hát oké, én is imádom a sorozatot, de azért na... Ha végignézted a Bates Motelt, akkor szerintem érted, miért nem akarnám Norman után elnevezni a gyerekem. Sőt, Norma után sem akarnám. :)
2023. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#1 és #4: létezik a név, így írva. Nagyon ritka, de létezik. Írd be a Google-be, hogy Normen name és látni fogod.

Lehet esély rá, hogy átmegy, még akkor is, ha van Norman. Végülis Katrin és Ketrin is van.

Mondjuk más kérdés, hogy én is előbb adnám a Bencét, amit ki nem állhatok, mint ezt.

2023. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!