Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A külön élő apa elviheti a...

A külön élő apa elviheti a gyereket láthatás alatt orvoshoz, ha sem a gyerek sem az anya nem ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

Testvérem 15 éves lányáról van szó és nőgyógyászhoz kellene mennie, amit sem ő sem az anyja nem akar, mondván nincs semmi problémája, csak még nem állt be rendesen a ciklusa. 11 éves kora óta menstruál, most meg nagyjaból 3 hónapja semmi.

Ilyen esetben milyen lehetősegei vannak az apának? Gondolom, ha a gyerek vagy az anyja megtagadják, akkor az orvos sem fogja megvizsgálni vagy ilyenkor érdemes lenne a gyamhivatalnál rákérdezni?



2023. júl. 1. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%

Nem viheti az apa a lányt akarata ellenére orvoshoz vizsgálatra. 15 éves elmúlt, szóval még olyan indokkal sem teheti, ha bebizonyosodna a terhesség, az bűncselekményt jelentene automatikusan.

Szerintem az anya sem hülye, hogy direkt ne akarná tudni, ha a lány terhes. Amúgy meg: egy idő után nyilvánvaló lenne, ha az.

Nem mellesleg: ha terhes, sem az apja, sem az anyja nem kényszerítheti abortuszra, de ha 3 hónapja nem menstruál, elviekben akár le is csúszott volna róla.

2023. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom ki vagy te a történetben, de aki nem képes felfogni a 21. században, hogy a menstruációs ciklus hosszú évek alatt alakul ki, az egy idióta barom. A négy ²v az lófütyi. A nők jelentős hányadánaka 20-as éveiben rendszereződik.
2023. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Számomra sokkal nagyobb kérdés Te int nagynéni honnan a francból tudsz ennyi mindent az unokahúgod menstruációjáról?

Kizártnak tartom, hogy egy apa is tudna bármi konkrétabbat arról menstruál e már a gyerek vagy sem, nem hogy azt mikor kellene megjönnie, vagy mióta nem jött meg neki.

2023. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem odavinni odaviheti az orvoshoz, sőt be is viheti a rendelőbe.


Viszont, ha a gyerek nem akarja, akkor nem fogják megvizsgálni (1-es szerintem nem hiszi az apuka, hogy terhes a gyerek), mert igaziból itthon arról sincs konszenzus, hogy mikortól kell járni nőgyógyászatra. Lazán beleférhet, hogy még várnak, főleg, ha a kislány nem él nemi életet.

2023. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Gondolunk mi már mindenre.

Ha terhes lenne, az több szempontból is problémás lenne. Elméletileg nem él nemi életet, de ugye nem vagyunk 0-24-ben mellette és van néhány fiú aki tetszik neki. A szedett gyógyszerei sem valószínű, hogy bababarátok.

Mivel nehézségei miatt sokszor segítséget igényel a betét cseréjében és személyes higiéniájában is, ezért ha nálunk van, én szoktam segíteni neki és igen, bármennyire is megdöbbentő vezetünk neki menstruácios naptárt is a telefonján.

Eddig mi is probáltunk bizakodóak lenni, egészen az évzaróig. Lehet, hogy a normális növekedés része csak és rémeket látunk, de hirtelen teltebbek lettek a mellei. Konkrétan az évzaró napján derült ki, hogy a blúzt, ami még februárban laza volt mellben, most alig lehetett begombolni, és folyamatosan piszkálta, hogy fáj neki ahogy hozzáér. Utólag rákerdeztünk az asszisztenstől, hogy tapasztalt-e valami furcsát, azt mondta, hogy igen és jelezte is anyukának, hogy vigye orvoshoz, de ő kikérte magának.

2023. júl. 1. 12:23
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Kezdhetted volna azzal, hogy fogyatékos...
2023. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tanulásban akadalyozott (enyhe ért. fogy.) és adhd-s, de ennyi. A vértől iszonyodik, kiakad, dührohamot kap, elájul, a személyes higiénia, nos azt néha mi sem tudjuk, hogy nem megy vagy csak simán nem érdekli ezért kell a segítség.
2023. júl. 1. 12:34
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Oké, hogy nem él nemi életet. De ha az apa terhességre gyanakszik, akkor nem lenne egyszerűbb, ha venne egy tesztet?
2023. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csináljatok egy terhességi tesztet, azt hittem, hogy a mensi miatt aggódtok.
2023. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem viheti.

1, 15 évesen teljesen normális a rendszertelen ciklus. Nem, a fogamzásgátló nem állítja be, hanem kikapcsolja a ciklusát és nem ajánlott 15 évesen rendszertelen ciklussal szedni.

2, terhességi teszthez nem kell orvos.

2023. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!