Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikulásos/karácsonyos ötletem...

Mikulásos/karácsonyos ötletem még túl korai 2 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Kislányom január végén lesz majd csak 2 éves, én viszont nagy karácsony mániás vagyok.

Arra gondoltam, h december elején érkezne hozzánk egy Manó, aki egész hónapban velünk marad, nálunk tölti a szabadságát, nálunk nyaral, jön velünk mindenhova, aztán január elején visszamegy a játékgyárba a Mikuláshoz.

Illetve az adventi naptárba élményeket tennék (bábszínház, diafilm, ...).

Cipősdobozt is készítenék össze vele, amit a rászorulóknak tudnánk adni.

Szerintetek ezekből átjönne neki bármi is? Vagy még túl korai, inkább jövőre?

De ha nem ezekkel, akkor hogyan tudnám számára is megteremteni azt a karácsonyi hangulatot, ami bennem is motoszkál?

(Tudom, hogy nem épp egy nyár közepi kérdés, de a kistesó decemberre érkezik, így most a gondolkodást, szervezést, beszerzést el kell kezdenem időben.)

Örülnék, ha tapasztalt szülők/pedagógusok válaszolnának :)



2023. aug. 1. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Túl korai
2023. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem korai, bár nem teljesen értem...
2023. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évesnek még korainak gondolom. Díszítsetek együtt, ha sütsz, engedd, hogy segítsen, ezek nekik még bőven jó program.
2023. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A manót nem pontosan értem. Valami plüss? Vagy konkrétan beköltöztetnél valakit?

Szerintem egyébként korai, de főleg azért tartom nagyon rossz ötletnek, mert decemberben jön a kistesó. Akármilyen ügyes vagy, tesó féltékenység valamilyen formában biztos lesz. Na, most marhára nem fogja érteni, hogy a manó, akit szeret, miért megy, az a bömbölő csomag meg miért marad?

2023. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A manó szerintem jó ötlet. Az egyik kolléganőm a gyereke 1 éves kora óta fogadja a manót az otthonukba :)


Minden évben készít egy kis karton papír ajtót, kaput, vagy újrahasználja az előző évit és a lakás más más falára, bútorára ragasztja fel, és onnan jön elő a manó december elején.


Van amikor csak az ajtóban ül, van, hogy különböző helyekre mászkál el :)

Ha jól tudom ezt a játékot már a házasságuk alatt, gyerek nélkül is játszották. Mind a ketten óriasi karácsony mániások.


Most 9 éves a gyerekekük és minden évben lesi, hogy hol bukkan fel a manó ajtaja.


Illetve a manó maga volt az adventi naptár, minden nap más más apróságot rejtettek a zsebébe és mindig felváltva dugták el a lakásban :)

Szerintem aranyos.

2023. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem korai. Kisfiam 3 éves volt márciusban, tavaly karácsonykor még egyáltalán nem értette, hogy mi van, nem is érdekelte. Idén már várja/tudja.
2023. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es ! Szuper, hogy ezt írtad! Köszönöm! Teljesen jogos! Eszembe sem jutott, hogy a nagy így is megélheti, viszont teljesen reális.
2023. aug. 1. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:

#7! Szívesen. Gondoltam, hogy nem jutott eszedbe. Azért írtam, mert biztos csomót dolgoztok azon, hogy minél könnyebben elfogadja az új lakót, nehogy ezen bukjon a dolog😁

#4

2023. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Fölösleges az egész, elég az adventi naptár és a közös díszítés. Az enyém addigra 2 és fél éves lesz és épp hogy élvezi a dolgot,de egyáltalán nem érti.
2023. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Mi tavaly kezdtük a manózást. Akkor volt 3 a fiam de még annyira nem ment át neki a dolog. Emlékszik rá, emlegeti, örült neki. De még az az izgalom hogy reggel felkelek és keresem nem volt meg benne. Nálunk a hülye nem szabad hozzá nyúlni szabály nem volt.

Viszont 2 évesen már együtt készültünk. Tipik naptár nem volt, de minden nap kapott valami meglepit. Az élmény jó ötlet. Nálunk 24.-én egy dísz van amit kifesthet és este a fára akaszthat.

2023. aug. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!