Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki ápolónő es egyedül neveli...

Aki ápolónő es egyedül neveli a kisgyerekét annak mennyire rugalmas a munkahelye? Mennyire rugalmas egy egészségügyis állás ugy általában?

Figyelt kérdés

Ápolónő leszek, es van egy kislányom.

Ha munkába állok mennyire rugalmas a munkahely?



2023. aug. 5. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ápolónő vagyok, és eddig az a tapasztalatom, hogy viszonylag rugalmasak, persze normális kereteken belül. Nem tudom milyen munkakörben gondoltál elhelyezkedni, de ha fekvőbeteg osztályra ágy mellé, akkor ott 12 órában kell dolgozni, és az ilyen helyeken a " kismama műszakot" (8-16) nem szokták engedélyezni, viszont abba nálam még sosem kötöttek bele, hogy nem teljes állásban akartam dolgozni, illetve ha nem akartam éjszakázni a gyerekek miatt. Én jelenleg is fél állásbsn dolgozom a kisebbik gyermekem " betegsége" miatt. Így havi átlag 7 napot megyek.
2023. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Wao akkorvan lehetőség részmunkaidőre is?

Es a fizu kb.mennyi?

Ha nem akarod ide irni, priviben is uzenhetsz.

Én 54es altalános ápoló leszek, es EÜs asszisztens, Debrecenbe végzek.

Köszi mindenkinek aki ír!!

2023. aug. 5. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van pár 8 órás nővér, bár inkább segédápolók vagy szakasszisztensek dolgoznak így.

Viszont asszisztensként lehetsz rendelőben vagy dolgozhatsz orvosírnokként is, ezek nagyrészt 8 órás, gyerekbarát munkák.

Fizetés a legújabb bértábla szerint, nyilván ezeknél éjszaka, ágy melletti, stb. nem játszik.

2023. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés sok mindentől függ. A besorolástól, hogy milyen osztályon helyezkedsz el. Te legjobb tudomásom szerint D1-be fogsz kerülni ezzel a képzettséggel. Ez ami fix. Ha fekvőbeteg osztályra kerülsz, akkor ott jár még ágymelleti pótlék, esetleg ha valami speciális hely, akkor lehet még plusz pótlék, amit csak az az osztály kap. Illetve éjszakai pótlék, ha éjszakát is vállalsz. A szakrendelések családbarátabbak, hiszen állandó egy műszak van, nincs hétvége, éjszaka, az ünnepnapok is szabadak. De ez a fizetésen is meglátszik.

Én eddig átlag 250 ezer forintot hoztam haza úgy, hogy E5-ben dolgoztam 6 órában, nem éjszakáztam és kaptam speciális pótlékot az osztály milyensége miatt, ami bruttó 75 ezer forint. Szóval nem kerestem halálra magam. 😅

2023. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 75ezer az pluszba jott a 250melle?


Es milyen osztályon dolgoztál?

2023. aug. 5. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azzal együtt ennyi. A bruttóm 380 körül volt, és ebből kaptam kézhez a nettó 250-et.

Most is ott dolgozom, de már fél állásban. Így a pótlékok is arányosan csökkentek. Az első ilyen fizum 190 volt.

Egy olyan fekvőbeteg osztályon dolgozom, ahol végstádiumú daganatos betegeket látnak el. Első munkahelynek, kezdő nővérnek nem ajánlom, mert pszichikailag nagyon megterhelő olyanoknak, akik még nem igazán találkoztak a halállal. Emiatt a pszichés megterhelés miatt van kiemelt pótlékunk.

2023. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En 15 eveig voltam diplomas apolo, de szules utan szakmat valtottam, ami gyerekbaratabb.
2023. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,te vagy aki írta a másik közalkalmazottas kérdéshez? Mert akkor ide leírom,amit ott akartam neked.

Nos, én ünneprontó leszek itt,de szakrendelős munkán kívül nem családbarát semmilyen formában. Viszont a mi épületünkbe olyan kevés volt jó ideig az ember,hogy hétvégén is kénytelenek voltak bemenni és ünnepnapon is beforogni a szakrendelősök is 12 órába olyankor,most nem tudom kell e azóta. Azért azt írjuk le,hogy marha nagy az emberhiány. Osztályon dolgozom,nagyon nem ajánlom senkinek sem,aki picit is élni is akar mellette. 12 órás műszakok,5:40re bent átadásra,17:40-kor átadás,viszont ha sok a beteg fél 7-ig is eltart,HA 17:30-kor jön egy mentő vagy olyan aki elég rossz állapotban van, akkor el kell látni egyértelműen, tehát akkor nem tudod elkezdeni az átadást 40-kor. Napközbe ha egymást érik a mentők, felvételek volt hogy 4-kor ebédeltem,wc-ről nem is beszélve. Nappal-éjszaka váltott műszak,ami azt jelenti hogy sokszor 2 db nappalis műszak harmadik éjszaka, aminél reggel hazaesel és sokszor másnap reggel mehetsz vissza nappalra újra. Rengeteg a túlóra, másik osztályra berakás ha ott nincs elég ember, évekig az ügyeleti helyre is be kellett járjunk pluszba osztályról. Nincs ünnepnap, hétvége, ha valaki beteg, akkor csörög otthon a telefon és behívnak,ami elég nagy gyomorgörcs. Persze ha nem érsz rá nem tudsz, cserébe bent kapod utána az ívet. Ha te vagy beteg/vagy a gyerek akkor pedig mást hívnak be, amikor kolléganő rendszeresen otthon volt a gyerekkel 2-3 hetente,természetesen lehetett,de gondolhatod akit helyette behívtak, miket morgott,neki ugrott a szabad hétvége,stb, amiből jó esetben egy van egy hónapban. Nálunk háromnegyed állásba szoktak gyermekesek,ritka a félállás viszont utána nekik is 3-4 éves kortól (nem tudom pontosan mikortól van) vissza szokták állítani az éjszakai műszakot. Van aki fél állásos de nem szeretik nálunk sajnos,csak max egy ideig. Fizetésbe is kevés. Én 132 órába dolgoztam a terhesség előtt,mert mellette tanultam is,nos ment a szájhúzás, kérvényt írtam,stb.,fizuba kevés volt,viszont ugyanúgy rám tolták a túlórát. A részmunkaidő azt jelenti nálunk,hogy amikor dolgozol ugyanúgy 12 órába vagy csak kevesebb napot mész egy hónapba. De azokon a napokon én ugyanúgy nem látnám a gyerekem,mert még alszik mire elmegyek és szinte alszik mire hazajövök,nekem ez nem fér bele. Ha meg egyedül nevelném azokon a napokon ugyanúgy nem tudnám elvinni reggel bölcsibe,mert 5:40-kor átadás.

Ami még nem,hogy a munkaidő alatt beléd rúgnak lelkileg 500x,ha rendesen csinálod a munkád akkor is. A covid alatt pedig szépen egyik nap még itt dolgoztál, másik nap a covidon ,sajnos. Szombat reggel hazamentem a 3. műszakról, mire elaludtam csörgött a telefon, hogy vasárnaptól a covidon dolgozok. Ott is voltak sajnos kisgyerekesek is bőven, szakrendelős nővérek,orrba szájba kellett menni embertelen körülmények között, borzasztó volt. Lelkileg sem egyszerű, hiába szereti az ember ezt, végig nézni a szenvedést nagyon nehéz. Terhesség előtt már mást tanultam, váltani akartam, de meddőségi kivizsgálásra jártunk, utána meg összejött így maradtam,de gyerek mellett ezt nem lehet.

Azt mondom aki ezt szeretné az ambulanciával jár jól esetleg, csak ott a fizetés nem sok,de ezeket vedd számításba hogy ha ilyen van,mint a covid volt,akkor ugrasztanak lehet,ha olyan hely. Van nálunk is egy olyan osztály az épületbe ahol 8 órába vannak,viszont oda csak két ember kell összesen,ők megvannak a helyre ezer éve. Ilyen helyen még egyébként jó lehet vagy magánrendelésen például. Viszont látod írtak egész pozitívakat, biztos vannak még jó helyek,de engem már nem tudnának meggyőzni.:D DE ha maradnék biztosan ilyen helyet keresnék.

Ez csak egy vélemény,nem tudom volt e már gyakorlat,ott majd látod mi az ami belefér,mi az ami tetszik. Nagyon alaposan kell körülnézni. Háziorvos mellett a legjobb,az nyugis. Ez még jó lehet.

2023. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8# vagyok. A fizetés nem olyan jó azért szerintem. Háromnegyed állásba 180-at kaptam úgy hogy ágy melletti pótlék,7-8 éjszaka volt benne. Szakrendelőbe ezek nincsenek. Teljes állásba is csak akkor kaptam 300 fölött,amikor csak aludni jártam haza konkrétan. 55-ös ápolóival.
2023. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7es mire váltottál? Kíváncsi lennék nagyon , es köszi a válaszokat, majd reagálok a többire is , és köszönöm
2023. aug. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!