Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ki mennyire tudja...

Anyukák, ki mennyire tudja tartani a kapcsolatot a barátaival?

Figyelt kérdés
Kicsit rosszul érzem magam mert a barátaim nagy része lekopott mióta gyerekem van. Én megértem a másik oldalt, de kíváncsi vagyok mások hogy tudják ezt menedzselni, mert valamit tuti én szúrok el. Szóval a legnagyobb gondom, hogy általában ha bárkivel telefonon szeretném tartani a kapcsolatot, akkor nekem napközben lenne jó, mert este már nekem nem az igazi (altatás, énidő, főzés, takarítás), mire lerakom a gyereket úgy dőlök ki mint egy zsák krumpli, de a barátnőim nagy része ilyenkor érne rá hiszen egész nap dolgoznak. Hétvégén nekünk általában van valami program, 4 nagyszülő van, akiket külön kell látogatni, de ha van esetleg szabad hétvégénk az tuti hogy akkor a barátaimnak is van valami... még mikor a gyerek megszületett próbálkoztam, de teljesen elvesztettem ehhez a lelkesedésem, és most totál egyedül vagyok, csak a családommal tartom a kapcsolatot. Másnál is ilyen? Ez normális? Vagy én vagyok ilyen szerencsétlen?
2023. aug. 11. 22:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Igazából megválaszoltad a kérdésed. Mindig más időpontokban értek rá, más az életritmusotok, más életszakaszban vagytok. A közös témák száma fokozatosan csökken, aztán nullára redukálódik.


A gyerekkel járó problémák, megpróbáltatások és programok marhára nem érdeklik azokat, akiknek nincs gyereke, viszont neked 99%-ban ez teszi ki a napodat, így nagyjából csak erről tudsz beszélni.


Sajna el kell fogadni, hogy a 20 emberből talán 1 lesz az, akivel megmarad a barátság ilyen esetben.

De lehet új barátságokat is kötni a játszótéren, bölcsiben stb.

Valószínűleg azokkal az emberekkel jobban egy hullámhosszon leszel.

2023. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Én ugyanúgy tarzottam a kapcsolatot mint előtte. Nyilván amíg szoptattam a talákozók ideje rövidebb volt, de 2 órát akkor is tudtunk dumálni. Telefonon meg bármikor. Én nem feküdtem le aludni akkor amikor a gyerek.
2023. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem okoz ez gondot. Ha valakivel igazán akarom tartani a kapcsolatot, akkor találunk időt arra, hogy tudjuk. Ha nem akarom igazán, akkor jönnek a "kifogások".

Pl. munkaidőben is akadt mindig egy-egy lopott fél órám, gyerek mellett is akad. Este is tudom azt mondani a férjemnek, hogy most tieid a gyerekek, én telefonálok/lelépek barátnőzni.

Próbáljuk úgy szervezni az életünket, hogy a közelebb élő barátainkkal pl. munkaidő után találkozzunk, a távolabbiakkal inkább hétvégén, így a hétvégék nem annyira feszítettek.

Persze koptak el barátok és lettek újak, de gyerekek mellett is igen aktív a társasági életünk, előtte is hatalmas volt a baráti társaság, csak már átalakultak a programok és egyre nagyobb a kör a gyerekek érkezésével. :)

2023. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire,akik dolgoznak azok nappal nem érnek rá( figyeli őket a főnök), aki nem dolgozik az gyerekes és folyton beteg valamelyikük. Majd lesz barátom ha dolgozni megyek😅
2023. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Ez mindenhol így van.
2023. aug. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Ugyan ez..még telefonon se tudunk beszélni
2023. aug. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Barátok jönnek mennek. Lesznek új barátok a régiek meg esetleg akkor kerülnek képpbe ha ők is ott tartanak ahol most te.
2023. aug. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Én nagyjából mindenkivel tartom a kapcsolatot. Ha ritkábban is, de megoldjuk.

Az egyik barátnőm gyermektelen, egyedülálló, ő rendszeresen jön hozzánk, mert imádja a fiamat.

A másik barátnőmnek 3 gyereke van és dolgozik. Na vele már kicsit nehezebb. Általában írunk egymásnak, mert azt mindenki akkor olvassa el, amikor ráér. Régebben heti szinten találkoztunk. De utána barátnőm a 3.gyerek után már visszament dolgozni. Előtte egyszerűbb volt. Most ha találkozni szeretnénk, általában 1 hétre előre le kell beszélni. Leginkább miattuk, mert a 3 gyereket mindig vinni kell valamerre. Én a 14 hónaposommal totál mobil vagyok, leszámítva a napi 1 alvását. Előtte-utána szinte mindig ráérünk. Vagy ha nem, általában olyan programok vannak, amik tologathatóak.

A harmadik barátnőm sajnos már majdnem 1 éve Németországban él. Így vele csak videóchaten tartjuk a kapcsolatot. Általában heti 1x beszélünk, amikor a fiam is ébren van. Nyilván nem egyszerű mindig, mert jön-megy, sikongat, pakol. De a barátnőmnek is van 3 gyereke, így tudja, hogy ez ezzel jár. :)

Így ők hárman akik fixen a legjobb barátnőim. Előtte is ők voltak, most is. Nem koptak el.

Közben lett egy új barátnőm is, a baba kapcsán. 1 nap különbséggel születtek a gyerekek, ráadásul a szomszéd utcában laknak. Vele nyilván a babás programok mennek. Séta, játszó, náluk vagy nálunk bandázunk. Nagyon örülök, hogy őt megismertem. Nagyon egyforma a habitusunk, jól megértjük egymást.

Szóval egyáltalán nem lehetetlen. Nyilván számít az is, hogy mindkét fél akarjon tenni azért, hogy megmaradjon a kapcsolat.

2023. aug. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nincsenek barátaim.

Max ismerősök akikkel beszelek néha.

A gyerek születése után a barátok eltűntek mint a kamfor.

2023. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hétvégén nekünk általában van valami program, 4 nagyszülő van, akiket külön kell látogatni,"


Minek kell minden hétvégén országjárást tartani? Saját életetek nincs, amivel eltölthetitek a hétvégéket?

2023. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!