Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leírnátok két-két kedvenc...

Leírnátok két-két kedvenc lány- és fiúneveteket - és azt, hogy - melyik miért tetszik?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék rá, hogy melyik a két-két kedvenc lány- és fiúnevetek? És miért pont azok?


Nekem az egyik kedvenc nevem a Berta. A jelentése, és a hangzása miatt tetszik. Jelentése: Fényes, tündöklő, híres.

A másik kedvencem a Janka, melynek jelentése: Jahve megkegyelmezett, Isten kegyelme, Isten kegyelmes.


Fiúnevek közül az egyik kedvencem a Félix, melynek "boldog, szerencsés" a jelentése.

A másik pedig a Flórián; jelentése: virágos, virágzó.


2010. okt. 15. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Noel és Máté

Nóra és Zoé


Szépen hangzanak és rövidek.

2010. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ádám, Tamás és Anita, Lilia.
2010. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Különben még (ha írhatnék egy + fiúnevet, akkor az) a Pongrácz lenne. (Jelentése: mindenható erő.)

U.i.: A kérdést nem azért tettem fel, mert gyermekem van / lesz, csak kíváncsi lennék, hogy kinek- milyen nevek a kedvencei, és miért pont azok?

2010. okt. 15. 21:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, neveket.
2010. okt. 15. 21:52
 5/15 A kérdező kommentje:
Senki nem néz be?!? Akkor megyek aludni! Jóccakát!
2010. okt. 15. 22:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kedvenc lánynevem a Lilla. Egyrészt mert egy kedves ismerősöm jut róla eszembe, másrészt jól hangzik.

Másik kedvencem a Szófia, ez azért mert ritka, lehet Szaffinak becézni, ez is jól hangzik és mert a férjem ajánlotta. :)

Fiúnevek: Mátyás és Vilmos. A becézésük tetszik Matyi és Vili, manapság ritka nevek és a jelentésük is tetszik. Mátyás: Jahve ajándéka. Vilmos: erős akaratú védelmező. :)

2010. okt. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lilla: így hívnak, mert anyunak középsuliban Csokonai versei hatására "beleszeretett a névbe"- számomra sokat jelent hogy nagyon határozottan már akkor meg volt a nevem, pedig tervbe se voltam :-)

Lilien- hasonlít a nevemhez, és mert a saját nevemet nem adnám a kislányomnak, és ez jó lenne, ja, meg tettszik a becézése: Lien

Attila: párom neve :-)

Szabolcs: kisfiam neve :-)

2010. okt. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Zita, Benigna, Emília, Zsanna

Milán, Bálint, Szabolcs, Armand


Sajnos a párom mindet megvétózta (mindkétszer). :(

2010. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a kiegészítés lemaradt:

Zita: utolsó magyar királyné,

Benigna: Kinizsi felesége volt,

Emília: Emily Brontë után,

Zsanna: Zsuzsanna becézéséből alakult, nekem a Zsuzsanna is tetszik.

Bálint: Balassi Bálint után,

Milán: Füst Milán és egy gyerekkori könyv után, ahol a főszereplőnek ez volt a neve,

Armand: Kautzky Armand,

Szabolcs: gyerekkoromban egy ilyen nevű fiúval sokat játszottunk.


Szóval mind régóta kedvenc nevem, megláttam/meghallottam és megtetszett. Sajnos az ember nem mindig adhatja azt, amit szeretne. A gyerekeink a párom gyerekei is, neki is van beleszólása. Így aztán kiestek a rostán.

2010. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ádám, Péter,Gergő, Eszter,Réka
2010. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!