Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a "kötelezően...

Mit jelent a "kötelezően felajánlott családlátogatás" a védőnő esetén? Mikor lehet elutasítani a családlátogatást?

Figyelt kérdés

Nézem itt a 3. mellékelet, de nekem zavaros: [link]


Ha kötelezően felajánlott, akkor úgy gondolom, a szülő elutasíthatja. De mit jelent az pl., hogy "beiskolázás előtt kötelezően"? Kire nézve kötelező? Meg ez akkor kötelezően felajánlott kötelező családlátogatás?


2023. szept. 7. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnek kötelező kimennie, neki ezt felkell ajánlania, elkell mpndania, hogy mikor miért kell kimennie. Nyilván visszautasíthatod, erőszakkal nem fog bemenni (nem is mehet). De ha folyamatosan visszautasítod és gyanús lesz neki, hogy valamit "takargatsz", akkor jelezhet a gyermekjólétinek, akkor együtt mennek ki.

Az iskola elötti nálunk nyáron volt. Volt itt vagy 10percet, maximum. Annyira volt kíváncsi, hogy a tanuláshoz adottak-e a feltételek. Van íróasztala, hely a könyveinek, világítás stb. Látta, hogy saját szobája, saját bútorai vannak, minden feltétele adott a tanulásnak, beszélgetett kicsit a gyerekkel, hogy várja-e a sulit stb aztán elköszönt és ment 🤷🏼‍♀️. Azt próbálják kiszűrni, hogy ki az, akinél nem adottak a feltételek és hátrányos helyzetből indul emiatt.

2023. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az nekem is összeállt, hogy iskola előtt kötelező, és talán van is értelme.


Csak az meg egy furcsa indok, hogy "régen voltam".

2023. szept. 7. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam el a jogszabályt, de valószínűleg a védőnőnek kötelező felajánlania a családlátogatást. A szülő meg dönthet úgy, hogy nem kéri, inkább elviszi a gyereket a védőnőhöz. De vannak bizonyos vizsgálatok/mérések, amiket meg kell csinálni, ezek vannak a fejlődés időpontjaihoz kötve, pl. beiskolázás előtt. Megmérik, megnézik a gyereket, oltásokat..stb. Mert az nem elég, hogy szellemileg iskolaképes, fizikailag is annak kell lennie.

Szerintem ez kb erről szól

2023. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 8 év alatt, amióta megszületett a fiam, ha 2x jött ki hozzánk akkor sokat mondok. Mi is csak akkor mentünk amikor a kiskönyvbe kellett iratni adatokat. Nem kell ezt az egész dolgot túlmisztifikállni. Ahol nincs semmilyen látható, vagy sejthető probléma oda nem fognak feleslegesen járni.
2023. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!