Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggodnom kene a viselkedese...

Aggodnom kene a viselkedese miatt?

Figyelt kérdés
Lanyom most kezdte az ovit. Az ovonovel beszelgetve kiderult hogy Ok is ugy latjak mint en latom mar kicsi kora ota. Kb 2 eves kora ota korvonalazodik szamomra milyen is ha jatszik egy masik gyerekkel, ami abbol all hogy atveszi a jatszopartner stilusat. Ha bolondozos jatekos futkarozos a pajtas O is olyan lesz. Ha nyugodt lassu a tempo olyat vesz fel O is. Illetve mindig a masik iranyit, O alkalmazkodik. De inkabb mondhatni megtesz mindent amit mondanak neki. Olyan mintha nem lenne "szemelyisege". Fajo ilyet irni de valahogy igy tudnam megfogalmazni legegyszerubben. Termeszetesen itthon velunk latom hogy milyen, ismerem. Csak valahogy ha jatek kozben latom ugy erzem meg akar felelni a partnerenek. Mindent lemasol pl van egy kis rokongyerek a csaladban aki picit hisztisebb tipus olyankor O is az lesz. Aztan hazaerunk es visszavaltozik. Ennek ellentetje is megtortenik ha valaki ugymond "jogyerek" (utalom ezt a kifejezest de na ertitek) hat akkor O is. Eleve az hogy felvetodott ez a dolog jelent valamit valoszinuleg. Bennem is vet fel regota ez kerdeseket es most hogy egy pedagogus megemlitette gondolkodtatott el ismet. Van itt olyan akinek hasonlo habitusu a gyereke vagy ilyen volt? Milyen szemelyisegge formalodott? Koszonom es bocs ha hosszu lett!
2023. szept. 11. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ilyen ember van a világon. Valószínűleg nem egy főnök személyiség, de ettől még megtalálja a helyét a világban. Na, meg sokat fog még változni.
2023. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Uramisten. Az óvónő adja vissza a diplomáját!

A gyereked nyitott mások felé, jó a megfigyelőképessége, az utánzóképessége, könnyen alkalmazkodik, rugalmas és mindezt úgy, hogy még csak most kezdte az ovit. Magyarán mindenkivel jól szót ért, mindenkit elfogad maga körül. Ez csodálatos!

Bárcsak minden gyerek ilyen lenne!

Örülj neki, hogy a te csemetéd nem egy öntörvényű, zsarnokoskodó, hisztérika, akivel mindig csak a gond van!!!


Ez nem azt jelenti, hogy nincs önálló személyisége, hanem azt, hogy rendkívül jól alkalmazkodik, rugalmas, simulékony és így konkrétan mindenki szeretni fogja.

Az lehet, hogy az óvodában nem ő lesz a bandavezér, de ezzel semmi baj nincs, sőt...

2023. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.2 Az ovono nem negativ toltettel meselte csak mint olyan dolgot amit megfigyelt. Nezd amugy en szulokent is furcsalltam ezt mindig is bevallom. Latom hogy a tobbi gyerek valamilyen. Latom hogy mas gyerekek milyenek es meg olyat nem lattam mint a lanyom. Az ovono sem bantasbol mondta, en teljesen megbizok benne. A kerdes az hogy volt e valakinek ennyire nyitott a gyereke? Es milyen lett?
2023. szept. 11. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is alkalmazkodó típus, róla is mondhatni, hogy mindenkivel kijön. Én mondjuk ennek örülök, mert én nem ilyen voltam/vagyok, és nyugtató, hogy ő olyan ebben, mint az apja. 😅


Annyi, hogy ő azért kívülről is látja már a szituációt, tehát például megmondja, hogy xy huncut volt, mert ezt meg azt csinálta, de látom a szemén, hogy tetszett neki, mert mosolyog. Aki tipikusan "jól" viselkedik, azzal ő is ugyanolyan, meg is állapítja, hogy ő olyan nyugodt, stb.

2023. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4 hany eves a lanyod?
2023. szept. 11. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljes normális. Sőt... Ebben a korban inkább az az aggasztó, hogyha abszolút nem normakövető egy gyerek (egyre több ilyen van).
2023. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

2-es vagyok.

Ha az óvónő nem negatív töltettel mesélte, akkor azt mondta volna, amit leírtam. Megnyugtatott volna téged, mint aggódó anyukát, hogy a gyereked egy tündér és milyen sok jó tulajdonsága van.

Ha annyira "megbízol" az óvónőben, miért aggodalmaskodsz itt a gyakorin?

Hogy hová alakultak a hasonló kaliberű gyerekek? Arra, amerre a szülő és pedagógus terelgette őket. Az, hogy már most kételkedsz a 3 éves gyereked személyiségfejlődésében súlyos hiba!!

2023. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4 vagyok: 3,5 éves, de ő már tavaly is ovis volt.
2023. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Másfél éves a kislányom és már most alkalmazkodik a viselkedése a környezetéhez.

Nagyon hisztis dúvad, de ha a mamával van, akkor annyira jó kislány, hogy az már megható.

Tegnap a játszótéren teljesen nyugodtan viselkedett, mert ott volt egy egy éves kislány, akit ölelgetett, hintáztatott.

Előtte utána ment a hiszti.

Otthon úgy eszik, mint egy kismalac, másik mamával fantasztikusan végigül egy ebédet étteremben, mindenféle dobálózás, hiszti vagy kajakenegetés nélkül.

Szóval már egészen pici korban ki tud alakulni az, hogy különböző szituációkban különböző képpen viselkedik a gyerek.

2023. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!