Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom anyakönyveztetni a Carl...

Tudom anyakönyveztetni a Carl (Kárl) nevet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kár(l) lenne


Bocsi ezt nem tudtam kihagyni:-D


De amúgy meg lehet próbálni, már borzalmat is elfogadtak már.

2023. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

C-vel biztos nem engednék.

A Karlt nem tudom.

2023. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
C-vel nem fogják, a Kárl-t (vagy Karl) meglehet próbálni, de nem biztos. De ha van a felmenőitek közt bizonyíthatón más nemzetiségű, ahol elfogadott név akkor arra hivatkozva megadják az engedélyt.
2023. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A Carlt biztos nem engedélyezik, ugyanis a magyar helyesírás szabályai szerint kell írni a nevet, a magyarban pedig a c-t nem ejtjük k-nak.

"Az újonnan kérvényezett utónevet minden esetben a mai köznyelvi kiejtésének megfelelően, a mai magyar helyesírás szabályai szerint kell bejegyezni (pl. Maya helyett Maja; Gerald helyett Dzserald, Claudia helyett Klaudia)." – MTA

A Karlt valószínűleg arra hivatkozva fogják elutasítani, hogy van a névnek bevett magyar változata, mégpedig a Károly.

"Az idegen nyelvi eredetű újabb utóneveknek a magyarban meglevő, tehát már meghonosodott megfelelőit ajánljuk bejegyzésre, ha vannak (pl. Casper helyett Gáspár, Deniel helyett Dániel, Catharina helyett Katalin, helyett Noé)." – MTA

2023. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!