Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név a szimpatikusabb?...

Melyik név a szimpatikusabb? Luca vagy Alíz?

Figyelt kérdés
Ikreink lesznek és a fiúnév egyből meg volt (Botond), de a lányunknak nehezebben megy. A férjemnek nagyon tetszik a Luca név és nekem sincs bajom vele, de magamtól nem jött volna szóba. Nálam az Alíz a "top név", de ezzel meg a férjem van úgy, hogy elmegy egynek. Még keresgélünk, hogy hátha találunk olyat, ami mindkettőnknek igazán tetszik, de kíváncsi vagyok kívülállóknak melyik név a szimpatikusabb, melyik hangzik jobban. Ha esetleg van kedvenc kislány neved arra is kíváncsi vagyok, hátha pont az tetszik meg nekünk is :)
2023. szept. 24. 09:20
A kérdező szavazást indított:
Molnár Luca
Molnár Alíz
38 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Györgyi
2023. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
A Botond mellé egyik sem illik stílusban, így nem tudom azt minek írtad le. Egyébként a Lucát biztos nem adnám. Külföldön férfi névnek számít. Erre érdemes gondolni, mivel Magyarországon egyre kevésbé van jövő. Az Alíz sokkal jobb név, bár nehéz elvonatkoztatnom tőle, hogy felénk rengeteg kutyát így hívnak, köztük Ráhel lányát is
2023. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Lucalíz.
2023. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Alíz jobban tetszik, de a Molnárhoz inkább a Luca, mert magánhangzóssal összefolyik (Ralíz).

A Liza jutott eszembe kompromisszumos névnek, hátha.

De ha mindkettőtöknek ez az álomneve akkor megtartanám mindkettőt és a fiúnak is keresnék másodikat.

2023. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alíz
2023. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Botond mellé stílusban a Luca illik, mivel mindkettő magyar eredetű!
2023. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
A Luca tetszik, én az Alízt nem szeretem.
2023. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alina, Letícia, Lúcia, Lucianna, Lucinda, Kamilla, Alinda, Alícia, Leona, (E)leonóra, Amélia, Amelita, Amelinda


ezek pl hasonlóan kedves nevek, hátha megtetszik valamelyik

2023. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapból az Alíz tetszik jobban, de ezzel a vezetéknévvel, a Luca egy picit szerintem is jobban hangzik, ahogy előttem már írta valaki. Egyébként mindkét név jó, magában és a vezetéknévvel is, a fentebb javasolt Lizát viszont nem ajánlanám, nagyon idegenes. Esetleg Adél vagy Lívia, alternatívának?
2023. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!