Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tettél már gyereket inkubátorb...

Tettél már gyereket inkubátorba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azokra az inkubátorokra gondolok, amit a kórházak bejáratánál helyeznek el a gondozatlan terhességből született babák megmentésére. Ma is találtak egy kisfiút😁

Sok válságterhesség szokott lenni itt az oldalon és sok baba életét megmentették már ezek a dobozok. Arra vagyok kíváncsi, hogy a kettő között van-e átfedés.

Mindenkinek van elképzelése róla, hogy miért kerülhetnek oda a babák, de engem most az érdekel, aki valóban megtette már és esetleg névtelenül megszabadulna az azóta érzett lelki fájdalomtól.

Nagyon hasznosnak tartom az inkubátorokat, mert szó szerint életet mentenek és minden tiszteletem azoknak az anyáknak, akik kénytelenek lemondani a gyermekükről, és egy jobb élet reményében ezt teszik.

A bunkó, anyákat szidalmazó kommentekrt töröltetem, olyat ne is írjatok.



2023. szept. 27. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem tettem.
2023. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Hogyne, évente többet is.

Te ezt a kérdést komolyan gondoltad???

(Nem ítélem el azt, aki ezt teszi, de ez egy iszonyú komplex probléma, és kizárt, hogy valaki a gyakorira írja ki az ezzel kapcsolatos "élményeit.")

2023. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%

Nyilván nem fog válaszolni senki itt, aki igen.

Én nem is értem hogy lehet ezt.

Ha rendesen megszülöd a kórházban, és utána viszed vissza, akkor már a neveden van a gyerek, tehát utána lesznek kérdések a hatóságok részéről, hogy hová tetted. Ha meg megszülöd otthon egyedül, és utána teszed be, hogy senki ne tudjon róla, az ugyanúgy bűncselekmény. Nem az, hogy betetted a babát, hanem az, hogy otthon egyedül szülted meg, hiszen ezzel veszélyeztetted a gyerek életét, ha komplikáció van, nincs orvosi ellátás. Szóval ha valamiért úgy döntenék, hogy nem tartom meg, akkor van ennek hivatalos módja is, le lehet mondani a gyerekről a kórházban is.

Persze még mindig jobb az inkubátor, mint más módon megszabadulni a gyerektől, de azért ez nem a legjobb módja.

2023. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Akik itt írnak ilyen sztorikat hogy terhesek lettek rossz körülmények között, egyedül, tiniként, stb. ezeknek nagy része kamu. Ugyanazok a történeket ismétlődnek időről időre, jó kis forgalmat csinálnak az oldalon.
2023. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1! Jogos, én kérdeztem hülyén 😁

#2! A kérdést természetesen komolyan gondolom, de nem hiszem, hogy fog válaszolni érintett. De hátha. Mivel személyesen senkit nem ismerek, nem tudhatom, hogy élik meg. Lehet, hogy valakinek épp jól esne, ha leírhatná egy névtelen oldalon, mert gondolom, egyébként nem beszél róla senkinek, szóval azt el tudom képzelni, hogy nyomasztja.

#3! Nem, aki inkubátorban hagyja, nem büntethető, nem is keresik. Ugyanúgy jelentkezhet érte 6 héten belül, mintha hivatalosan örökbe adta volna és, ha megfelelőek a körülmények, meg is kaphatja. (Tudomásom szerint ilyenre mondjuk még nem volt példa, senki nem jelentkezett utólag. Nyilván, mert ha megfelelőek lettek volna a körülmények, eleve nem kerül oda.)

2023. szept. 27. 19:04
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Engem az érdekelne, hogy mi van ha valaki berak egy babát, majd végül kórházba kerül. Ott elmondja, hogy ő rakta be a babát. Utána mi történik? DNS teszt, hogy igazat mond-e? Annak megint csak nyoma lesz. Márpedig leginkább azért rakják be hogy soha az életben ne derüljön ki.
2023. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Én mondjuk simán bevallanám itt névtelenül, ha megtettem volna. Szerintem piszok sok erő kell hozzá, és aki megtette, fontos, hogy ha névtelenül is, de támogasson hasonló helyzetben levőket. Soha nem tudhatom, hátha egyszer valaki itt rákeres arra, hogy inkubátor, mert döntés előtt áll, és a történetem miatt életben hagyja a babáját...
2023. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#6! Nem tudom, de valószínűleg "diszkréten kezelik". DNS tesztnek se kell, hogy nyoma legyen. Hol kéne lennie, ami miatt kiderül?
2023. szept. 27. 19:19
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Ezek az inkubátorok nem az unatkozó budai elitnek készültek, akik szülögetnek kínjukban otthon, mert kíváncsiak.

Az ország egy jelentős hányada nem tudja azt se, hogyha szexel, akkor terhes lehet. Nem tudja mit kell csinálni, mert olyan körülmények között él, hogy az alap ismerete a világról is rettentő kevés. Rendkívül sokan menekülnek ki akár utcára is bántalmazó kapcsolatból, ahol nemi erőszakból fogant gyerek elhelyezéséről nem tud gondoskodni az anya, vagy így akarja megvédeni. Van, hogy alkoholista/drogos, és maximum addig jut el, hogy a gyerek mégse ezt érdemli.

Az inkubátor leginkább nekik van, hogyha minden kötél szakad, ne azt érezzék, hogy nem tehetnek semmit. De ezek 99%, hogy nem vidám , picit félresiklott sorsok, hanem traumák súlyos sorozata, amit kétlem, hogy itt akarna újraélni.

2023. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
9, nem az alja teszi bele, ehhez a megoldáshoz kell némi tájékozottság, intelligencia. Egy erőszakos kapcsolatban nem fog kilenc hónapig terhesen mászkálni, majd gyerek nélkül folytatni az életét.
2023. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!