Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teherbe esni nagy felelőtlensé...

Teherbe esni nagy felelőtlenség 26 évesen, hogyha még tanulok?

Figyelt kérdés

Úgy érezném előmozdítana ahhoz hogy végre komoly felnőttként viselkedjek. A párkapcsolatom tökéletes, és a szívem mélyén nagyon vágyom egy kisbabára, de nincs elegendő pénzünk még. Illetve nem jött össze a karrier, amin nagyon is rajta vagyok még mindig, ha jövőre szülnék azzal lemondanék jónéhány dologról. A párom viszont kész az apaságra, és szeretné hogy ehhez én is előkészítsem a terepet. Pl. Alakítani a tanulmányaimon, kihagyni ezt az évet, más szakmát tanulni amiből sok bevételünk lenne, ez eleve az én ötletem volt, de neki is tetszett a terv, ami amúgy szintén motiválna, csak nem az volt a nagy álmom. Nem tudom minek van itt az ideje. Egy a jelenleginél komolyabb munkahely már adna némi irányítást a kezembe.


Az életre úgy tekintek, hogy elég rövid, és ha valaha is lesz gyerekem azt nem pl. 35- 40 körül szeretném megtapasztalni, hanem minél több időt lenni vele is. Viszont a párommal nem voltunk még együtt nyaralni sem, és nemrég költöztünk el egy új városba.


Mások akik gyereket vállalnak nem látom, hogy annyira nagyon sok minden adott lenne számukra, mókuskerék munkahely, átlag fizu, esetleg hitel is.


2023. okt. 22. 13:35
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
68%

A legtöbb embernek szar az élete, megoldás: még jobban tönkretenni egy gyerekkel.

Ez az, kövesd te is a jól bevált receptet!

2023. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a semmire gyereket vállalni óriási felelőtlenség.
2023. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2023. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez a kérdés felmerül, akkor igen. Ha megvan a megfelelő anyagi háttér, stabil munkahely mindkettőtöknek, stabil párkapcsolat, akkor rendben van. Másképp felelőtlenség.
2023. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Tul sok mindent akarsz csinalni egyszerre, ez nem fog menni anelkul, hogy valaminek a rovasara ne menjen. En felallitanam a prioritasi sorrendet.
2023. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Leírásod alapján fejben nagyon gyerek vagy. Nem a gyerektől leszel felnőtt. Egy gyereknek lenne gyereke. Senkinek se jó az.
2023. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
22%

Nézd, a karriered később is folytathatod, a biológiai órát viszont nem lehet megállítani. Ha összességében, tehát a párod jövedelmét figyelembe véve anyagilag már beleférne, akkor vállalhattok most babát.


Viszont ebben az esetben föl kell készülnöd arra, hogy mi lesz, ha megromlik a kapcsolat a pároddal. Tehát egyértelműen tisztáznotok kell, hogy ha most vállaltok babát, akkor azt anyagilag neki kell állnia szinte teljesen, téged is el kell tartania, te pedig kihordod plusz elszenveded a karriered megakadását. És ha összevesztek, akkor is mindkettőtöknek ehhez kell tartani magát, tehát továbbra is neki kell eltartani a babát is meg téged is, míg munkába nem tudsz állni és nagyjából behozod magad a karrierrel. Ami nem feltétlen 3 év, lehet hogy sérült lesz a kicsi és 6-8-10 éves koráig otthon kell maradnod vele vagy tovább.


Ezekkel a feltételekkel is megfelel mindkettőtöknek? Ha házasok vagytok, akkor ilyesmiről lehet házassági szerződést írni, és akkor nem fogsz ott állni egyedül egy gyerekkel jövedelem és munkatapasztalat nélkül. Én csak akkor vállalnám be a babát a helyzetedben, ha a párom hajlandó hivatalos szerződést kötni a megegyezésünkről.


Valamint arra is föl kell készülnötök, hogy ha a párodat valami baj éri: súlyos beteg lesz, meghal stb. Erre az esetre kockázati életbiztosítást lehet kötni.


Sokan elítélnek majd, hogy a semmire szülsz, meg élősködsz a párodon. Szerintem, ha ez egy közös megegyezés, mindketten tudva és akarva vállaljátok, akkor nincs benne semmi erkölcstelen a te részedről sem. Nem a semmire szültél, mert nem te, mint egyén vállaltad a kicsit, hanem ketten mint család, úgy, hogy mindenki beleteszi a maga részét.

2023. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

7es, miért a pasi tehet arról hogy a kérdező 26 évesen még tanul és nem tudott normális munkát szerezni?


Az normális, ha a pasi fizeti a gyerek dolgainak a felét, de a másik felét és a saját dolgait a nőnek illik.


Kérdező, te nagyon gyerek vagy még, ne vállalj gyereket, csak szívnál vele. Diplomázz le, dolgozz egy évet hogy legyen bevételed, utazzatok, ismerkedjetek(lakva ismerik meg egymást a párok) és ha még mindig úgy gondoljátok, 2-3 év múlva belekezdhettek.

2023. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Abból a sok mindenből, amit leírtál, kiszűröm a lényeget:

van egy jó párkapcsolatod, de ezen kívül semmitek nincs a gyerekvállaláshoz. Se pénz, se jó munka, se félretett pénz, se semmi. Ráadásul a tanulmányaidat se fejezted még be.


Lehet itt szép képeket festeni, hogy te komolyabb karrierről, meg irányításról meg babázásról álmodozol, de jelenleg arra, amitek van, felelőtlenség lenne gyereket vállalni. A gyereknevelés nem rózsaszínű habos vattacukor, meg hegedűszó és rózsakert. Gondold át ezt még egy kicsit.

2023. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%

Milyen karriert folytatna, amikor még el se kezdte?🤣 26 évesen odáig nem jutott el, hogy tudja, mi akar lenni, ha nagy lesz.

Ott akarja hagyni a sulit, hogy elkezdjen egy új szakmát. Melyik az a szakma, amit 9 hónap alatt el lehet végezni és karriert építeni annyi idő alatt? Szólj, ha tudod, mert én is kipróbálnám.

#6

2023. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!