Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem hiányzik néha a gyerek...

Nem hiányzik néha a gyerek előtti éned/életed?

Figyelt kérdés

El nem cserélném semmiért sem a gyerekes életem, imádom a kislányom és a húga is már úton a pocakban, de elvesztettem önmagam teljesen. A hormonok ezt meg még jobban előzhozzák belőlem.

Laza voltam, nem aggódtam semmin, jöttem-mentem, utaztam, nevettem sokat, mielőtt a férjemmel összejöttünk sokat buliztam, éjjel-nappal barátnőkkel voltunk.

Most már magamra sem ismerek. Egész nap aggódom valamiért (nem stresszelve, csak agyalva, de terhesség előtt stresszeltem is sokat), hogy nem-e öltöztettem túl melegen vagy túl lengén, mi van ha megfázik, mi van, ha a boltban összeszedünk valami betegséget, mi van ha valami himlőt hazahoz az oviból és baja lesz a babának, mi van ha a lányom leesik az ovis mászókáról stb. Mindent megmosok 50x, a kezem is már ekcémás lett emiatt.

Egyedül nem voltam kikapcsolódni kb 5 éve, a férjemmel utoljára 4 éve utaztunk ketten. Csúnya dolog, de úgy érzem semmi nem tölt fel tartósan, csak pillanatnyilag, az okozott bűnös élvezetet amikor elaludt a család és éjszaka csipszet ettem sunyiban, de a terhesség és a terhességi cukorbetegségem miatt az evés sem élvezet már. Sokszor nosztalgiázom mostanában arról a lányról aki voltam és hiányzik. Szerintem már sosem kapom vissza, pedig a gyerekeimnek is jobb lenne egy laza, mindig vidám anyuka. Viszonylag fiatalon, 26 évesen szültem, azt hittem laza anya leszek, de a covid az érzékelésemen kívül az eszem is elvette.


Ti nem sírjátok vissza a régi önmagatokat/éneteket?



2023. nov. 3. 16:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Nem
2023. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Dehogyisnem!


És megnyugtatlak, teljesen normális érzések néha ezek.


Aki azt írja, hogy 'nem' az vagy hazudik, vagy nem igazán volt eseménydús, gondtalan, független, lendületes élete a gyerekek előtt.

2023. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
7%

Nem lány vagy, hanem felnőtt nő, asszony, anya. Alapjáraton valaki akkor vállal gyereket, ha már nem azon jár az agya, hogy melyik diszkóba menjen és mit igyon aznap este, hanem hogy hogy nevelje felelősségteljesen a gyerekét.

Ennyi a különbség a 18 éves csitri, meg egy nő között. Nem bűn a lazítás, de hogy gyerek mellett az hiányzik épp, hogy bulizni mehess a csajokkal, az arra vall, hogy te nem voltál és most sem vagy kész a feladatra. Pedig második gyerek előtt ideje lenne össze szedni magad.


34 vagyok, 27 évesen szültem az első gyerekem, most várom a harmadikat. Nem, nem vágyom arra, hogy megint egy kis hüly* pitsa legyek az egyetemi padban, aki a barátnőivel kuncog a folyosón, este meg elmennek bebaxni.

2023. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
16%

2


Hiányozhat a gondtalan gyerek előtti élet, mikor még nem volt felelősségünk, de nem olyan dedós szinten, mint a kérdezőnél. Konkrétan a bulikázás hiányzik neki.

Hát nekem igenis gondtalan, független életem volt, rengeteg mentünk a férjemmel, spontán volt az egész életünk. Csak aztán tudod, beértünk a gyerekvállaláshoz.

Nem kívánom vissza azt az időszakot, egyszerűen mert én ezt akartam, készen álltam rá és meg is valósítottuk.

2023. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális érzés. El fog jönni az az idő is, amikor megint meg tudod engedni magadnak. Addig meg ezzel kell megelégedni :-) gondolj arra hogy ez az időszak is egyszeri és megismételhetetlen.


Hármas, a toxikus frusztrált hozzászólásokért felesleges koptatni a billentyűzetet. Mindenkinek megvan a "gyerek előtti vagy nélküli" élete. Valakinek ez a buli, másnak a színházba járás, harmadiknak a dzsungeltúra. Nem ér egyik sem kevesebbet. Nekem például iszonyat hiányzik a puzzle, de a nagy "segíteni" akar, a kicsi meg mindent megenni... És igen, nagyon hiányzik. Ettől sem én, sem a kérdező nem éretlen, pusztán ember maradt saját igényekkel.

2023. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
7%

5


Nem azt mondtam, hogy akinek a buli többet ér, mint a gyerek, az egy xar ember. Mindenkinek más a fontos az életében.

Van különbség aközött, hogy neked a gondtalan puzzelözés hiányzik, meg aközött, hogy a kérdezőnek a gyerek nélküli élet úgy egészében.

2023. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
De igen, hiányzik. A te esetedben azt hiszem, hogy ha nem vállaltál volna gyereket, akkor is más lenne most az életed, mert egy 20 éves élete általában más, mint egy 30 évesé. Én későn szültem, de szerintem meg is hülyültem volna ha 20-25 évesen szülök, nem lett volna kedvem ehhez.
2023. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lány vagy, hanem felnőtt nő, asszony, anya."


"Ennyi a különbség egy 18 éves csitri, és egy nő között"


Ezek tipikus önbizalomhiányos, fásultságról árulkodó, kétségbeesett önigazoló mondatok. Egy magabiztos nő, jó anya nem fényezgeti magát egy másik édesanya degradálásával a látatlanban vélt tulajdonságai, szokásai miatt.


És ha a bulikázás hiányzik neki? Nekem is hiányzott, mentem is. A tesómnak is hiányzott, elvállaltam a gyerkőcét egyik hétvégén, és ment is....


Attól, hogy anyák lettünk, megmaradtunk nőknek, de embereknek is (sokan elég fiatalok is még), pihenési, töltődési szükségletekkel.

Nincs azzal az égvilágon semmi baj, ha a kérdező is "mer élni" néha egy kicsit a gyermeke mellett, még jót is tesz neki, és a picinek is közvetetten, mert kevésbé lesz frusztrált, türelmetlen.


A bezártság, emberi kapcsolatok mellőzése, állandó készenlét és robotolás hosszútávon nagyon káros tud lenni.

2023. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem néha, mindig!
2023. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%

Soha nem hiányzott a gyerek előtti életem. Pedig én is hasonló voltam, mint te. De a gyerek annyira más életet, személyiséget varázsolt nekem, hogy közelébe se ér semmi, a régi életemből. Egyszerűen olyan semmiség nem tűnik ahhoz képest amim most van és amilyen napjaim most vannak. Ez ér valamit, úgy igazán.

Aki még azt mondja gyerek előtt gondtalan és független volt, az nem járt egyetemre, nem dolgozott? 🤣 Nem volt párkapcsolata? Ott is vannak gondok, fáradtság és más osztja be az idődet. Csak ez legalább olyat ad vissza, amit semmi más nem.

2023. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!