Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a NEVELŐ SZÜLŐ FELADATA?...

Fruzsica kérdése:

Mi a NEVELŐ SZÜLŐ FELADATA? Valaki fogalmazza már meg.

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ami a többi féle szülöé!
2023. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha hozzádkerül egy gyerek, ugyanúgy neveled, mintha a sajátod lenne, mindaddig míg vissza nem kerül a saját szüleihez vagy örökbe nem fogadják.
2023. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi csak kíváncsi voltam
2023. nov. 4. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

A nevelőszülők magukhoz veszik az árvaházakból a gyerekeket. Nem tudom mi a hivatalos neve az árvaháznak. Szóval azokat az állami gondozottakat, akiket az állam elvett a szülőktől, mert nem tudtak megfelelően gondoskodni róluk, viszont nem mondtak le róluk. Ezeket a gyerekeket nem lehet örökbe adni, mert a szülőknek joga van ahhoz, hogy visszakapják a gyerekeiket, ha rendbe tudják szedni a dolgaikat.

Egyébként valóban nagyjából annyi a dolguk, mint a többi szülőé. Náluk lakik a gyerek, etetik, ruházzák, nevelik stb. Nem egyszerű feladat, mert sok ilyen gyerek többszörösen lelki sérült, és olyan családi háttérből jött, amit nem egyszerű szerető gondoskodással kompenzálni. Pláne, ha a gyermek már idősebb, és többször csalódott, akkor nem is nagyon lesz együttműködő.

A férjemnek volt egy barátja, akinek a felesége nevelőszülő volt. Annyira nem ellenőrizték a dolgot, hogy még az előző férjével csinálták meg a képzést, a férjem haverjának nem is volt, mégis voltak náluk nevelt gyerekek. Sajnos volt olyan, hogy vissza kellett adni gyereket, mert annyira terrorizálta a saját gyereküket. Sokan csak a pénzért csinálják.

A vér szerinti szülőnek van láthatási joga.

Van egy film erről, az Instant család, nekem nagyon tetszett, szerintem érdemes megnézni, bár nagyon sok negatív kritikát kapott, de szerintem valahogy így nézhet ki a dolog, bár az nem Magyarországon játszódik.

2023. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az igen..

Láttam már azt a filmet hát vannak nehéz dolgok benne...

És mennyi fizetést kapott a feleség?

Juttatások is jának?

2023. nov. 4. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Amellett hogy életben tartja és neveli a gyereket, semmiképp sem úgy mintha a sajátja lenne, legalábbis olyan értelemben hogy az ő dolga felkészíteni arra is hogy később örökbefogadható legyen.

Volt egy nagy botrány nemrég ahol sajátjaként nevelte a hölgy aztán volt sírás mikor úgy ítélték meg hogy hátráltatja az örökbeadást ezért áthelyezik a gyereket. Nem is tudom mi lett a vége.

2023. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? Érdekes.

Amit a 6-os ír, az nagyon durva. Szegény gyerekek, semmi kötődés nincs az életükben? Szerintem a nevelőszülőnek igenis illene szeretnie azt a gyereket.

2023. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!