Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lesz vége az "éber kóma...

Mikor lesz vége az "éber kóma "állapotnak?

Figyelt kérdés

Kilenc hónapos a lányom. Mostanra úgy érzem az utolsó utáni erotartalekom is elfogyott. Most ott tartunk,hogy nyüszög egész nap,nincs csönd,fogzas,szepa,holdallas,stb miatt. Nehéz terhességem volt,hüvelyi,de szinte élve boncolás a illő szüléssel. A lányom iszonyat hasfájós volt,négy hónapig szinte csak ordított,a hordozó kendő mentett meg,hogy talán két darab idegsejtem maradt...viszontmost már ez a kettő is adja meg magát. Segítségünk nincs,mindenre ketten vagyunk a férjemmel. A lányom még mindig szopik,és még mindig nem aludt át egy éjszakát sem, még mindig maximum öt órát tudom aludni,azt is tobb reszletben. Kezdek teljesen kinerulni,mindene gyes napot úgy kezdek,hogy nullan vagyok,e sgyakorlatilag fel sem ébredek már ebből az éber kómából. Ez már örökké így lesz? Ráadásul ezazegesz napos nyuszogest nagyon megvisel,minden egyes nyüsszentes olyan,mintha kést vájnának az agyamba. Jól érzi magát egyébként több yire,gyakorolja a hangjat meg az akaratát,és ha olyanja van,gy percig nincs el egyedül .

Csak olyanok írjanak,akik átmentek hasonlóan,nulla segítséggel..nem vagyok már fiatal sem,37 vagyok. Kusza lett,tudom,de nehéz pár sorba leirnia lelki állapotom,aki hasonlóan átment úgyis érzi,aki nem,annak úgyis hiába magyarazom. Sajnos akármilyen fáradt vagyok nem tudok nappal értelmes mennyiséget pihenni,még akkor sem,mikor a lányom alszik.vagy elalszik,és mikor ébred, még rosszabbul vagyok,vagy csak próbálom pihenni,de nem sikerül,és ezért vagyok még rosszabbul.



nov. 13. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben vagyok, csak nekem a 8 hónapos mellé van egy 3 éves is, aki pillanatnyilag itthon van taknyosan, mint minden masodik héten. Max 5 óra alvas több részletben pipa, egész napos nyígás pipa, plusz ugye a nagy hisztijei, aki ráadásul nem is eszik normálisan és ezzel idegel. Nekem sincs egyáltalán segítségem, csak a férjem van. Átérzem, amit írsz. Úgy kelek fel reggel, hogy az előző nap véget sem ért, mert az éjszakai műszakból azonnal megyünk a nappali műszakba. Nincs pihenés, ha alszanak, akkor se, mert a házimunkát is el kell végezni valamikor, hiaba lakunk kis lakásban, direkt azért, hogy ne legyen vele sok meló. Rettenetesen ki vagyok merülve, sokszor semmi együttérzésre nincs erőm. Pl a férjem is elkapta ezt a taknyos betegséget, köhög és láza is volt. De egyszerűen nincs erőm vele is gondoskodóan bánni, nincs erőm őt is babusgatni, együttérezni. Én is toltam betegen is, vetélés közben is játszótérre jártam, keptelen vagyok azt mondani, hogy jaj, te szegény, dőlj le hétvégén és majd én tartom a frontot, mert hát folyamatosan tartom minden nap, én éjszakázok, én indítom a napot, nekem nincs vasárnapi heverészés reggel, mint neki. Agyilag is vegetálás, szeretnék olvasni, de nem tudok, elfelejtem, mit olvastam stb. Filmet nem láttam 2 éve. Az a tudat segít, hogy ez most a sűrűje, ez a legnehezebb rész. Ha majd a kicsi is jól alszik, mint a nagy, akkor tudok éjjel aludni és össze fogom tudni szedni magam. Meg ha nem lesz ez a rengeteg betegség. 2 hónapja folyamatosan orrot szívok, rosszul vagyok már ettől a rengeteg takonytól. Na, hát sok segítséget nem tudtam neked adni, de tudd, hogy nem vagy egyedül.
nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Este esetleg fürdés után darakását adni neki? Vagy fürdeni nem tudom hogy szoktatok , de mondjuk egy hosszabb fürdést csinálni neki, hátha leszívja.

Ha éjszaka a foga fáj, tényleg az fáj akkor lidokainos foggél van azt hiszem és akkor ő is lehet ki tudná magát pihenni.

Ezek jutottak eszembe mint opció ami talán segíthet.

Vagy esetleg egy bébiszittert keresni? Nem is feltétlen kell otthagyni vele csak segítségnek.

nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első,nagyon jól esett a válaszod...mert jó tudni húgy nem vagyok egyedül. Magam körül mindenhol tokely anyukákat látok,ataludsza az éjszakát két hónapos kora óta, ő manikurosjoz jár,meg baba mama klubozni...én emg örülök,ha egy mély levegőt tudok venni nyugodtan.

A férjemmel szemben is ugyanígy vagyok,mint te.o is kimeult,de nem tudom neki azt mondani,pihenj hétvégén,én majd figyelek a gyerekre mert hát mindig én figyelek,én se pihenek sose. A türelmem nulla, a gyerek felé még van,de mindenki ma is kapja az ívet...

Bébiszitter nem opció,most nemfejtem ki miért,de nem. Enni eszik,de feneketlen bendő,éjszaka ugyanúgy kell.

Olvasni én is nagyon vagyok,de egy éve nem olvastam. Ha lenne is őt percen,agyam nincs.sokszor azt is elfelejtem két perce mit akartam,random tárgyakat találok rá dóm helyeken amiket bizonyosan én tettem oda..epulok le rendesen.

nov. 13. 16:41
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Ezt úgy lehet megoldani, hogy a férje a szabadnapjai egyikén fogja, és elviszi otthonról egy fél napra, és addig te kialszod magad végre. Ő meg majd pihen a másikon.
nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A férjed hétvégén ha elviszi, míg te pihensz? Vagy ha hazaér és ledőlnél? Esetleg az?
nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszo,ezeket szoktam. Hétvégenként van egy pár nyugodt órám,nemmkindig,de azért akad. Este mikor megjön, ő furdet. Szóval ketten vagyunk mindenre,és amit tud,könnyít,pl ő vásárol be mindig. De valahogy mégis azt érzem,mostanra elfogytam.
nov. 13. 17:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tökre megértem, az én gyerekeim ehhez képest angyalok voltak, és mégis mindhárom másfél éves korára lemerültem teljesen. Akkor anyós elvitte őket egy-egy éjszakára, és helyreállt a béke. Nyilván ez nálatok még korai, de az érzést ismerem.

A férjed segítsen, amennyit tud, menjetek ki a levegőre, amennyit lehet, ott eloszlik a vinnyogás valamennyire :D És pl próbáljátok ki azt, hogy te mész el bevásárolni kikapcsolódásként, és apja babázik inkább addig.

nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom mondani, amit előttem is. A férjem, ha nagyon kivagyok, magára köti és elmegy a haverjához, ott is van anyuka (igaz, ott már nagy a gyerek), ha nagyon kell, segít neki, de amúgy megold mindent egyedül is. Az a 4-5 óra nekem a megváltás. Ha nem is alszok, csend van.
nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom annyira kész vagy, amikor ez már nem segítség vagy nem tudom. :( Kifáradás alja. Van az a szint, amikor az a pár óra nem segít, szerintem. Nálunk egy van, 16 hónapos. Az első trimeszterbe vagyok a másodikkal. Rokonok több száz kmre, anya havi 1x tud jönni, nyáron több, meg most mi is elmentünk hétvégére kirándulni egy ott alvósra, engem ez feltöltött pedig nehezebb ilyenkor. Ketten vagyunk alapjáraton mi is, bár tény,hogy azért nekem több a havi 1x miatt,úgyhogy egy szavam se lehet,anélkül nem tudom mi lenne, így is nagyon nehéz. Nekem az mindig segített, amikor hétvégén tovább aludtam, a férjem elvitte a lányom a piacra, bevásároltak, hoztak reggelit, majd hazajöttek és így vártak. Ez most is van. Sokszor napközbe is elvitte a játszótérre. Vagy csak elvonultak játszani, én meg aludtam, sorozatoztam,feltöltött teljesen. Ezekből építkezek. :D Most hogy rajtam a hányás, hányinger, rosszullét, most nehéz nagyon. Folyamat fáradt is vagyok,most ha alszik nappal én is alszom. Hétvégén is többet pihenek, addig a férjem bevonja mindenbe őt. Nálunk az első 8 hónapba ébredt éjjel ilyen 4x,utána végig aludt, most a héten volt az, hogy minden hajnalba fent volt és nem akart aludni, jön a foga is. De írod, hogy ez neked nem segít már, fizetett segítség nélkül nem tudom hogy lehetne esetleg még, ha tényleg 0 rokon van. :( Picit ha együtt pihenhetnétek a férjeddel, lehet könnyebb lenne. Lehet ha átalussza majd az éjjelt könnyebb lesz.
nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Remélem,hamarosan ataludsza. De nem tudom meddig szoptatok még,mert nekiállt harapni és kegyetlen fáj.

Igen,tényleg érzem,hogy utolsó utáni erotartalekom elem fel.

Nálunk anyamekat nem erdeklem (elváltak,ujrahazasodtal új családot alapítottak míg én kicsi voltam,monda kettejüknek teher voltam utána) anyósom van ugyan,de csak okoskodni tud,segíteni nem,de hála isten jó messze lakik,és nem is igazán erdekljuk őket (van már négy unokája ). Szóval így. Egyik napból ajulok a másikig.

nov. 13. 18:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!