Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szörnyen érzem magam és még...

Szörnyen érzem magam és még keltik bennem a bűntudatot. Hogyan lépjek így tovább?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves gyerekem, aki nem egy sírós baba, viszont nagyon mozgékony, állandóan pörög, forog, fut, felmászik, lemászik, stb. Pár napja leesett az ágyról. Nem lett semmi baja. Tudom, hogy nagy baj is történhetett volna, meg ott is maradhatott volna. Enélkül is lett volna bűntudatom, és a férjem még jól le is szidott, hogy figyeljek jobban. Pedig ő egy teljes napot se volt vele, csak 4-5 óra volt a maximum, amikor távol voltam, de abba benne volt az alvás is.
nov. 21. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Még annyi baleset éri még az életben, és nem fogsz tudni mindent kivédeni.

A férjeddel meg ülj le beszélgess, mert normális társ ilyet nem mond.

nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Természetes történés, csoda hogy túléljük a gyermekkorunkat. Nem viccelek, de tényleg. Senkinek nincs joga megítélni téged, és te se haragudj magadra. Egy pillanat alatt tud baj lenni, akármennyire figyel valaki. Bocsáss meg magadnak, a többiek meg csinálják jobban, ha akarják. Minden rendben lesz, szuper, hogy most sem lett komoly baj.

A férjed, meg a többi kritikus legyen vele egy estét, te meg menj el fodrászhoz, aztán egy barátnőddel moziba, koktélozni, és töltődj fel. Ezt két hetente kapd meg tőlük.

Jó anya vagy, csókoltatlak! :-)

50f

nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Akkor lett volna a te hibád, ha a járni nem tudó csecsemőd esett volna le az ágyról. Az elkerülhető. Hiába van az a vélekedés, hogy minden baba leesik valahonnan. Nem.

De egy járó kisgyerek esete más.

nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

3-as, semmi baj, ha buta vagy, de nem kellene hangoztatni :D


Kérdező: a férjed egy bunkó. Ezt MA beszéld meg vele, ne engedd el, és mondd meg neki, ha ilyen jól tudja, akkor vigyázhat rá ő.

nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
4, fogadjunk neked leesett csecsemőként is.
nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 7 hónaposan esett le. Nem szolt hogy fent van (sírt vagy gagyogott és átmászott a párnákon amiket az apja helyére tettünk, nem tudott átmászni rajta egészen addig a napig). Iszonyatosan bűntudatom volt, egyből fal mellé toltuk az ágyat, leesésgátlót vettünk minden is. Nyugi mással is megesik.
nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
De a férjednek támogatnia kéne. Nem beléd rúgni
nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj a férjeddel! Az egyik barátnőm volt férje volt ilyen, nagyon le tudta szidni bármiért a barátnőmet, ami a gyerekkel történt, végül mindenért ő volt a hibás, azért is, mert az oviban megharapták ("takonynak nevelte"). Ha nem akarod magad még a párod miatt is szarul érezni, beszéld meg vele, hogy nincs hat szemed, nem tudsz mindenütt ott lenni.
nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

1,5 éves örökmozgó könnyen leesik, miután maga felmászott.

Az viszont nem esik meg mindenkivel, hogy az 1 év alatti gyereke, aki nem maga mászott fel, leessen bárhonnan. Az önáltatás.

nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
A gyerek dolga, hogy essen ilyenkor 1 m ről esik, gyakorolja. A fiam az asztalról eset le(kis játszós) de mivel hagytam eleget esni, olyan reflexe volt hogy lehidaltam úgy tompította, ezt egyszer az ágyon is bemutatta hagyatt vágódott lefele, mire odanéztem azt láttam hogy úgy kicsavarta magát hogy tenyerén tartotta magát
nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!