Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett nem tudok...

Kisbaba mellett nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom,még mindig nem aludtunk végig egyetlen éjszakát sem. Jobb ejszakakon 3-4, rosszabbakon legalább 5-6 ébredés van. Segitsegem egyáltalán nincs,a férjem sofőr,van, hogy napokig itthon sincsen. Babysitter nem opció. Meg kellene tanulnom németül,de egyszerűen vagy agyam,vagy időm nincs rá,vagy minda kettő. Pedig van tapasztalatom tanulásban,angolul és franciául is felsőfokon tudok,mind a kettőt saját erőből tanultam, még egyetemista koromban,azaz bő tíz éve. De most...zokni az agyam.Ha épp lenne időm,mert napközben alszik a gyerek,vagy elajulok én is,vagy muszáj valamit elintezni( nem csillog a lakás,de alap dolgokat). De ez a ritkább.. gyakoribb,hogy lenne ugyan időm, na nem sok,de egy 10 perc,ami mondjuk napi háromszor már érne valamit,de olyan az agyam,mint egy zokni. Egy ponyva regényt nem bírna befogadni.Sokszor vagyok feledékeny amúgy is,elfelejtem mit hova tettem,akár két perce még a kezemben volt,akkor is. Nem tudom mit csináljak. Elterveztem,hogy míg a babával itthon leszek,megtanulok,mert ez nagyon kellene a későbbi normális munkához. Két éves korában megyek vissza dolgozni,nem hiszem hogy tobb időm és agyam lesz tanulni akkor. Ráadásul nem a lélekölő munkámba akartam visszamenni,hanem újat, immár nemet tudással. De katasztrófa a haladasom és állandó a lelki furdalás. Arcul csapott az anyaság,az az igazság. Annyi mindent elterveztem,erre csak mennek a napok es sokszor túlélek,egy könyvet nem elolvastam el a tizenegy honap alatt. Nem az a lényeg,hogy mit tanuljak,meg hogyan,hanem hogy mit csináljak,hogyan kerítesek időt ,és főleg,elég agyat? Olyanok tapasztalata érdekelne,akik hasonló cipőben voltak,hogy sikerült tanulnotok?

dec. 21. 16:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy nem egy nyugis,elvan magának baba,tehát ha ébren van,esélytelen,hogy tanulni tudjak.
dec. 21. 16:17
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ugy hivjak baby brain - olvass utana.

Majd jobb lesz idovel.

dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 Igen,ezzel tisztában vagyok :) de nem ez volt a kérdés..
dec. 21. 16:25
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez megnyugtat, az en gyerekem is 11,5 honapos, es en sem tudnek ket szot sem megtanulni.
dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Miutan majd bolcsi lesz utanankb egy evvel visszajon az agyad. Sorry :( ez ilyen. A masodiknal hamarabb fogott. Az elso utan brutal lelassult,ereztem h nem fog, nem forog,nem kapcsolok,nem latok at osszefuggesekez.
dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%
Azert nem tudsz tanulni mert baby brained van. Azaz ez a kerdesre a valasz 🙄
dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%
3 hónapos korától tanulok. Először egy OKJ, majd emelt érettségi és másfél éve egyetem. Meg tanultam osztodni.. Eroltesd és belejossz. Nem megy a gyerek rovására mert vele a maxot kell nyújtani, ebből nem engedtem. Aztán amikor elvan egyedül is, elaludt stb akkor neki állni. Nekem 3 éves koráig nem aludt a át az éjszakát és rengeteget foglalkoztam vele mindig is. De megy, mert mennie kell, nem opció, hogy nem megy :)
dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 hát nem tudom én az egyetemet először rezsmunkaido,majd teljes állás mellett csináltam, es két felsőfoku nyelvvizsgát is letettem. Nem volt az sem könnyű,de ehhez képest könnyebbnek éreztem. Nem tudom hogyan lehetne erőltetni,ha van, amikor ötször olvasok el valamit,hogy egyáltalán felfogjam. 🙁
dec. 21. 17:39
 9/24 A kérdező kommentje:
#7 látom jól lepontoztak. Nem én voltam.🫤
dec. 21. 17:59
 10/24 A kérdező kommentje:
De tény,hogy annyira nem hasznos számomra a hozzászólásod! Sajnos tényleg nem tudom,hogyan tudnám eroltetni. Jelen haladási szint mellett kb 10 év múlva jutok el arra a szintre,amire két év alatt szerettem volna (persze akkor még nem tudtam,milyen anyának lenni,imikor ezt elhatároztam). Nekem is van ismerősöm, aki tanul baba mellett,de neki azért van segítsége. Nem tudom elképzelni hogyan lehet állandó kialvatlanság,segítség hiánya,illetve több emberes baba mellett ezt kivitelezni. Ezért is írtam ide,de lehet,amit akarok,az sajnos olyan,mint a szent grál. Kivitelezhetetlen.
dec. 21. 18:01
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!