Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől lesz egy...

Szerintetek mitől lesz egy anya jó szülő?

Figyelt kérdés

dec. 27. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Kezdetnek szerintem úgy, hogy egy normális partnert választ, nem a semmire vállal gyereket. Ha esetleg vannak traumái a gyerekkorából elmegy vele terápiára előtte, hogy ne adja tovább a generációs traumákat.


A gyereknevelés kapcsán nem igazán tudnék meghatározni semmi konkrétat, hogy hogyan nevelje a gyerekét. Nyilván foglalkozzon a gyerekével sokat, olvasson neki estimesét, fejlessze, törekedjen arra, hogy a gyereke jobb legyen nála, több lehetősége legyen, mint neki volt. Akkor is támogassa a döntéseit ha nem az általa "megálmodott" karriert választja, de azért mutassa be neki az előnyeit-hátrányait, hogy ha azt az utat választja mire számíthat. Fogadja el, hogy a gyereke egy önálló személy, ne hasonlítgassa magához vagy a testvéréhez.

És ami tapasztalataim szerint a legtöbbeknél elmarad az a következetes nevelés (legalábbis az ismerősi körömben).


Nagyon röviden és tömören próbáltam összefoglalni ami szerintem fontos, de biztos, hogy van, ami kimaradt vagy pontosításra szorul, úgyhogy valószínűleg nem ez az utolsó kommentem ebben a témában.

dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Első jó dolgokat írt. A következetes nevelést kiegészíteném. Amit ígérünk, azt a lehetőségekhez képest tartsuk be. A pozitív és a negatív ígéreteket is.


Meg kell tanítani megvédeni magát, és az empátiára is. Nem minden felnőtt jószándékú.

Egy anya akkor jó anya, ha a gyereke megbízhat benne. Nem neveti ki az álmait, nem nézi le, nem kutat a holmijai közt. = A tisztelet.

dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Őszinten?

Fogalmam sincs

Két gyerekem van,az egyik 10 éves a másik kettő lesz.

Nem tudom jol-e csinálom a dolgokat,vagy hogy jó anya vagyok-e.(persze szeretem a gyerekeimet,ellátom őket,foglalkozom velük,de szigorú is tudok lenni.)

Sokszor mondják,hogy szép család vagyunk,jó anya vagyok.

De azt senki nem fejti ki,hogy mitől vagyok jó anya...

dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló, az én anyukám pont olyan volt, hogy állandóan a holmijaim kutatta, a naplómat szívesen olvasgatta
dec. 27. 20:24
 5/6 A kérdező kommentje:
A hármas válaszolót miért kellett lepontozni?Teljesen jogos amit írt.
dec. 27. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

5 én sem értem...magam is anya vagyok és a hármassal értek egyet.

Attól vagyok jó anya,hogy amire vágynak megadom nekik?de ha olyan dologra vágynak amit nem tudok nekik megadni akkorar rossz vagyok?

Vagy ha a lányom bulizni akar menni és én nem engedem el már rossz vagyok annak ellenére,hogy nagyon szeretem?

Vagy esetleg attól vagyok jó anya,hogy naponta többször megölelem őket?

dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!